Firma EXPOM S.A. prowadzi nabór uczniów w zawodach:

Firma EXPOM S.A. prowadzi nabór uczniów w zawodach:
- ślusarz 
- operator obrabiarek skrawających (tokarz, frezer, wytaczarz)     
- lakiernik - NOWOŚĆ!!!           

Zajęcia praktyczne odbywają  się na nowocześnie wyposażonym warsztacie szkolnym oraz halach produkcyjnych.

Naszym uczniom oferujemy dodatkowe świadczenia uzależnione od efektów kształcenia. Zapewniamy kompleksowy serwis odzieży, organizujemy wycieczki zawodoznawcze powiązane z kierunkami kształcenia.

PO UKOŃCZENIU NAUKI OFERUJEMY ZATRUDNIENIE NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ.

EXPOM S.A.
ul. Sienkiewicza 19, 13-306 Kurzętnik
tel. 56 / 47-242-47, 47-242-56
monika.ankowska@expom.pl, krzysztof.wrzosek@expom.pl
www.expom.pl

PDFwydrukujwyślij do...

Udany 2014 rok w Expomie

Spółka Expom rok 2014 może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Oprócz licznych inwestycji w park maszynowy, realizacje nowych zamówień, czy udział w targach, spotkało nas wiele miłych wydarzeń i wyróżnień, z powodu których rok ten możemy uznać za owocny.

Nowe inwestycje

Expom to spółka o dużej dynamice rozwoju, której 98 proc. produkcji przeznaczone jest na eksport. Z tego powodu sukcesywnie dokonywane są inwestycje w park maszynowy i modernizacje fabryki. Ubiegłoroczne zmiany w spółce są kontynuacją zapoczątkowanego w 2013 roku planu modernizacji firmy za kwotę blisko 1,5 mln EUR. W zeszłym roku zainwestowano m.in. w dwie suwnice o udźwigu 20 ton, które są największymi jak do tej pory urządzeniem transportu bliskiego, jakie zakupiono w historii spółki. Na wzrost produkcji znaczny wpływ miał zakup nowoczesnego Centrum Obróbczego HAAS EC-1600. Maszyna ta umożliwia szybkie i precyzyjne wykonanie skomplikowanych elementów stalowych. W naszej części Europy taki model obrabiarki jest bardzo unikatowy, co powoduje, że oferta firmy z Kurzętnika z 63-letnią tradycją jest bardzo profesjonalna.

Zadowoleni klienci

Rok 2014 to także wiele pozytywnych opinii ze strony naszych klientów na temat wykonanych zleceń. Zrealizowano wiele spektakularnych projektów, np. wielkogabarytowy dźwig morski HSC 700 o wadze 50 ton, o maksymalnym udźwigu roboczym blisko 20 ton i zasięgu 34 metrów, który w całości wykonany został w kurzętnickiej fabryce. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku wykonano dla jednego z głównych kontrahentów zagranicznych w Niemczech dwie, jak dotychczas w historii Expom S.A. największe i najcięższe, konstrukcje spawane o wadze ok. 50 ton każda oraz o wymiarach ok. 6,7 x 6,1 x 3,5 m. Na uwagę zasługuje także projekt przegubowego dźwigu offshorowego Knuckleboom o udźwigu 10 ton i ramieniu o długości 13 metrów i charakterystycznej dwuczęściowej budowie, który opuścił mury fabryki na zlecenie klientów z Skandynawii.

W ciągu 2014 roku dołączyło do Expom sześciu nowych klientów, co w ogólnym rozrachunku daje w sumie dwudziestu kontrahentów spółki. Różnorodny i stale powiększający się portfel zamówień jest dla zarządu spółki najlepszym dowodem na rosnącą rozpoznawalność marki na międzynarodowym rynku w tej branży.

Naszymi priorytetami są produkcja wysoko przetworzonego wyrobu finalnego, rozwój portfela klientów oraz konsekwentne inwestycje w załogę i infrastrukturę Expom S.A.

Odwiedziny Ministra Gospodarki

Wydarzeniem, obok którego nie sposób przejść obojętnie, była wizyta ministra gospodarki, Janusza Piechocińskiego, w siedzibie firmy w Kurzętniku. Celem wizyty było omówienie możliwości dalszej współpracy firmy z branżą morską oraz przyszłości rynku energetycznego w Polsce. Minister miał okazję obejrzeć nasz nowoczesny park maszynowy oraz właśnie wyprodukowany dźwig teleskopowy HSCT 350 o wadze 32 ton.

- Dziś Expom jest jedną z najnowocześniejszych firm w regionie, wykorzystującą najbardziej zaawansowane technologie, dzięki czemu blisko 100 proc produkcji trafia na eksport. Cieszę się, że firma ma swój udział w wielkiej dynamice handlu na tak wymagające zachodnie rynki – powiedział podczas spotkania wicepremier Janusz Piechociński i podkreślił znaczenie firmy dla budowania wizerunku Polski jako państwa innowacyjnego i posiadającego wartościowy kapitał eksportowy.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

W ciągu ubiegłego roku Expom nie zapomniał o wspieraniu lokalnej społeczności i ciekawych inicjatyw. Już na samym początku 2014 roku firma podpisała umowę sponsorską z lokalnym klubem sportowym Zamek Kurzętnik, dzięki czemu uzdolniona sportowo młodzież może nadal rozwijać swoje pasje. Wydarzeniem, które służyło integracji wszystkich mieszkańców Kurzętnika, były Dni Gminy Kurzętnik i Dni Expomu, podczas których wystąpiła Sylwia Grzeszczak. Podczas tej wakacyjnej imprezy bawiło się łącznie około 8 000 osób. Atrakcją był również "Naukowy Piknik pod Gwiazdami", w czasie którego można było podziwiać makietę układu słonecznego.

Wyróżnienia i nagrody

Expom S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw w regionie, dlatego nasze działania nie pozostają niezauważone. Miło nam, że ciężka praca wszystkich pracowników jest zauważana i nagradzana.

Podczas uroczystej ostatniej Sesji Rady Gminy Kurzętnik 7 listopada wręczono Brązowe Krzyże Zasługi. Tym zaszczytnym odznaczeniem państwowym został uhonorowany także Rafał Domżalski, prezes zarządu spółki Expom. Był to wielki zaszczyt dla całego zespołu firmy.

Expom S.A. został wyróżniony także w rankingu Gazel Biznesu, czyli zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Wyróżnienie to jest dowodem uznania i zaufania wobec spółki z Kurzętnika.

PDFwydrukujwyślij do...

Nagroda Ministra Sportu i Turystyki dla Prezesa Expomu

Miłe wyróżnienie spotkało Prezesa Expomu, Rafała Domżalskiego, podczas uroczystej Gali Sportu Gminy Kurzętnik (06.02.2015 r.). Wójt Gminy Kurzętnik w imieniu Ministra Sportu i Turystyki wręczył Prezesowi brązową odznakę "Za zasługi dla sportu".

Podczas Gali Sportu w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku miało miejsce podsumowanie minionego 2014 roku, a także nagrodzenie i wyróżnienie sportowców, trenerów i sponsorów, którzy przyczyniają się do rozwoju sportu w Gminie Kurzętnik.

W imieniu Ministra Sportu i Turystyki zostały wręczone brązowe odznaki "Za zasługi dla sportu" Panu Wiesławowi Gostkowskiemu i Panu Rafałowi Domżalskiemu. Goście wzięli udział w panelu dyskusyjnym o sporcie, a całe wydarzenie uświetnił występ solistek z Gminnego Centrum Kultury oraz orkiestry dętej. Prezes Domżalski wygłosił także prelekcję o społecznej odpowiedzialności biznesu w Expom. Po gali odbył się bal, na którym wspólnie bawili się sportowcy, trenerzy, działacze, sponsorzy i zaproszeni goście.

PDFwydrukujwyślij do...

KS Zamek Kurzętnik ze wsparciem Expomu

Firma Expom SA podpisała umowę sponsorską o dalszej współpracy z Klubem Sportowym Zamek Kurzętnik.

Expom SA nie ustaje we wspieraniu lokalnych inicjatyw społecznych, które przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności. Dzięki finansowemu wsparciu spółki Klub Sportowy Zamek Expom Kurzętnik ma szansę kształcenia kolejnych młodych sportowców, dla których sport jest pasją i często sposobem na życie. Za sprawą sponsorów działalność klubu się rozwija, a jego członkowie osiągają liczne sukcesy. W ubiegłym roku kickbokserzy Zamek Expom Kurzętnik zdobyli 37 medali na imprezach rangi: Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz Pucharu Polski. Jest to dowód na to, że wsparcie rozwoju młodych ludzi przynosi realne efekty.

Cały zespół Expomu mocno trzyma kciuki za kolejne sukcesy wszystkich sportowców z KS Expom Zamek Kurzętnik.

PDFwydrukujwyślij do...

Z wizytą w Finlandii

W pierwszym tygodniu lutego przedstawiciele spółki Expom mieli przyjemność odwiedzić dwóch klientów z Finlandii. Wizyta miała na celu omówienie dalszej współpracy.

Delegacja spółki Expom odwiedziła firmy, które mieszczą się w mroźnej Finlandii. Firma już wcześniej realizowała pewne projekty dla tych spółek, które mogą być początkiem dalszej współpracy. Celem wizyty było zaprezentowanie możliwości produkcyjnych spółki Expom i omówienie oczekiwań i potrzeb klientów. Rozmowy przebiegły w miłej atmosferze, a każda ze stron wyniosła z nich dobre wrażenie. Mamy nadzieję, że takich okazji do spotkań będzie coraz więcej.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny dźwig knuckleboom opuszcza fabrykę Expom SA

Expom SA, nie zwalniając obrotów, sukcesywnie realizuje kolejne zamówienia z różnych zakątków Skandynawii. Dla klienta z Norwegii kurzętniccy pracownicy podjęli się budowy przegubowego dźwigu offshorowego typu Knuckleboom o udźwigu 3 ton i maksymalnym wysięgu 18 m.

Jest to kolejny wyprodukowany w ostatnim czasie dźwig typu Knuckle, który posiada charakterystyczną, dwuczęściową składaną budowę ramion. Żuraw tego typu wyposażony jest w dodatkowy siłownik hydrauliczny montowany pomiędzy ramieniem głównym a końcowym, co umożliwia wykonanie procesu składania i rozkładania ramion. Dzięki specyfice swojej budowy dźwig typu Knuckle posiada większe możliwości manewru, co znacznie usprawnia transport ładunków.

Dźwig ten, jako kolejny egzemplarz z tego typu konstrukcją, nie charakteryzował się największym udźwigiem czy najdłuższym wysięgiem w skali dotychczasowych realizacji firmy. Jednak tym razem wyzwaniem dla kurzętnickich inżynierów było specjalistyczne wyposażenie urządzenia, zaprojektowanego przez całkiem nowego klienta oraz uzbrojonego w całkiem inne podzespoły. Dodatkowo klient bardzo wysoko postawił poprzeczkę w zakresie czasu realizacji zlecenia – na zbudowanie nowej, wyposażonej i przetestowanej dynamicznie jednostki pracownicy Expom mieli zaledwie 2 miesiące, gdzie standardowy proces produkcji takiego urządzenia dla stałych klientów wynosi min. 3 miesiące.

Z tego powodu produkcja dźwigu objęta była szczególnym nadzorem całej grupy pracowników opiekujących się tym zleceniem (projekt menager, mistrzowie, technolog, brygadziści, pracownicy produkcji, dział zaopatrzenia). Dźwig po teście dynamicznym w obecności klienta finalnego został zdemontowany i wysłany w „jednym kawałku”, aby w miejscu docelowego montażu nie tracić już czasu na ponowny montaż – czasu, którego od samego początku nie było za wiele. 

Nowy typ dźwigu w swoim wyposażeniu posiadał dodatkowe funkcje zabezpieczające jednostkę podczas pracy przed kolizją oraz nadmiernym przeciążeniem konstrukcji, co jest bardzo istotne w kontekście ciągłej poprawy bezpieczeństwa. W obecnych czasach, gdy na świecie ponad wszystko stawia się na bezpieczeństwo pracy i niezawodność konstrukcji, kwestie te są dla kadry inżynierskiej Expom absolutnym priorytetem.

Innowacyjny system zdalnego sterowania pracą dźwigu, wyłącznie hydrauliczne sterowanie pracą wciągarki, hamulca oraz krańcówkami powodowało, iż dźwig poza oczywistym zasilaniem elektrycznym pompy hydraulicznej i drobnymi elementami startowania zdalnego, jest jednostką wyłącznie hydrauliczną, co stanowiło jedną z wielu nowości dla pracowników Expom.

Dzięki licznym staraniom i współpracy zespołu udało się sprawnie i pozytywnie zakończyć projekt, finalnie zdobywając zaufanie klienta. Jego zadowolenie ze zrealizowanego zlecenia zaowocowało wprowadzeniem do produkcji Expom kolejnych 5 sztuk żurawi typu Knuckle. 

PDFwydrukujwyślij do...

Doskonały rok klubu Zamek Expom Kurzętnik

Dla klubu Zamek Expom Kurzętnik rok 2014 obfitował w wiele sukcesów sportowych, z których jako sponsor tytularny klubu jesteśmy niezwykle dumni. Kickbokserzy Zamek Expom Kurzętnik ubiegły rok zamknęli bilansem 37 medali zdobytych na imprezach rangi: Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz Pucharu Polski. W skład wywalczonej puli medalowej wchodzi 12 złotych, 11 srebrnych i 14 brązowych krążków. Trenerem klubu jest Leszek Jobs, który spełnia się także jako czynny zawodnik.

Medalistami Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz Pucharu Polski w kickboxingu zostali: Wojciech Wiśniewski, Piotr Kołakowski, Damian Chiliński, Michał Szulwic, Leszek Jobs, Kasia Bedra, Karolina Lewalska, Klaudia Jakielska, Dawid Wiergowski, Błażej Urbański, Patryk Rzepka, Norbert Wiśniewski, Aleksandra Kijewska i Krystian Rzepka.

Całemu klubowi i wszystkim zawodnikom z osobna serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

PDFwydrukujwyślij do...

EXPOM S.A. Gazelą Biznesu

EXPOM S.A. został wyróżniony w rankingu Gazeli Biznesu – zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Spółka zajęła 27 miejsce na 145 startujących firm w regionie, które jest dowodem uznania i zaufania wobec naszej firmy. W ujęciu ogólnopolskim Expom zajął 832 pozycję wśród 4304 przedsiębiorstw.

W edycji rankingu Gazele Biznesu 2014 badane są wyniki firm osiągnięte w latach 2011, 2012 i 2013. Jak twierdzą organizatorzy rankingu, „Puls Biznesu” i Coface Poland, główną ideą przyznawania nagród jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Konkurs ma wyłonić szybko rozwijające się firmy, które notują stałą i niezależną od warunków gospodarczych poprawę warunków finansowych. Za taką firmę został uznany EXPOM S.A, który uplasował się na 27 miejscu w rankingu. W samym województwie warmińsko-mazurskim w konkursie wzięło udział 145 firm, a w skali ogólnopolskiej o miano Gazel Biznesu ubiegały się aż 4304 przedsiębiorstwa - w tym ujęciu Expom zajął 832 miejsce.

Historia konkursu na Gazelę Biznesu sięga 2000 roku. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. Ranking publikowany jest na łamach „Pulsu Biznesu”, a także na stronie gazele.pl, gdzie znajduje się pełna baza Gazel Biznesu, czyli wszystkich firm, które znalazły się na rankingowych listach, począwszy od roku 2000.

Laureaci konkursu w województwie warmińsko-mazurskim odbiorą swoje statuetki już 21 stycznia na uroczystej gali w Hotelu Marina Club w Gietrzwałdzie. 

 

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona