Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

Miniony weekend (16.10-18.10.2020) upłynął pod znakiem walk. Klube sportowy, którego jesteśmy sponsorem tytularnym tj. Zamek Expom Kurzętnik wraz z klubem Muks Olimpia NML zorganizował Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Wszystkie sobotnie walki odbyły się na Hali Widowiskowo- Sportowej w Nowym Mieście Lubawskim w formule pointfighting na dwóch matach senior oraz junior i masters. Po zakończeniu walk w tej formule formule przewidziano rywalizację light contact senior oraz junior i masters.

Firma Expom S.A. stara się wspierać ciekawe, lokalne inicjatywy, dlatego z przyjemnością zaangażowaliśmy się w organizację tegorocznych mistrzostw. Podczas tegorocznych zawodów mieliśmy też zaszczyt ufundować puchar dla najlepszego zawodnika Warmii i Mazur, który trafił do zawodnika Zamku Expom Kurzętnik Krystiana Rzepki. Krystian również został Mistrzem Polski seniorów w kategorii wagowej – 79 kg, czego serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni, że nasz klub tak prężnie się rozwija, a jego zawodnicy odnoszą zawsze duże sukcesy. 

Ze względu na ograniczenia w organizacji imprez związane z Covid-19, Mistrzostwa odbyły się bez udziału publiczności. Całe wydarzenie można było oglądać na żywo w TV Warmia – Sport na kanale You Tube i Facebooku oraz na stronach klubowych MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i Zamku Expom Kurzętnik.

PDFwydrukujwyślij do...

Czek na 61 349,23 zł został przekazany na ręce rodziny Tomasza

W dniu 16.10 2020 roku nastąpiło oficjalne wręczenie symbolicznego czeku na kwotę 61 349, 23 złotych. Kwota ta została uzbierana dzięki osobom i firmom, które włączyły się w akcję charytatywną podczas Koncertu na Kurzej Górze. Cała kwota została przekazana rodzinie Tomasza Witkowskiego przez Urząd Gminy Kurzętnik, Gminne Centrum Kultury i Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...

Akcja charytatywna - Koncert GRAMY DLA TOMKA

Firma Expom S.A., jako pracodawca Tomka i współorganizator koncertu, chciałaby podziękować wszystkim uczestnikom oraz osobom odpowiedzialnym za jego organizację. Dzięki Państwa wsparciu udało się zebrać rekordową kwotę 61 349,23 zł. Mamy już prawie całą kwotę na drugi turnus leczenia, pierwsze efekty już widać, dlatego tak ważne jest aby jak najszybciej udało się zebrać całą kwotę. Wraz z rodziną Tomka liczymy na Państwa dalsze wsparcie https://www.siepomaga.pl/tomasz-witkowski

PDFwydrukujwyślij do...

Koncert charytatywny - GRAMY DLA TOMKA

Kolejna pozycja w naszej charytatywnej inicjatywie. Jako współorganizator i sponsor tytularny tej imprezy zapraszamy wszystkich na niezapomniany koncert!! Wszystko to aby pomóc w leczeniu Tomasza Witkowskiego, naszego pracownika i świetnego kolegi. 

PDFwydrukujwyślij do...

Bieg charytatywny dla Tomka Witkowskiego

Podczas treningu charytatywnego dla Tomka, który odbył się w dniu 19 września 2020 roku udalo sie zebrac ok 9 656zl. Chcielibysmy z calego serca podziekowac wszystkim osobom, ktore przyczynily sie do zebrania tak duzej kwoty. Dzieki Waszemu wsparciu jestesmy o krok blizej do sumy, ktora pomoze w leczeniu naszego pracownika oraz kolegi

PDFwydrukujwyślij do...

Pierwsze 50 kW w OZE EXPOM za nami

Dzień 23.09.2020 to data, którą dział Odnawialnych Źródeł Energii w Expom zapamięta na długo. Tego dnia odebraliśmy pierwszą, największą do tej pory wykonaną przez OZE EXPOM instalację Fotowoltaiczną.

Inwestorem była firma Alsybet z Kurzętnika. Instalacja wynosiła dokładnie 49880 WP. Zainstalowano moduły o mocy 440W w ilości 113 szt. Nieodłącznym elementem jest również Inwerter oraz optymalizatory, które pozwolą uniknąć spadków wydajności przy ewentualnym zacienieniu a także pozwolą śledzić pracę modułów w ciągu doby. Całość inwestycji od momentu złożenia zamówienia, przez transport, montaż aż po odbiór instalacji,  przebiegła bez zarzutu i bez żadnych komplikacji. A efekty? Zobaczcie sami 

PDFwydrukujwyślij do...

EXPOM S.A. projekt budowy urządzenia osadzania na dnie morskim monopali do offshorowych farm wiatrowych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na halach produkcyjnych EXPOM trwały wzmożone prace przy dużym projekcie dla klienta z branży morskiej energetyki wiatrowej, w którym w procesie produkcji udział brało kilkuset doświadczonych pracowników. W EXPOM wyprodukowano szereg skomplikowanych komponentów, które obecnie w jednej z holenderskich stoczni są składane w całość wielkogabarytowego urządzenia o wadze ok 1300 ton i wysokości ok 40m. Eksploatacja tego urządzenia przewidziana jest do wzniesienia farmy wiatrowej składającej się z 80 pojedynczych elektrowni wiatrowych. Będzie to pierwsza realizowana inwestycja morskiej farmy wiatrowej we Francji.

Wyprodukowanie największych i najcięższych detali w tym dwóch stalowych pierścieni, o wadze przekraczającej 20 ton i średnicy ponad 9,5 każdy, nie było by możliwe bez inwestycji realizowanych w EXPOM S.A. na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dynamiczny rozwój firmy pozwala na obsługę coraz bardziej wymagających i skomplikowanych projektów.

To właśnie w nowo otwartej, kolejnej już hali produkcyjnej o powierzchni ponad 1300m² i udźwigowieniu 60t odbywał się proces montażu i spawania tak dużych konstrukcji.

Kluczową maszyną do tego projektu okazała się też nowo zakupiona wytaczarka płytowa CNC Juaristi MP5 RAM z prowadnicami hydrostatycznymi, pozwalająca na precyzyjną i wydajną obróbkę konstrukcji wielkogabarytowych o powierzchni roboczej w osi X = 17000 mm Y = 5000 mm Z = 1200 mm W = 1000 mm V = 2000 mm. To właśnie dzięki tej nowej inwestycji możliwe było profesjonalne wykonanie wymagającej obróbki zgodnie z wytycznymi klienta. 

PDFwydrukujwyślij do...

Rekordowy nabór do warsztatu szkolnego - od września 104 uczniów w EXPOM S.A.

Nasza firma od kilku miesięcy prowadziła nabór na kolejny rok szkolny, pomimo trudności jakie wywołała pandemia COVID-19 na praktyki w Expom zgłosiło się 31 uczniów, od września we wszystkich trzech klasach kształci się 104 chłopców w zawodach:

  • ślusarz
  • operator maszyn CNC
  • lakiernik samochodowy

Są to zawody deficytowe zarówno w powiecie nowomiejskim, jak i również w całym województwie. Z tego też powodu należy podkreślić celowość kształcenia w tychże zawodach, po ukończeniu których młodociani mają zagwarantowaną pracę w Grupie Expom. Potwierdzeniem tego jest fakt, że z końcem czerwca praktyczną naukę zawodu ukończyło pięciu absolwentów, którzy od lipca br. stali się pełnoprawnymi pracownikami naszej firmy.
Pierwszy raz w historii Spółki, naukę rozpoczęło dziesięciu uczniów w firmie Konter znajdującej się przy ulicy Dworcowej w Kurzętniku, wchodzi ona w skład Grupy Expom. Tam nauka odbywa się w zawodach:

  • ślusarz
  • operator maszyn CNC

Uczniowie, którzy zdecydowali się uczęszczać na praktyki w firmie Konter, mają możliwość spędzenia jeszcze więcej czasu niż dotychczas u boku pracownika. Od teraz Konter Sp. z o.o. jest również miejscem nauki dla uczniów chętnych zdobywania wiedzy praktycznej. Powstanie warsztatu szkolnego w zakładzie produkcyjnym Konter ma też historyczne znaczenie. Okazuje się bowiem, że ostatni raz naukę w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Konter prowadzono około 20 lat temu. Przez kolejne lata szkolenie uczniów zaniechano, dziś natomiast wracamy do tej aktywności. Konter jako nowa spółka w Grupie prężnie się rozwija o czym właśnie świadczy nowo powstały warsztat uczniowski.  Dodatkowo w związku z dynamicznym rozwojem Expom i realizacją kolejnych inwestycji, nowy rok szkolny rozpoczął się zmianą lokalizacji warsztatu szkolnego. Uczniowie mają teraz swój warsztat na hali nr 1, w miejscu obróbki lekkiej. To właśnie tam wykonują prace ślusarskie i spawalnicze przyswajając umiejętności i zdobywając doświadczenie.
Nowy warsztat uczniowski jest zatem zlokalizowany w centralnej części firmy, z dostępem do innych hal. Jest to świetna lokalizacja i jak się okazuje, powrót do miejsca, gdzie kilkadziesiąt lat temu prowadzono praktyczną naukę zawodu. Można zatem powiedzieć, że historia zatoczyła koło i dzisiaj warsztat uczniowski wraca w historyczne miejsce jednak w nowoczesnej odsłonie i z rekordową ilością uczniów. 

 

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona