Wyróżnienie dla EXPOM S.A na Gali Żagle Warmii i Mazur

W piątek 10.11.2019 na uroczystej Gali - Żagle Warmii i Mazur. Nasza Firma otrzymała wyróżnienie w kategorii średnie przedsiębiorstwo. W gali uczestniczyła i tym samym reprezentowała naszą firmę Pani Dyrektor- Adrianna Kuhn. Głównym celem konkursu „Żagle Warmii i Mazur” jest wyłonienie najznamienitszych firm z regionu oraz ich promocja na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Nazwa konkursu „Żagle Warmii i Mazur” nawiązuje do tradycji naszego regionu znanego jako Kraina Tysiąca Jezior. Do tegorocznej edycji konkursu „Żagle Warmii i Mazur” 2019 zgłosiło się prawie 100 firm z naszego regionu. Członkowie poszczególnych komitetów zdani byli na wiedzę uzyskaną w czasie audytów w firmach biorących udział w konkursie. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach: 1. Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur, 2. Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss oraz 3. Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości. Podczas gali w kategorii Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur — wręczona została także statuetka Nagrody Publiczności.

PDFwydrukujwyślij do...

„Ślusarz prowadzący”

W minionym Tygodniu mieliśmy przyjemność uhonorować osoby biorące udział w szkoleniu prowadzonym przez naszą firmę Expom S.A: „Ślusarz prowadzący” .

Szkolenie było organizowane w terminie od 13 czerwca 2019 r. do 16 sierpnia 2019r w ramach Programu Akademia Expom. Łącznie na szkolenie poświęcono 18 godz. z zakresu teorii oraz 60 godz. praktycznych. Dla każdego pracownika z osobna było poświęcone po 18 godz. na część praktyczną. W szkoleniu uczestniczyło łącznie 27 osób.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom szkolenia i życzymy kolejnych sukcesów.

PDFwydrukujwyślij do...

Warsztat uczniowski-podsumowanie kampanii „Ucz się i pracuj w Expom” na rok szkolny 2019/2020

Nabór uczniów na rok szkolny 2019/2020 zakończyliśmy z wynikiem 47 uczniów, którzy już rozpoczęli naukę w Expom, w zawodach: ślusarz, operator obrabiarek skrawających i lakiernik samochodowy.

Podczas kampanii naszą firmę odwiedziło 20 wycieczek szkolnych, ale również i nasi pracownicy wyjeżdżali do szkół, aby spotykać się z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Zestaw inwestycji jakie Expom poczynił w modernizację hali H2, laboratorium, salę wykładową czy oddaną przed rozpoczęciem roku szkolnego, profesjonalnie wyglądającą szatnię , przyczyniły się do atrakcyjności naszej spółki, jako wiodącego pracodawcy w naszym regionie.

Spółka dołączyła do programu wspomagania uczniów w wyborze zawodu Laboratorium. Mój Profil, przez którą to platformę, w krótkim czasie, zgłosiło się do nas 8 szkół, które również przyjechały z wizytą.

Expom daje ogromne szanse rozwoju już młodemu pracownikowi zaczynającemu swoją ścieżkę zawodową, oferując mu bogaty pakiet uczniowski oraz pracowniczy.

Otwartość Expom na wizyty szkół oraz w szkołach na dniach doradztwa zawodowego, profesjonalne podejście całego zespołu projektowego, powołanego do rekrutacji uczniów, dało piękny wynik końcowy oraz zachętę do dalszego rozwoju i pracy w tym temacie.

OD WRZEŚNIA RUSZAMY Z NOWĄ KAMPANIĄ

PDFwydrukujwyślij do...

„EXPOM” S.A., firma z branży metalowej, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje pracowników

„EXPOM” S.A., firma z branży metalowej, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje pracownika na stanowisko:

1) SPECJALISTA DS. KADR I PŁAC

Wymagania:

 • Praktyczna znajomość  przepisów z zakresu wynagrodzeń, ubezpieczeń społecznych i kodeksu pracy,
 • Prowadzenie dokumentacji kadrowej,
 • Zgłaszanie w systemie ZUS obowiązujących dokumentów,
 • Sporządzanie deklaracji i sprawozdań.

Oferujemy:

 • Umowa o pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem,
 • Możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych,
 • Rozwój ścieżki zawodowej,
 • Bogaty fundusz socjalny i pakiet programów pracowniczych,
 • Pracę w prężnie rozwijającej się firmie współpracującej z firmami europejskimi,
 • Miłą atmosferę w miejscu pracy.

2) SPECJALISTA DS. MARKETINGU I HANDLU

Wymagania:

 • Zdolności komunikacyjne, organizacyjne i wielozadaniowość,
 • Znajomość j. ang. lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym,
 • Umiejętności sprzedażowe,
 • Miłe widziana znajomość rys. technicznego,
 • Wykształcenie wyższe.

Oferujemy:

 • Umowa o pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem,
 • Możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych,
 • Rozwój ścieżki zawodowej,
 • Bogaty fundusz socjalny i pakiet programów pracowniczych,
 • Pracę w prężnie rozwijającej się firmie współpracującej z firmami europejskimi,
 • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w przyjaznej i miłej atmosferze.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:

EXPOM S.A.
ul. Sienkiewicza 19
13-306 Kurzętnik
e-mail: expom@expom.pl
tel.: + 48 (56) 47 24 247
fax: + 48 (56) 47 42 242

PDFwydrukujwyślij do...

Największa w historii firmy konstrukcja stalowa

Dnia 16 sierpnia 2019 około godziny 23:00 z Expom S.A. wyjechała transportem kołowym jednorazowo w całości największa w historii firmy konstrukcja stalowa, dla jednego z zagranicznych klientów. Jest to rampa dla promu morskiego o szerokości 6.1 m, długości 15 m. i wadze 30 t. Przy tak szerokim gabarycie niezbędne było przygotowanie logistyczne całości trasy transportu z Kurzętnika do Gdańska. Zostały położone znaki drogowe i "otwarte" ronda w Lubawie i Ostródzie do pokonania "na wprost". Akcja zaczęła się około godziny 23:00 pod eskortą policji i pilotażu technicznego. W newralgicznych punktach został wstrzymany ruch drogowy. Ciekawa była również przeprawa przez most na rzece Drwęca i nowomiejskie rondo.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni Expom S.A. i Gminy Kurzętnik

W minioną sobotę na Górze Zamkowej w Kurzętniku w ramach obchodów Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. gościliśmy takie gwiazdy jak zespoły zaspół Bluszcz, Mitra, Defis oraz Blue Cafee. Jak co roku imprezę rozpoczął bieg przedszkolaka a następnie sportowcy wystartowali w biegu na 10km „Kurzą 10”, biegu „Małego Koguta” na dystans 3,5km i marszem nordic walking równie z na 3,5km. W tym roku mieliśmy 6 znakomitych biegaczy. Panowie dużo wcześniej rozpoczęli swoje przygotowywania do biegu, codziennie trenując i biorąc udział w innych zawodach poprzedzających „Kurzą dychę”. Najszybszym z biegaczy pośród pracowników  okazał się Pan Krzysztof Kaweczyński z czasem 39 min i 18 sec. W marszu nordic walking mieliśmy dwóch reprezentantów. Wszystkim należą się wielkie brawa za udział. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie, być może z jeszcze lepszymi wynikami. 

Po zakończeniu części sportowej uczestnicy biegu zostali zaproszeni na Górę Zamkową, gdzie o godzinie 16:15 odbyło się oficjalne otwarcie Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. Już tradycją jest, że podczas tej imprezy Expom nagradza swoich pracowników. Z tej okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim wyróżnionym w programach Innowacyjny Expom oraz Akademia Expom. Nie zabrakło także wędkarzy, którzy tydzień wcześniej wzięli udział w zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Expom, a podczas pikniku nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów. Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli konkursy, w których udział wzięła rekordowa ilość trzydziestu dwóch pracowników Grupy Expom w czterech konkurencjach. Konkursy przygotowane zostały w taki sposób aby połączyć siłę, spryt, zwinność i umiejętność logicznego myślenia. Dla trzech zwycięskich drużyn przewidziano ciekawe nagrody. Walka była zacięta, gratulujemy wszystkim drużynom sprawności, odwagi i dziękujemy za świetną zabawę.

Kontynuowaliśmy ubiegłoroczny pomysł zamkniętej strefy zabaw zorganizowanej wyłącznie dla dzieci pracowników Grupy Expom. Organizatorzy udostępnili im dwa dodatkowe dmuchańce. Pojawił się także namiot Expom, tym razem dedykowany laboratorium. W  tym miejscu chcielibyśmy także podziękować naszym pracownikom i uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w promocji laboratorium Expom. 

PDFwydrukujwyślij do...

Zawody wędkarskie o PUCHAR Prezesa Expom S.A.

W dniu 14.07.2019r. w godzinach od 05.30 do 10.00 na wyrobisku pożwirowym „Nielbark 2” w Nielbarku odbyły się kolejne już zawody wędkarskie spławikowe dla pracowników Grupy Expom o PUCHAR Prezesa Expom S.A.

Po zaciętej rywalizacji ustalono zwycięzców:

I miejsce w zawodach zajął  - Kazimierz Mikuczeński
II miejsce w zawodach zajął  -  Grzegorz Pawlak
III miejsce w zawodach zajął  -  Dariusz Rywalski

Rekordowa Ryba - Grzegorz Kłak

Za zajęcie czołowych miejsc prezes zarządu Rafał Domżalski składając gratulacje wręczył zawodnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe, uroczyste wręczenie pucharów odbędzie się podczas obchodów Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. w Kurzętniku. Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zasiedli wspólnie przy ognisku.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni gminy Kurzętnik i Expom S.A.

20 lipca br. na Górze Kurzętnickiej, w sąsiedztwie pięknych ruin zamku po raz kolejny zagrają dla nas znakomite gwiazdy. Wraz z Urzędem Gminy Kurzętnik będziemy gościć zespół Defis oraz Blue Cafee. Jak co roku Piknik rozpocznie się biegiem na 10 km i marszem nordic walking (3 km). Oficjalne rozpoczęcie Pikniku planowane jest na godzinę 16:00. Organizatorzy Pikniku z ramienia Expom pragną zaprosić wszystkich pracowników do wzięcia udziału w tradycyjnych zawodach między drużynowych, na zwycięzców czekać będą fantastyczne nagrody. Już
teraz serdecznie zachęcamy do utworzenia 4 osobowych drużyn. W trakcie zawodów rozdane zostaną talony. Nieopodal strefy Expom powstanie namiot odnoszący się do tematyki nowoczesnego laboratorium EXPOM, w którym zaprezentowane będzie kilka najciekawszych sprzętów, ich zastosowania oraz ciekawostki ich dotyczące. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska podczas Pikniku. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zgłaszanie się do Pani Joanny Pokojskiej oraz Anny Leszczyńskiej.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona