EXPOM S.A – Inwestycje, które wzniosły firmę na nowy poziom produkcji

Ostatnie kwartały to bardzo intensywny czas w firmie EXPOM. Realizowana jest strategia rozbudowy firmy polegającą na zwiększeniu powierzchni produkcyjnej oraz unowocześnieniu procesów technologicznych poprzez inwestycje w nowoczesny park maszynowy.

Kilka kwartałów temu firma EXPOM ukończyła rozbudowę hali obróbki skrawaniem, doposażyła ją w udźwigowienie 70 ton oraz w pełni uruchomiła nowoczesne CENTRUM OBRÓBCZE CNC JUARISTI MP5 RAM  o wymiarach obrabianego detalu 17000mm x 5000mm x 2000mm.Na ukończeniu jest również kolejna inwestycja w nowo budowanej hali o powierzchni 2400 m2 polegająca na uruchomieniu nowoczesnej śrutownicy przelotowej o szerokości roboczej 2000mm oraz nowej wypalarki acetylenowo - plazmowej CNC Eckert o wymiarach stołu 3000mm x 12000mm.

Nie można również zapomnieć, że na początku tego roku została oddana do użytku nowa hala montażowo-spawalnicza z udźwigowieniem 60 ton, która doskonale sprawdza się przy produkcji przestrzennych, wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Dzięki nowo otwartym halom produkcyjnym przestrzeń do dyspozycji klienta pod dachem wzrosła do 20 000 m², tym samym zwiększając znacząco nasze moce przerobowe w produkcji obrobionych i pomalowanych wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.   

Inwestycje, które są prowadzone to efekt planu inwestycyjnego sporządzonego przez Zarząd Spółki EXPOM S.A w celu zwiększenia możliwości produkcji oraz obniżania jej kosztów.
Dalsze inwestycje są aktualnie wdrażane w życie, niebawem poinformujemy o kolejnych zmianach.

PDFwydrukujwyślij do...

EXPOM S.A. projekt budowy urządzenia osadzania na dnie morskim monopali do offshorowych farm wiatrowych

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na halach produkcyjnych EXPOM trwały wzmożone prace przy dużym projekcie dla klienta z branży morskiej energetyki wiatrowej, w którym w procesie produkcji udział brało kilkuset doświadczonych pracowników. W EXPOM wyprodukowano szereg skomplikowanych komponentów, które obecnie w jednej z holenderskich stoczni są składane w całość wielkogabarytowego urządzenia o wadze ok 1300 ton i wysokości ok 40m. Eksploatacja tego urządzenia przewidziana jest do wzniesienia farmy wiatrowej składającej się z 80 pojedynczych elektrowni wiatrowych. Będzie to pierwsza realizowana inwestycja morskiej farmy wiatrowej we Francji.

Wyprodukowanie największych i najcięższych detali w tym dwóch stalowych pierścieni, o wadze przekraczającej 20 ton i średnicy ponad 9,5 każdy, nie było by możliwe bez inwestycji realizowanych w EXPOM S.A. na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dynamiczny rozwój firmy pozwala na obsługę coraz bardziej wymagających i skomplikowanych projektów.

To właśnie w nowo otwartej, kolejnej już hali produkcyjnej o powierzchni ponad 1300m² i udźwigowieniu 60t odbywał się proces montażu i spawania tak dużych konstrukcji.

Kluczową maszyną do tego projektu okazała się też nowo zakupiona wytaczarka płytowa CNC Juaristi MP5 RAM z prowadnicami hydrostatycznymi, pozwalająca na precyzyjną i wydajną obróbkę konstrukcji wielkogabarytowych o powierzchni roboczej w osi X = 17000 mm Y = 5000 mm Z = 1200 mm W = 1000 mm V = 2000 mm. To właśnie dzięki tej nowej inwestycji możliwe było profesjonalne wykonanie wymagającej obróbki zgodnie z wytycznymi klienta.  

PDFwydrukujwyślij do...

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

Miniony weekend (16.10-18.10.2020) upłynął pod znakiem walk. Klube sportowy, którego jesteśmy sponsorem tytularnym tj. Zamek Expom Kurzętnik wraz z klubem Muks Olimpia NML zorganizował Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Wszystkie sobotnie walki odbyły się na Hali Widowiskowo- Sportowej w Nowym Mieście Lubawskim w formule pointfighting na dwóch matach senior oraz junior i masters. Po zakończeniu walk w tej formule formule przewidziano rywalizację light contact senior oraz junior i masters.

Firma Expom S.A. stara się wspierać ciekawe, lokalne inicjatywy, dlatego z przyjemnością zaangażowaliśmy się w organizację tegorocznych mistrzostw. Podczas tegorocznych zawodów mieliśmy też zaszczyt ufundować puchar dla najlepszego zawodnika Warmii i Mazur, który trafił do zawodnika Zamku Expom Kurzętnik Krystiana Rzepki. Krystian również został Mistrzem Polski seniorów w kategorii wagowej – 79 kg, czego serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni, że nasz klub tak prężnie się rozwija, a jego zawodnicy odnoszą zawsze duże sukcesy. 

Ze względu na ograniczenia w organizacji imprez związane z Covid-19, Mistrzostwa odbyły się bez udziału publiczności. Całe wydarzenie można było oglądać na żywo w TV Warmia – Sport na kanale You Tube i Facebooku oraz na stronach klubowych MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i Zamku Expom Kurzętnik.

PDFwydrukujwyślij do...

Czek na 61 349,23 zł został przekazany na ręce rodziny Tomasza

W dniu 16.10 2020 roku nastąpiło oficjalne wręczenie symbolicznego czeku na kwotę 61 349, 23 złotych. Kwota ta została uzbierana dzięki osobom i firmom, które włączyły się w akcję charytatywną podczas Koncertu na Kurzej Górze. Cała kwota została przekazana rodzinie Tomasza Witkowskiego przez Urząd Gminy Kurzętnik, Gminne Centrum Kultury i Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...

Akcja charytatywna - Koncert GRAMY DLA TOMKA

Firma Expom S.A., jako pracodawca Tomka i współorganizator koncertu, chciałaby podziękować wszystkim uczestnikom oraz osobom odpowiedzialnym za jego organizację. Dzięki Państwa wsparciu udało się zebrać rekordową kwotę 61 349,23 zł. Mamy już prawie całą kwotę na drugi turnus leczenia, pierwsze efekty już widać, dlatego tak ważne jest aby jak najszybciej udało się zebrać całą kwotę. Wraz z rodziną Tomka liczymy na Państwa dalsze wsparcie https://www.siepomaga.pl/tomasz-witkowski

PDFwydrukujwyślij do...

Koncert charytatywny - GRAMY DLA TOMKA

Kolejna pozycja w naszej charytatywnej inicjatywie. Jako współorganizator i sponsor tytularny tej imprezy zapraszamy wszystkich na niezapomniany koncert!! Wszystko to aby pomóc w leczeniu Tomasza Witkowskiego, naszego pracownika i świetnego kolegi. 

PDFwydrukujwyślij do...

Bieg charytatywny dla Tomka Witkowskiego

Podczas treningu charytatywnego dla Tomka, który odbył się w dniu 19 września 2020 roku udalo sie zebrac ok 9 656zl. Chcielibysmy z calego serca podziekowac wszystkim osobom, ktore przyczynily sie do zebrania tak duzej kwoty. Dzieki Waszemu wsparciu jestesmy o krok blizej do sumy, ktora pomoze w leczeniu naszego pracownika oraz kolegi

PDFwydrukujwyślij do...

Pierwsze 50 kW w OZE EXPOM za nami

Dzień 23.09.2020 to data, którą dział Odnawialnych Źródeł Energii w Expom zapamięta na długo. Tego dnia odebraliśmy pierwszą, największą do tej pory wykonaną przez OZE EXPOM instalację Fotowoltaiczną.

Inwestorem była firma Alsybet z Kurzętnika. Instalacja wynosiła dokładnie 49880 WP. Zainstalowano moduły o mocy 440W w ilości 113 szt. Nieodłącznym elementem jest również Inwerter oraz optymalizatory, które pozwolą uniknąć spadków wydajności przy ewentualnym zacienieniu a także pozwolą śledzić pracę modułów w ciągu doby. Całość inwestycji od momentu złożenia zamówienia, przez transport, montaż aż po odbiór instalacji,  przebiegła bez zarzutu i bez żadnych komplikacji. A efekty? Zobaczcie sami 

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona