Charytatywny turniej gry w piłkę nożną

W gorącą czerwcową niedzielę na nowomiejskim Orliku spotkali się pasjonaci gry w piłkę nożną na Turnieju Charytatywnym dla Firm. Drużyna z Expom również wzięła udział w turnieju, tym samym wspierając Dom Dziecka w Pacółtowie w ich staraniach o dokończenie budowy boiska. Konkurowaliśmy z firmami Tedi-Trans, NC+, Insektpol czy Oldboys, gdzie po trudach rozegranych meczy zajęliśmy 5 miejsce, ale odebraliśmy także nagrodę ‘Fair play’ dla naszego zespołu.

Bardzo dziękujemy pracownikom i uczniom reprezentującym Firmę EXPOM.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom S.A. wśród Diamentów Forbesa 2017

Expom S.A. znalazł się w gronie wyróżnionych laureatów w ramach rankingu Diamentów Forbesa 2017. W dniu 1 czerwca podczas uroczystej gali, wyróżnienie z tego tytułu, w imieniu Spółki, odebrał z rąk prowadzącego ceremonię Dyrektora Programowego Forbesa Romana Młodkowskiego - Prezes Zarządu Expom S.A. Rafał Domżalski.

Obecność w gronie wyróżnionych firm, oznacza, iż Spółka Expom znalazła się w elitarnej grupie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w kraju, w kategorii firm z przychodami do 50 mln PLN. Była to już dziesiąta edycja Diamentów, gdzie analitycy i eksperci Forbesa oraz Bisnode wyceniali firmy, stosując metodę szwajcarską, która łączy w sobie metodę majątkową i dochodową.

Wśród laureatów znalazły się jedynie 72 firmy z regionu Warmii i Mazur, w trzech kategoriach przychodowych (5-50 mln PLN przychodu; 50-250 mln PLN oraz przychody powyżej 250 mln PLN). Tym bardziej cieszy fakt uzyskania wyróżnienia przez Expom.

Po gali wręczenia nagród, skomentował to obecny również na gali, Tomasz Malicki, Członek Rady Nadzorczej Expom S.A.: - Cieszymy się z tego wyróżnienia, które jest dowodem na to, iż przyjęta przez Spółkę i odważnie realizowana oraz odpowiednio korygowana strategia długofalowa jest skuteczna.

- To miłe wyróżnienie, które dowodzi tego, iż codzienne starania i wysiłek, które podejmujemy jako Spółka, obsługując wymagające projekty z różnych zakątków świata, znajdują odzwierciedlenie w pozytywnej ocenie dokonanej przez ekspertów i analityków – podsumował po wydarzeniu Rafał Domżalski, Prezes Zarządu Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...

Intensywny pierwszy kwartał 2017 roku

Expom S.A. w pierwszym kwartale 2017 roku zwiększył własne moce przerobowe, poszerzając swoje zaplecze o dodatkową halę produkcyjną zlokalizowaną w niedalekiej odległości od głównego zakładu produkcyjnego Spółki. Nowa hala to możliwość obsługiwania nowych projektów i efekt ciągłego rozwoju działalności Expom S.A., zgodnie z przyjętą Strategią Długofalową Spółki na lata 2016-2021. Poza nową halą, która wpłynie na zwiększenie mocy przerobowych Expom, rozpoczęto także budowę połączenia pomiędzy komorą lakierniczą, a lakiernią pomocniczą.

Projekty zrealizowane przez Spółkę w pierwszym kwartale br. mają sumaryczną wartość blisko 3 milionów Euro. Aby efektywnie obsługiwać wymagające projekty o takim wolumenie, Spółka kontynuuje również rozpoczętą w ubiegłym roku modernizację infrastruktury zakładu produkcyjnego.

Aby jeszcze sprawniej realizować zlecenia, podjęliśmy szereg działań zwiększających naszą efektywność wewnętrzną – zarówno w postaci inwestycji w kadrę Expom, infrastrukturę, jak i w model zarządzania Spółką. Pozwala nam to na realizowanie ambitnych projektów dla naszych stałych Klientów, jak i nowych kontraktów, zapewniając ciągły rozwój Spółki – podkreśla Rafał Domżalski, Prezes Zarządu Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...

Kickboxerzy Zamku EXPOM Kurzętnik na podium!

Najmłodsi kickboxerzy Zamku Expom Kurzętnik wzięli udział w Turnieju Młodych Wojowników o Puchar Wójta Gminy Obrowo koło Torunia. Świetnie zorganizowany turniej dla kadetów młodszych (10 -13 lat) w formule kick - light przez A&W TEAM OBROWO. Na zawody pojechało 10 kadetów i jeden junior. Było to dla nich ostatnie przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kartuzach 24-26 marca. Podopieczni w świetnym stylu wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, na co złożyły się 3 złote krążki Czarka Kowalkowskiego, Samanty Klein i Adama Szeligi, 3 srebrne krążki Klaudii Kendziorskiej, Mieszka Siemiątkowskiego i Kamila Mączkowskiego oraz 1 brązowy krążek wywalczył Dawid Mączkowski. Ponadto puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju przypadł Samancie Klein. Ciężka i mozolna praca na treningach przynosi efekty, więc ze spokojem można patrzeć w przyszłość.

PDFwydrukujwyślij do...

ZAMEK EXPOM KURZETNIK NA ZAWODACH PUCHARU POLSKI PÓŁNOCNEJ TAEKWONDO

18 lutego kickboxerzy Zamku Expom Kurzętnik zainaugurowali sezon startowy. W Olsztynku odbył się Otwarty Puchar Polski Północnej Polskiej Unii Taekwondo i jest to świetny turniej sprawdzający aktualną formę zawodników w trakcie dużych obciążeń treningowych jakie wykonują w tym okresie na sali treningowej . Wzorem poprzedniego roku zawody także zaczynali od startu w Olsztynku . Niewątpliwie regulamin troszkę się różni od regulaminu Kickboxingu , inna jest  punktacja za techniki nożne ale zawodnicy bez problemu dostosowali się . 

W Olsztynku zameldowało się ponad 200 zawodników z 18 klubów naszego województwa i nie tylko, barw Zamku EXPOM Kurzętnik broniło 9 zawodników. Turniej można uznać jak najbardziej za udany, poniżej przedstawione są wyniki uzyskane przez naszych kickboxerów:

Wiktor Wilkanowski – 1 miejsce light contact – 2 miejsce semi contact

Monika Marchlewska – 1 miejsce light contact

Krystian Rzepka – 2 miejsce light contact

Paweł Kendziorski – 2 miejsce light contact

Kamil Wiśniewski – 2 miejsce light contact 

Piotr Kołakowski – 3 miejsce light contact

PDFwydrukujwyślij do...

EXPOM po raz trzeci Gazelą Biznesu!

Już trzeci rok z rzędu EXPOM S.A. został wyróżniony w rankingu Gazel Biznesu, czyli zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. 08 lutego 2017 r. w Hotelu Warmińskim w Olsztynie wyróżnienie w imieniu firmy odebrał Prezes Expom, Rafał Domżalski.

Główną ideą przyznawania nagród jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Konkurs ma wyłonić szybko rozwijające się firmy, które notują stałą i niezależną od warunków gospodarczych poprawę warunków finansowych.

Ranking publikowany jest na łamach „Pulsu Biznesu”, a także na stronie gazele.pl, gdzie znajduje się pełna baza Gazel Biznesu, czyli wszystkich firm, które znalazły się na rankingowych listach, począwszy od roku 2000.

Za taką firmę został uznany EXPOM S.A, który lokując się w czołówce firm już po raz trzeci został nagrodzony statuetką, co jest wyjątkowym wydarzeniem dla całej organizacji.
Spółka z Kurzętnika to wiodący pracodawca w regionie. Obroty spółki za 2016 rok są rekordowe w historii, a równolegle do tego Firma rozwinęła szereg programów pracowniczych oraz zainwestowała w rozwój infrastruktury. Poprzez tak szeroki zakres działań to już kolejne wyróżnienie dla EXPOM  w 2016r. po WaMaBoss, Orłach Exportu czy Top Pracodawcy Polski Wschodniej.

Ale to dopiero początek zmian. W roku 2017 mamy zaplanowane kolejne inwestycje, jesteśmy nastawieni na rozwój oraz podnoszenie warunków pracy dla Naszej załogi – tłumaczy Prezes Zarządu Rafał Domżalski.

PDFwydrukujwyślij do...

Ucz się i pracuj w Expom

Trwa nabór do szkoły zawodowej. Expom S.A. kształci uczniów szkoły zawodowej w następujących zawodach:

  • ślusarz
  • operator obrabiarek skrawających (tokarz, frezer, wytaczarz)
  • lakiernik 

Zatrudniamy także osoby niepełnosprawne. Nauka zawodu trwa 3 lata. Zajęcia praktyczne odbywają się w nowocześnie wyposażonym warsztacie szkolnym oraz na halach produkcyjnych Expom. Po ukończeniu nauki oferujemy zatrudnienie na umowę o pracę.

Wymagane dokumenty rekrutacyjne:

  • CV, list motywacyjny (prosimy o podanie numeru PESEL oraz numeru telefonu)
  • Opinia ze szkoły (opinia wychowawcy)
  • Odpis ocen za I semestr wraz z oceną z zachowania i informacją o godzinach nieusprawiedliwionych

Kontakt w sprawie rekrutacji:

Krzysztof Kupniewski
krzysztof.kupniewski@expom.pl
tel. 56 472 42 56
​tel. kom. 519477076

Monika Walczak
monika.walczak@expom.pl
tel. 564724247
tel. kom. 662226082

Expom to dynamicznie rozwijająca się firma, o ugruntowanej pozycji na międzynarodowych rynkach, posiadająca ponad 60-letnie doświadczenie w branży metalowej. Wytwarzamy części, podzespoły i urządzenia dla przemysłu okrętowego, maszynowego, energetycznego, wydobywczego. Nasze usługi i produkty trafiają do renomowanych Klientów z całego globu.

program uczniowski

PDFwydrukujwyślij do...

Jak powstają nasze opakowania. Jak chronimy środowisko produkując bezpieczne opakowania.

Expom produkuje wyroby ze stali. Transport wielkogabarytowych konstrukcji stalowych wymaga odpowiedniej logistyki. Klienci oczekują od nas odpowiedniego zabezpieczenia naszych wyrobów, by były odpowiednio zabezpieczone w transporcie przed zniszczeniem. Przykładamy wielką wagę do stosowanych opakowań – optymalizujemy je zarówno pod kątem gabarytów, jak i stosowanych surowców, np. drewna. Opakowanie ma chronić towar, a nie utrudniać klientowi „dostanie się” do niego. W trosce o surowce i wygodę klienta stolarnia Expom każdorazowo produkuje opakowania dostosowane do wymagań konkretnego produktu.

Spółka Expom należy do grupy firm wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach. Jako taki podmiot jesteśmy zobowiązani ustawą o opakowaniach i odpadach opakowaniowych* do ograniczania ilości i negatywnego oddziaływania na środowisko substancji stosowanych do wytwarzania opakowań oraz wytwarzanych z nich odpadów opakowaniowych. Przykładamy dużą wagę do jakości produkowanych opakowań i dbamy, by nie zawierały one szkodliwych substancji w ilościach stwarzających zagrożenie dla produktu, środowiska lub zdrowia ludzi. Te szczególnie szkodliwe substancje, to między innymi metale ciężkie takie jak: ołów, kadm, rtęć i chrom sześciowartościowy. Ich maksymalna suma zawartości w opakowaniu nie może przekraczać 100 mg/kg. Choć normy te są bardzo wyśrubowane, szczególnie starannie spełniamy ten wymóg.

Wciąż modernizujemy nasze linie produkcyjne i szkolimy kadrę. Na co dzień spółka musi sprostać dwóm podstawowym wymaganiom – ograniczyć zużycie drewna oraz zawartość metali ciężkich w opakowaniach. Troska o środowisko jest jednym z priorytetów spółki. Na niej także, między innymi, oparta jest wdrożona w spółce strategia społecznej odpowiedzialności biznesu. Świadczą o tym chociażby wiatraki produkujące prąd na dachu naszej firmy czy programy edukacyjne dla pracowników spółki i ich dzieci.

Realizując każde z zamówień prowadzimy rozmowy z klientem dotyczące sposobu właściwego opakowania wyrobów, proponując mu bezpieczne i optymalne rozwiązania. Staramy się umożliwić mu w przyszłości wielokrotne wykorzystania i późniejszy recykling naszych opakowań, gdy już spełnią swoje zadanie i staną się odpadami opakowaniowymi. Stosujemy zasadę trzech kroków: dokładamy starań, by opakowanie mogło zostać wykorzystane wielokrotnie. Jeśli jest to niemożliwe, to powinien być możliwy ich recykling. A jeśli i to jest niemożliwe – powinien być możliwy jakikolwiek inny proces odzysku. Opakowania produkowane w Expom wytwarzane są z drewna, gdyż materiał ten umożliwia wielokrotne wykorzystanie, a  gdy stanie się odpadem opakowaniowym, to możliwy jest np. odzysk ciepła, poprzez spalenie we własnym piecu.

 
Nasze starania o jakość wytwarzanych opakowań pozwalają nam spełniać coraz ostrzejsze rygory ochrony środowiska. Wiemy, jakie to ważne, bo jesteśmy świadomi tego, że każdy powinien w aktywny sposób dbać o środowisko, ponieważ im bardziej jest ono naturalne, tym łatwiej każdemu z nas znaleźć w nim miejsce dla siebie.


* Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz. U. 2016 poz. 1863) tekst jednolity
** Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na potrzeby własne, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku (Dz. U. 2016 poz. 93)

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona