Konkurs WamaBoss 2016 rozstrzygnięty - Expom z nagrodą!

Miło nam poinformować, że Expom S.A. otrzymał wyróżnienie w kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss, które wdraża działania pro-pracownicze, wspiera społeczność lokalną, dba o środowisko naturalne, szanuje klientów, dostawców, podwykonawców czy kooperatorów. Firma zdobyła nagrodę drugi rok z rzędu.

Podczas gali rozdania nagród, która odbyła się 4 listopada 2016 roku, w olsztyńskim planetarium, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wręczył nagrody przedsiębiorcom, instytucjom i społecznikom z Warmii i Mazur za jakość, promocję gospodarczą regionu i rozwój lokalnych firm. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss, Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur, a także Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości. Po raz pierwszy symbolem wszystkich trzech wyróżnień były statuetki w kształcie żagla, którym nadano wspólną nazwę „Żagle Warmii i Mazur”.

- Żagle to symbol piękna, potęgi oraz prestiżu – mówił Gustaw Marek Brzezin podczas spotkania - Chcemy wyróżniać firmy czy przedsiębiorstwa, które stanowią wzór do naśladowania. I patrząc na listę laureatów, mamy ku temu przesłanki.

Od wiosny 2016 roku komisja konkursowa otrzymała dziesiątki zgłoszeń. Najlepszych wybrano spośród 70 finalistów.

PDFwydrukujwyślij do...

Zawodnik Zamek Expom Kurzętnik Mistrzem Europy!

W dniach 23–30 października 2016 roku w Maribor na Słowenii odbyły się Mistrzostwa Europy w kickboxingu. Tytuł Mistrza Europy zdobył Leszek Jobs – trener i zawodnik klubu Zamek Expom Kurzętnik, którego sponsorem jest Expom S.A.

Na turniej zgłosiło się 523 zawodników z 40 krajów. Polskę reprezentowało 34 zawodników w trzech formułach, w jakich był rozgrywany turniej: K-1 Ruls, Low Kick i light contact. Reprezentanci Polski zdobyli 19 medali, w tym 7 złotych. Jednym ze zdobywców złota i tytułu Mistrza Europy w kategorii Masters – 94 kg, został Leszek Jobs, trener, zawodnik i prezes KS Zamek Expom Kurzętnik. Leszek w walce o złoto pokonał bardzo wymagającego zawodnika z Włoch.

- Przeciwnik od początku walki ruszył na mnie bardzo agresywnie, ale praktycznie wszystkie ciosy i kopnięcia wyłapałem na szczelną gardę, później sam przeszedłem do kontrataku, ustawiając walkę pod swoją taktykę, jaką ustaliliśmy z trenerem przed walką. Jak widać po rezultacie pojedynku była bardzo trafna, bo pozwoliła wygrać walkę jednogłośnie na punkty u wszystkich sędziów, 3:0 – mówił Leszek Jobs. - Najpiękniejszym momentem była dekoracja, kiedy odbierałem piękny złoty medal i okazały puchar przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. Niezapomniane chwile, które zostaną w pamięci na całe życie.

W Maribor rywalizowała jeszcze dwójka podopiecznych Leszka Jobsa: Wojciech Wiśniewski i Monika Marchlewska. Niestety, w pojedynkach o strefę medalową, przegrali z późniejszymi Mistrzami Europy.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Jesteśmy dumni, że wspierając klub finansowo, możemy przyczyniać się do rozwijania pasji utalentowanych zawodników.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom Orłem Eksportu!

Spółka Expom zdobyła nagrodę Regionalnych Orłów Eksportu w kategorii „Innowacyjny produkt eksportowy”. Wyróżnienie w imieniu firmy podczas uroczystej gali 19 października 2016 w Olsztynie odebrał prezes zarządu Expom, Rafał Domżalski.

Nagrody w ramach Regionalnych Orłów Eksportu są przyznawane przez dziennik Rzeczpospolita i mają na celu wyłonienie liderów zbytu na rynki zagraniczne i promocję polskiego eksportu. W tym roku w kategorii „Innowacyjny produkt eksportowy”  nagrodę zdobyła spółka Expom, która na eksport przeznacza aż 98% całej produkcji.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia, które na pewno będzie motywacją i bodźcem do jeszcze intensywniejszego rozwoju. Cieszymy się, że nasza spółka jest dobrym przykładem na to, że nawet firmy z niedużych miejscowości mogą zdobywać międzynarodowe rynki – komentował Rafał Domżalski, prezes zarządu Expom.

W kategorii „Innowacyjny produkt eksportu” rywalizowały firmy posiadające w swojej ofercie produkt, który z powodu innowacji czy złożoności myśli technologicznej zasługuje na promocję w kraju. Mimo silnej konkurencji, to właśnie spółka Expom razem z trzema innymi laureatami zdobyła to wyróżnienie.

Po wręczeniu nagród odbyła się debata pod tytułem: „Biznes bez granic - poszukiwanie nowych rynków i instrumenty wsparcia polskich eksporterów. Jak zostać światowym Championem?”, w której udział wzięli zaproszeni goście – w tym prezes zarządu Expom S.A.

Lista nagrodzonych w konkursie Regionalne Orły Eksportu (woj. warmińsko-mazurskie) 2016:

  • Innowacyjny produkt eksportowy: Expom S.A. (Kurzętnik); PIPiH Obram sp. z o.o (Olsztyn); Zortrax SA (Olsztyn); Heinz Glas Działdowo sp. z o.o (Działdowo)
  • Najlepszy eksporter: Szynaka-Meble sp. z o.o (Lubawa); ZPU Prawda sp. z o.o (Olecko); Indykpol S.A. (Olsztyn)
  • Najdynamiczniejszy eksporter: Model Art. Sp z o.o (Ostróda); Pol-Foods sp. z o.o (Prostki); Sklejka-Pisz Paged SA (Pisz)
  • Eksportowy produkt: Lactima sp z o.o (Morąg); Impress Decor Polska sp. z o.o (Ełk)
  • Osobowość eksportu: Impress Decor Polski sp. z o.o (Ełk) – Dariusz Świątek; Indykpol SA (Olsztyn) – Piotr Kulikowski; Kaczkan Zakłady Produkcji Drzewnej sj (Klonowy Dwór) – Józef Waldemar Kaczkan; Pol-Foods sp. z o.o (Prostki) – Andrzej Zadrożny
  • Inne wyróżnienia: Dam-Rob; Falken Trade Polska, FLSmidth Maag Gear, FM Bravo, Michelin Polska, Oristo, Ostróda Yacht, Paged Sklejka, Amex, Eko Snails Garden, Ubojnia Drobiu Górni i Synowie
PDFwydrukujwyślij do...

Kolejne sukcesy zawodników Zamek Expom Kurzętnik

Mamy przyjemność poinformować o kolejnych zwycięstwach sportowców klubu Zamek Expom Kurzętnik, którego spółka jest sponsorem tytularnym. W dniach 8 - 9 października 2016 roku w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w formule full contact. Piotr Kołakowski, podopieczny Leszka Jobsa, z mistrzostw wrócił ze srebrnym krążkiem.

- Z każdym turniejem dojrzewa i jego walki nabierają jakości. Wierzę, że jeszcze rok, najwyżej dwa, a Piotr będzie walczył o najwyższe cele, nie tylko w kraju, ale i na świecie - stwierdza Leszek Jobs.

Kolejny udany start zanotowali kickboxerzy Zamku Expom Kurzętnik, 15 października 2016 roku w Gdańsku. Tym razem brali udział w turnieju juniorów o Puchar Pomorza, połączony z Memoriałem im. Sławomira Kaczorka i Marka Gryszpanowicza, tragicznie zmarłych zawodników Duetu Gdańsk. Zawodnicy w składzie: Piotr Kołakowski, Damian Chiliński, Krystian Rzepka, Wiktor Wilkanowski, Adam Szeliga i Oskar Rogowski stoczyli razem 9 pojedynków, z czego 8 wygrali, doznając tylko jednej minimalnej porażki.

Warto dodać, że sponsor tytularny Zamku Expom Kurzętnik, firma EXPOM S.A., dokłada wszelkich starań, żeby sukcesy klubowe zawodników były jeszcze większe. Firma chce wpływać na otoczenie nie tylko poprzez działalność biznesową, ale również społeczną. Dlatego wspiera ważne społeczne idee, tj. rywalizację sportową i promocję sportu, poprzez dofinansowanie klubu i zaangażowanie w akcje promujące zdrowy styl życia.

PDFwydrukujwyślij do...

Firma Expom S.A. wspiera: XIX Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble

W tegorocznej edycji mistrzostw, w Nowym Mieście Lubawskim, w dniach 8 – 9 października 2016 roku, wzięło udział 59 osób. To drugi najlepszy wynik frekwencji w historii rozgrywania tej imprezy. Poziom sportowy sobotnich potyczek był niezwykle wyrównany i pasjonujący. Tradycyjnie Expom S.A. wsparł wydarzenie finansowo i organizacyjnie.

Pierwszą atrakcją wieczoru był tradycyjnie już rozgrywany scrabble’owy tor przeszkód. Najlepszym „torowcem - przeszkodowcem” został Karol Wyrębkiewicz z Łodzi. W kategorii pań zwyciężczynią została Joanna Juszczak z Warszawy. Kolejną atrakcją były rozgrywane, po raz dwunasty, Mistrzostwa Futsalu. Rozegrano dwie 25-minutowe połowy, w których drużyna Miks 1 pokonała drużynę Miks 2 w stosunku 10:6. W finałowej walce o końcowy triumf zagrali Karol Wyrębkiewicz z Łodzi i Paweł Jackowski z Warszawy. Zwycięstwo Pawła Jackowskiego nad Karolem Wyrębkiewiczem 393:355 zapewniło mu tytuł mistrzowski. Potknięcie Karola Wyrębkiewicza (3 miejsce) wykorzystał Dawid Pikul z Poznania, który wygrywając w ostatniej rundzie z Joanną Juszczak 464:280, zapewnił sobie tytuł wicemistrzowski. Poza turniejem głównym zorganizowano szereg konkursów towarzyszących w trakcie trwania imprezy.

XIX Mistrzostwa WARMII i MAZUR oraz konkurs na ułożone słowo związane z tematyką branży stalowej sponsorowała firma EXPOM S.A.. Prezes firmy EXPOM S.A., Rafał Domżalski, po niełatwym wyborze, nagrodził słowo WTAPIANE, ułożone przez Andrzeja Kwiatkowskiego z Warszawy. Expom S.A. co roku wspiera to wydarzenie, ponieważ rozwój społeczności lokalnej wpływa także na pozytywne funkcjonowanie firmy. Działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wpisują się w strategię spółki i są konsekwentnie realizowane.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom laureatem Top Pracodawca Polski Wschodniej 2016

22 września 2016 r. odbył się Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku. Po raz kolejny podczas wydarzenia przyznane zostały wyróżnienia „TOP Pracodawcy Polski Wschodniej”. Laureatem nagrody w województwie warmińsko-mazurskim został Expom S.A.!

Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie grupy dziesięciu wyjątkowych pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw Polski – które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy.

Expom otrzymał nagrodę jako jedna z dwóch firm z województwa warmińsko-mazurskiego. Drugą nagrodzoną firmą był Wipasz S.A. Spółka została doceniona za realizowane projekty socjalne, programy motywacyjne oraz działalność CSR. Nagrodę w imieniu spółki odebrała pani Monika Walczak, Dyrektor Presonalny Expom S.A. 

W gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach. Wśród kryteriów oceny ważną rolę zajęły wysokie standardy relacji między menedżerami, pracownikami i otoczeniem społecznym, w którym na co dzień przedsiębiorstwa działają.

Nominacji i wskazań dokonały władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w trakcie III Wschodniego Kongresu Gospodarczego 22 września 2016 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Fot. PTWP:

PDFwydrukujwyślij do...

Expom na Kongresie Asia Trade 2016 w Ostródzie

W dniach 22-24 września 2016 odbywa się Kongres Asia Trade w Ostródzie, podczas którego jednym z prelegentów był prezes spółki Expom, Rafał Domżalski, który podjął temat dobrych praktyk w handlu zagranicznym.

Celem Kongresu Asia Trade jest wskazanie nowych możliwości rozwoju dla polskich przedsiębiorstw oraz dostarczenie kompleksowej wiedzy i sprawdzonych rozwiązań w zakresie nawiązywania kontaktów handlowych z krajami azjatyckimi. Goście kongresu podczas spotkań z przedstawicielami ambasad oraz w trakcie paneli dyskusyjnych mogli zdobyć konkretne informacje na temat rynków poszczególnych krajów azjatyckich, ich stref ekonomicznych oraz sprawdzonych form nawiązywania współpracy biznesowej. Wśród wystąpień znalazła się prezentacja prezesa Expom S.A., Rafała Domżalskiego, zatytułowana „Dobre praktyki w handlu zagranicznym”. Specjalnymi gośćmi kongresu byli przedstawiciele ambasad m.in. Indii, Indonezji, Tajlandii i Iranu.

Asia Trade to jedyne w Polsce wydarzenie targowo-kongresowe, które tak kompleksowo podejmuje tematykę relacji biznesowych na linii Polska-Azja. Wśród zaproszonych gości znaleźli się liczni producenci z Polski oraz Azji, a także firmy usługowe. W części kongresowej udział wzięli eksperci rynków wschodnich. Asia Trade Know-How to znakomita okazja, aby poznać kraje wschodu pod kątem ich uwarunkowań gospodarczych, nawiązać kontakty biznesowe i nadać nowy kierunek rozwoju swojej firmie.

PDFwydrukujwyślij do...

Sukcesy zawodników Zamek Expom Kurzętnik!

Klub sportowy Zamek Expom Kurzętnik, którego jesteśmy sponsorem tytularnym, może poszczycić się międzynarodowym sukcesem – zawodnik Wiktor Wilkanowski został Wicemistrzem Świata w Kickboxingu!

Młody zawodnik Zamku Expom Kurzętnik przebywający z reprezentacją kraju na Mistrzostwach Świata w Irlandii w pięknym stylu wywalczył dla Polski srebrny medal, zostając Wicemistrzem Świata w Kickboxingu. Wiktor Wilkanowski startował w formule kick light, w kategorii wagowej do 57 kg. Był to absolutny debiut kickboxerski Wiktora na arenie międzynarodowej w największej Amatorskiej Federacji Kickboxingu na Świecie WAKO. Spółka Expom serdecznie gratuluje zawodnikowi oraz życzy dalszych sukcesów.

W Dublinie startowało ponad 1400 zawodników i zawodniczek z 47 krajów. Polacy zdobyli 58 medali w tym: 13 złotych, 16 srebrnych i 29 brązowych. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła 6 miejsce za Rosją, Irlandią, Włochami, Wielką Brytanią i Węgrami.

Dodatkowo w czasie wakacji w Zamku Expom Kurzętnik trwała akcja dla najmłodszych „Wakacje z Kickboxingiem”. Była to już IV edycja zabawy, która cały czas cieszy się dużym powodzeniem. Co środa na salce meldowało się kilkanaścioro dzieci, na które czekało sporo zabawy, ale i także trening stricte kickboxerski. Na zakończenie akcji dzieci otrzymały okolicznościowe medale i dyplomy, które sprawiły im i ich rodzicom wielką radość. Jeżeli ktoś chciałby dalej kontynuować przygodę z kickboxingiem, to treningi odbywają się w każdy czwartek w Kurzętniku o godzinie 17:00. Spółka Expom gorąco zachęca do aktywności fizycznej i w imieniu klubu zaprasza na treningi.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona