Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre Praktyki.

Wczoraj (16.04.2020 r.) w sposób nietypowy, bo online, zorganizowane zostało spotkanie przygotowane z okazji premiery 18 edycji Raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre Praktyki", w którym znalazły się także "dobre praktyki" Expom. Gościem specjalnym wydarzenia był dr hab. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Raport ten to największy w Polsce przegląd CSR z rekordową liczbą działań odpowiedzialnego biznesu, wydawany cyklicznie od 2002 roku. "Dobre Praktyki" są przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania właśnie w tym zakresie. 

Jest to już kolejny raz kiedy Expom został wyróżniony wśród wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Przypominamy, że w edycji za 2018 rok znalazło się 1549 praktyk zgłoszonych przez 229 firm. W tym też roku Expom zgłosił 5 praktryk, z których aż 4 zostały wyróżnione i zaprezentowane w przygotowanym raporcie. Jest to ogromne wyróżnienie i docenienie naszych działań na rzecz polityki odpowiedzialnego biznesu.

Zapraszamy do pobrania aktualnego raportu ze strony http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2019/
#Raport2019, #CSRwPL

PDFwydrukujwyślij do...

Wirus uderza w gospodarkę, jak przetrwać?

"Na chwilę obecną firma Expom S.A. z Kurzętnika nie odczuwa skutków pandemii koronawirusa czy też kryzysu gospodarczego.
— Z uwagi na międzynarodową renomę oraz wysoki poziom dywersyfikacji portfela klientów, mamy zabezpieczenie zleceń w długim okresie czasu. Zachowana jest także płynność pracy. Spółka konsekwentnie realizuje produkcję, zatrudniamy też nowe osoby w Grupie Expom — mówi Rafał Domżalski, prezes Expom S.A.
Już kilka tygodni temu firma wdrożyła restrykcyjne środki ostrożności stosując się do zaleceń sanepidu.
Pracownicy zostali zaopatrzeni w środki ochrony osobistej. Mają mierzoną temperaturę przed przystąpieniem do pracy, pracują na zmiany z zachowaniem wymaganych odległości między osobami. Jeśli stanowisko pracy pozwala na pracę zdalną, pracownicy wykonują swoje obowiązki z domu. Ograniczono wizyty osobiste interesantów w budynkach administracyjnych. Wszelkie powierzchnie i pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane kilka razy dziennie.
— Nasza firma bardzo wysoko ocenia świadomą postawę załogi, która w tym trudnym czasie w pełni respektuje obostrzenia i środki szczególnej ostrożności, które wprowadził zarząd — dodaje prezes Domżalski."

Zapraszamy do lektury całego artykułu autorstwa Pani Aliny Laskowskiej

http://nowemiasto.wm.pl/642171,Wirus-uderza-w-gospodarke-ja…

PDFwydrukujwyślij do...

Postępy prac przy budowie H5

Od kilku miesięcy trwają prace przy budowie nowej hali ślusarsko-spawalniczej, która będzie nosiła oznaczenie H5. Na dzień dzisiejszy hala jest obiektem w pełni zamkniętym wyposażonym w bramę wjazdową, posadzkę z kostki brukowej, komplet okien i świetlików oraz oświetlenie.

Już z końcem 2019 roku stan zaawansowania prac pozwolił aby w opisywanym obiekcie odbyła się wigilia zakładowa, w której uczestniczyła cała załoga. Przy okazji tejże uroczystości miało miejsce również uroczyste, symboliczne otwarcie budynku w obecności właścicieli, zarządu i zaproszonych gości.

Równolegle z pracami budowlanymi realizowano przygotowanie hali do jej finalnego przeznaczenia czyli obiektu ślusarsko-spawalniczego biorącego kluczowy udział w procesie produkcyjnym. Udało się między innymi:

  • zainstalować suwnicę 40T i 20T,
  • zakotwić w posadzce precyzyjnie obrobiony stół montażowy mający w przyszłości znacznie ułatwić i przyspieszyć prace związane z pozycjonowaniem, sczepianiem a także pomiarami,
  • przygotować w kostce brukowej miejsca pod tor szynowy wraz z obrotnicą służący do transportu materiałów i wyrobów – część owej instalacji, prowadząca od bramy wjazdowej, jest wykonana na gotowo.

 Prace w dalszym ciągu postępują bardzo dynamicznie, a następnym krokiem milowym w temacie uruchamiania H5 będzie uzbrojenie jej w maszyny i urządzenia dla niej dedykowane co stworzy z niej halę produkcyjną z prawdziwego zdarzenia, oferującą obszerną i przemyślaną przestrzeń pracy dysponującą najnowocześniejszym, ergonomicznym i bardzo wydajnym wyposażeniem.  

PDFwydrukujwyślij do...

8000 zwiedzających i 176 firm z 14 krajów – oto bilans największych targów odnawialnych źródeł energii ENEX

Liderzy branży Odnawialnych Źródeł Energii, w tym dystrybutorzy modułów, turbin wiatrowych, firmy montażowe, firmy zaopatrujące w stelaże do instalacji ale także producenci pojazdów i maszyn elektrycznych, znaleźli się na tegorocznych Targach EXPO w Kielcach. Nie mogło także zabraknąć przedstawicieli naszej firmy. Udział w Targach  jest możliwością zdobycia kontaktów a także okazją do nawiązania realnej współpracy z dystrybutorem. W naszym przypadku skupialiśmy się na pozyskaniu kontrahentów i kontaktów w szeroko rozumianej branży OZE. Zdecydowanie jest to idealna forma poznawania nowinek technologicznych. Trzeba wiedzieć, że branża OZE to nie tylko instalacje fotowoltaiczne, które na chwilę obecną stanowią znaczną część obszaru w jakim działamy. Trzeba natomiast być otwartym na nowości aby stawić czoło coraz to bardziej wygórowanym oczekiwaniom klienta. Osoby zainteresowane tematem odnawialnych źródeł energii zapraszamy na stronę https://oze.expom.pl/  tam znajdują się informacje dotyczące działalności Expom OZE jak i nasza obecna oferta

PDFwydrukujwyślij do...

Gazele Biznesu rozdane

To już piąte wyróżnienie dla firmy Expom S.A. z tytułu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm. Warto dodać, że tytuł Gazeli Biznesu to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm. Jego czytelne i niezmienne od lat kryteria sprawiają, że jest on wiarygodny – udział w nim jest bezpłatny, a o jego przyznaniu nie decyduje żadne jury, lecz wyniki finansowe przedsiębiorstwa z trzech ostatnich lat. 

PDFwydrukujwyślij do...

Wspomnienia wigilijne

W 2019 roku, podczas uroczystego spotkania Wigilijnego cała Grupa Expom zebrała się aby nie tylko zjeść wspólnie posiłek ale też podziękować i wyróżnić pracowników Spółki. Wszyscy obecni zostali zaproszeni na nowo wybudowaną halę H5, gdzie odbyła się część artystyczna i zostały wręczone nagrody. Spotkanie wigilijne, rozpoczęły jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, które nadały wyjątkowego uroku naszej uroczystości. Ta wigilia miała szczególny charakter. Jednym z powodów było właśnie to, że odbyła się na hali H5, gdzie świątecznego akcentu dodała nam piękna i pełna świateł, ponad 8 metrowa choinka. Prezes Rafał Domżalski wraz z zaproszonymi gośćmi, Panem Wojciechem Dereszewskim- Wójtem Gminy Kurzętnik, Andrzejem Ochlakiem- Starostą Powiatu oraz Panią Katarzyną Trzaskalską- Dyrektor ZSZ w Kurzętniku oraz z zasłużonymi pracownikami przecięli wstęgę symbolizującą oficjalne otwarcie hali. 
Nie obyło się również bez szampana, przy którym wzniesiono toast. Tego dnia oprócz świątecznej i wzniosłej atmosfery, towarzyszył wszystkim również uśmiech i wzruszenie. Podczas spotkania wigilijnego mieliśmy okazję w szczególny sposób podziękować i docenić trójkę naszych pracowników, którzy po wieloletniej pracy w Spółce udadzą się w tym roku na zasłużoną emeryturę. 

Całość zwieńczyło przemówienie Prezesa Rafała Domżalskiego oraz wręczenie upominków i pamiątkowych dyplomów w podziękowaniu za przepracowane lata w naszej firmie. Na sam koniec Panowie zostali również uhonorowani statuetką od Pana Starosty-Andrzeja Ochlaka.

PDFwydrukujwyślij do...

„100 lat niepodległości” Obchody rocznicy w Gminie Kurzętnik

Tegoroczne obchody 100 lat odzyskania niepodległości przez Gminę Kurzętnik odbywały się w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Podniosła atmosfera oraz uroczysty charakter spotkania nadały temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się np.: Senator Bogusława Orzechowska, Starosta Andrzej Ochlak, Paweł Warota – Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, Rafał Tesmer — Prezes Stowarzyszenia Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej, Adam Kopiczyński – Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej, Joanna Kowalska — Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Toruń czy Stanisława Bartycha — członkini Koła Związku Sybiraków w Brodnicy.

Najważniejszym jednak gościem była Pani Marianna Biedermann-Kowalewska ps. „Myszka”. Jest to uczestniczka Powstania Warszawskiego, która zebranym gościom na hali szkolnej opowiadała swoje przeżycia i wspomnienia za czasów okupacji, dostarczając przy tym wielu wzruszeń.

Podczas spotkania odbył się także pokaz umundurowania dla żołnierzy, który z biegiem lat zmieniał swój wygląd, zaprezentowała go Grupa Rekonstrukcyjna z Olsztyna.

Na końcu nagrodzono również uczestników konkursu plastycznego „Moja Mała Ojczyzna”. Dzieci z różnych grup wiekowych otrzymały upominki i dyplomy, których sponsorem była Spółka Expom.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona