Nagroda Ministra Sportu i Turystyki dla Prezesa Expomu

Miłe wyróżnienie spotkało Prezesa Expomu, Rafała Domżalskiego, podczas uroczystej Gali Sportu Gminy Kurzętnik (06.02.2015 r.). Wójt Gminy Kurzętnik w imieniu Ministra Sportu i Turystyki wręczył Prezesowi brązową odznakę "Za zasługi dla sportu".

Podczas Gali Sportu w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku miało miejsce podsumowanie minionego 2014 roku, a także nagrodzenie i wyróżnienie sportowców, trenerów i sponsorów, którzy przyczyniają się do rozwoju sportu w Gminie Kurzętnik.

W imieniu Ministra Sportu i Turystyki zostały wręczone brązowe odznaki "Za zasługi dla sportu" Panu Wiesławowi Gostkowskiemu i Panu Rafałowi Domżalskiemu. Goście wzięli udział w panelu dyskusyjnym o sporcie, a całe wydarzenie uświetnił występ solistek z Gminnego Centrum Kultury oraz orkiestry dętej. Prezes Domżalski wygłosił także prelekcję o społecznej odpowiedzialności biznesu w Expom. Po gali odbył się bal, na którym wspólnie bawili się sportowcy, trenerzy, działacze, sponsorzy i zaproszeni goście.

PDFwydrukujwyślij do...

KS Zamek Kurzętnik ze wsparciem Expomu

Firma Expom SA podpisała umowę sponsorską o dalszej współpracy z Klubem Sportowym Zamek Kurzętnik.

Expom SA nie ustaje we wspieraniu lokalnych inicjatyw społecznych, które przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności. Dzięki finansowemu wsparciu spółki Klub Sportowy Zamek Expom Kurzętnik ma szansę kształcenia kolejnych młodych sportowców, dla których sport jest pasją i często sposobem na życie. Za sprawą sponsorów działalność klubu się rozwija, a jego członkowie osiągają liczne sukcesy. W ubiegłym roku kickbokserzy Zamek Expom Kurzętnik zdobyli 37 medali na imprezach rangi: Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz Pucharu Polski. Jest to dowód na to, że wsparcie rozwoju młodych ludzi przynosi realne efekty.

Cały zespół Expomu mocno trzyma kciuki za kolejne sukcesy wszystkich sportowców z KS Expom Zamek Kurzętnik.

PDFwydrukujwyślij do...

Z wizytą w Finlandii

W pierwszym tygodniu lutego przedstawiciele spółki Expom mieli przyjemność odwiedzić dwóch klientów z Finlandii. Wizyta miała na celu omówienie dalszej współpracy.

Delegacja spółki Expom odwiedziła firmy, które mieszczą się w mroźnej Finlandii. Firma już wcześniej realizowała pewne projekty dla tych spółek, które mogą być początkiem dalszej współpracy. Celem wizyty było zaprezentowanie możliwości produkcyjnych spółki Expom i omówienie oczekiwań i potrzeb klientów. Rozmowy przebiegły w miłej atmosferze, a każda ze stron wyniosła z nich dobre wrażenie. Mamy nadzieję, że takich okazji do spotkań będzie coraz więcej.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny dźwig knuckleboom opuszcza fabrykę Expom SA

Expom SA, nie zwalniając obrotów, sukcesywnie realizuje kolejne zamówienia z różnych zakątków Skandynawii. Dla klienta z Norwegii kurzętniccy pracownicy podjęli się budowy przegubowego dźwigu offshorowego typu Knuckleboom o udźwigu 3 ton i maksymalnym wysięgu 18 m.

Jest to kolejny wyprodukowany w ostatnim czasie dźwig typu Knuckle, który posiada charakterystyczną, dwuczęściową składaną budowę ramion. Żuraw tego typu wyposażony jest w dodatkowy siłownik hydrauliczny montowany pomiędzy ramieniem głównym a końcowym, co umożliwia wykonanie procesu składania i rozkładania ramion. Dzięki specyfice swojej budowy dźwig typu Knuckle posiada większe możliwości manewru, co znacznie usprawnia transport ładunków.

Dźwig ten, jako kolejny egzemplarz z tego typu konstrukcją, nie charakteryzował się największym udźwigiem czy najdłuższym wysięgiem w skali dotychczasowych realizacji firmy. Jednak tym razem wyzwaniem dla kurzętnickich inżynierów było specjalistyczne wyposażenie urządzenia, zaprojektowanego przez całkiem nowego klienta oraz uzbrojonego w całkiem inne podzespoły. Dodatkowo klient bardzo wysoko postawił poprzeczkę w zakresie czasu realizacji zlecenia – na zbudowanie nowej, wyposażonej i przetestowanej dynamicznie jednostki pracownicy Expom mieli zaledwie 2 miesiące, gdzie standardowy proces produkcji takiego urządzenia dla stałych klientów wynosi min. 3 miesiące.

Z tego powodu produkcja dźwigu objęta była szczególnym nadzorem całej grupy pracowników opiekujących się tym zleceniem (projekt menager, mistrzowie, technolog, brygadziści, pracownicy produkcji, dział zaopatrzenia). Dźwig po teście dynamicznym w obecności klienta finalnego został zdemontowany i wysłany w „jednym kawałku”, aby w miejscu docelowego montażu nie tracić już czasu na ponowny montaż – czasu, którego od samego początku nie było za wiele. 

Nowy typ dźwigu w swoim wyposażeniu posiadał dodatkowe funkcje zabezpieczające jednostkę podczas pracy przed kolizją oraz nadmiernym przeciążeniem konstrukcji, co jest bardzo istotne w kontekście ciągłej poprawy bezpieczeństwa. W obecnych czasach, gdy na świecie ponad wszystko stawia się na bezpieczeństwo pracy i niezawodność konstrukcji, kwestie te są dla kadry inżynierskiej Expom absolutnym priorytetem.

Innowacyjny system zdalnego sterowania pracą dźwigu, wyłącznie hydrauliczne sterowanie pracą wciągarki, hamulca oraz krańcówkami powodowało, iż dźwig poza oczywistym zasilaniem elektrycznym pompy hydraulicznej i drobnymi elementami startowania zdalnego, jest jednostką wyłącznie hydrauliczną, co stanowiło jedną z wielu nowości dla pracowników Expom.

Dzięki licznym staraniom i współpracy zespołu udało się sprawnie i pozytywnie zakończyć projekt, finalnie zdobywając zaufanie klienta. Jego zadowolenie ze zrealizowanego zlecenia zaowocowało wprowadzeniem do produkcji Expom kolejnych 5 sztuk żurawi typu Knuckle. 

PDFwydrukujwyślij do...

Doskonały rok klubu Zamek Expom Kurzętnik

Dla klubu Zamek Expom Kurzętnik rok 2014 obfitował w wiele sukcesów sportowych, z których jako sponsor tytularny klubu jesteśmy niezwykle dumni. Kickbokserzy Zamek Expom Kurzętnik ubiegły rok zamknęli bilansem 37 medali zdobytych na imprezach rangi: Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz Pucharu Polski. W skład wywalczonej puli medalowej wchodzi 12 złotych, 11 srebrnych i 14 brązowych krążków. Trenerem klubu jest Leszek Jobs, który spełnia się także jako czynny zawodnik.

Medalistami Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz Pucharu Polski w kickboxingu zostali: Wojciech Wiśniewski, Piotr Kołakowski, Damian Chiliński, Michał Szulwic, Leszek Jobs, Kasia Bedra, Karolina Lewalska, Klaudia Jakielska, Dawid Wiergowski, Błażej Urbański, Patryk Rzepka, Norbert Wiśniewski, Aleksandra Kijewska i Krystian Rzepka.

Całemu klubowi i wszystkim zawodnikom z osobna serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

PDFwydrukujwyślij do...

EXPOM S.A. Gazelą Biznesu

EXPOM S.A. został wyróżniony w rankingu Gazeli Biznesu – zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Spółka zajęła 27 miejsce na 145 startujących firm w regionie, które jest dowodem uznania i zaufania wobec naszej firmy. W ujęciu ogólnopolskim Expom zajął 832 pozycję wśród 4304 przedsiębiorstw.

W edycji rankingu Gazele Biznesu 2014 badane są wyniki firm osiągnięte w latach 2011, 2012 i 2013. Jak twierdzą organizatorzy rankingu, „Puls Biznesu” i Coface Poland, główną ideą przyznawania nagród jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Konkurs ma wyłonić szybko rozwijające się firmy, które notują stałą i niezależną od warunków gospodarczych poprawę warunków finansowych. Za taką firmę został uznany EXPOM S.A, który uplasował się na 27 miejscu w rankingu. W samym województwie warmińsko-mazurskim w konkursie wzięło udział 145 firm, a w skali ogólnopolskiej o miano Gazel Biznesu ubiegały się aż 4304 przedsiębiorstwa - w tym ujęciu Expom zajął 832 miejsce.

Historia konkursu na Gazelę Biznesu sięga 2000 roku. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. Ranking publikowany jest na łamach „Pulsu Biznesu”, a także na stronie gazele.pl, gdzie znajduje się pełna baza Gazel Biznesu, czyli wszystkich firm, które znalazły się na rankingowych listach, począwszy od roku 2000.

Laureaci konkursu w województwie warmińsko-mazurskim odbiorą swoje statuetki już 21 stycznia na uroczystej gali w Hotelu Marina Club w Gietrzwałdzie. 

 

PDFwydrukujwyślij do...

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Szanowni Państwo,
W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok pragniemy złożyć Państwu najszczersze życzenia szczęścia, radości i pogody ducha w każdym dniu oraz pomyślności i sukcesów w zbliżającym się nowym roku.
Spółka Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom SA zwiększa przepustowość produkcji

W produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych kluczową rolę odgrywa wydajność i czas realizacji. Expom SA z niewielkiego Kurzętnika podnosi możliwości produkcyjne fabryki za sprawą najnowszej inwestycji – nowoczesnego Centrum Obróbczego HAAS EC-1600.

Centrum Obróbcze HAAS EC-1600, nowoczesna obrabiarka sterowana numerycznie CNC, ma znacząco wspomóc wydajność produkcji. Jest to pierwsza maszyna CNC w historii Expomu z automatyczną biblioteką narzędzi. Zakupione centrum obróbcze umożliwi szybkie i precyzyjne wykonanie skomplikowanych elementów stalowych. Poziome centrum obróbcze wykorzystuje działanie grawitacji, pozwalając wiórom opadać z narzędzia. Dzięki temu zachowuje niemal idealnie czyste warunki skrawania. Redukcja zapychania się elementów wiórami dwukrotnie wydłuża żywotność maszyn. Obrabiarka ta sprawdza się przy dużych obciążeniach i wyposażona jest we wrzeciona o stożku ISO50 charakteryzujące się wysokim momentem obrotowym do usuwania metalu. Centrum obróbcze HAAS odciąży większe obrabiarki, dzięki czemu możliwe będzie wyeliminowanie opóźnień w produkcji. Jest to niezwykle innowacyjne i wydajne urządzenie, które jest kompatybilne z technologią projektowania 3D.

Dodatkowo inwestycja ta wpisuje się w obraną strategię zarządu Expom, którego celem jest ugruntowanie pozycji lidera w produkcji wysoko przetworzonych wyrobów finalnych. Dlatego też wcześniej zakupiono ramię pomiarowe Faro Arm produkcji amerykańskiej, które jest narzędziem kompatybilnym technologicznie do zakupionego ostatnio centrum, także ze Stanów Zjednoczonych. Komplet inwestycji uzupełnia zakup nowej suwnicy 20 ton pracującej w tej samej hali produkcyjnej. Do szkolenia dotyczącego pisania programów dla obróbki 3D zatrudniono specjalistę z Politechniki, który, tworząc pierwsze aplikacje dla tej maszyny, pomoże kurzętnickim inżynierom  wdrożyć innowacyjny proces technologiczny w Expom S.A.

- Inwestycja ta kosztowała nas ponad 250 000 euro. Dodatkowo w same narzędzia zainwestowaliśmy 100 000 zł. Jednak nie są to dla nas wydatki zaskakujące, tylko logiczna konsekwencja wprowadzanych sukcesywnie w Expomie zmian. Kolejne inwestycje to odpowiedź na wysokie wymagania naszych klientów, dla których stale podnosimy sobie poprzeczkę w zakresie produkcji dla branż offshore, energetycznej czy wydobywczej. Nie ma rozwoju bez odważnych i przemyślanych inwestycji – mówi Rafał Domżalski, prezes spółki Expom.

Zakup obrabiarki HAAS EC-1600 razem z niedawnym zakupem dwóch suwnic 20 t oraz nakładami w infrastrukturę to elementu szerokiego planu modernizacji spółki. W ramach rozwijania potencjału firmy wybrani pracownicy zostaną przeszkoleni do obsługi EC 1600. Już wkrótce zainteresowani klienci będą mogli w pełni wykorzystać możliwości Centrum Obróbczego.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona