Misja gospodarcza w Elblągu

W Elblągu 21 kwietnia odbyła się trzecia edycja przyjazdowej misji gospodarczej z krajów skandynawskich na Warmii i Mazurach, w której spółka Expom miała przyjemność brać udział. Była to okazja do poznania nowych klientów i zaprezentowania im możliwości produkcyjnych spółki.

Misja gospodarcza z krajów skandynawskich towarzyszyła konferencji „Otwarci na Skandynawię” organizowanej przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w czasie której Prezes Domżalski wystąpił z prezentacją o dobrych praktykach współpracy z kontrahentami z Finlandii, Szwecji czy Norwegii. Dzięki temu wystąpieniu zagraniczni przedsiębiorcy mieli okazję poznać możliwości spółki Expom. Samo wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno firm skandynawskich, jak i polskich.

Indywidualne spotkania biznesowe B2B zaowocowały zapoczątkowaniem rozmów z dwoma potencjanymi klientami i firmą matchingową specjalizującą się głównie w branży offshore i konstrukcji stalowych. O dalszym rozwoju współpracy będziemy informować na bieżąco.

PDFwydrukujwyślij do...

Udane targi Hannover Messe

Za nami kolejna edycja targów technologii przemysłowych Hannover Messe, które odbyły się w Hannoverze w dniach 13-17 kwietnia 2015 r. w Niemczech.

Targi Hannover Messe to była niebywała okazja, aby poznać inspirujące nowinki technologiczne pojawiające się na świecie, jak i zaprezentować zwiedzającym ofertę spółki Expom. Podczas tegorocznych targów padł rekord liczby zagranicznych gości – przyjechało ich około 70 tyś, a liczba wszystkich odwiedzających sięgnęła 220 tyś. Targi te zaowocowały dla spółki nawiązaniem kontaktów z około trzydziestoma potencjalnymi klientami, z którymi obecnie prowadzone są rozmowy na temat współpracy.

Podczas targów Hannover Messe udostępnionych było aż dziesięć wystaw branżowych: Industrial Automation, Motion - Drive & Automation, Energy, Wind, MobiliTec, Digital Factory, ComVac, Industrial Supply, SurfaceTechnologym oraz Research & Technology. Liczba wystawców przekroczyła 6,5 tyś, z czego Polskę reprezentowało 87 firm.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom inwestuje w malarnie

Expom zwiększa możliwości produkcyjne w zakresie udźwigowienia oraz zabezpieczeń antykorozyjnych. To kolejna duża inwestycja w spółce specjalizującej się w produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych na potrzeby branż, m.in. morskiej, offshore czy energetycznej.

Prymarnym celem tej inwestycji jest zwiększenie możliwości wytwórczych firmy. Zakupiono nowoczesną suwnicę, dzięki czemu udźwigowienie produkcyjne wzrosło z dotychczasowych 10 do 30 ton. W malarni powstał ponadto nowy sektor do obróbki strumieniowo-ściernej, tj. nowa komora śrutownicza, wprowadzono także nowy system pomp malarskich – pomieszczenie zostało wyposażone w pompy membranowe wysokiej wydajności.

- Zwiększenie przepustowości na odcinku antykorozji to kluczowa inwestycja w infrastrukturę Expom, z racji wysokich wymogów antykorozyjnych w branżach, w których rozwijamy sprzedaż – tłumaczy Prezes Zarządu, Rafał Domżalski.

Dwa lata temu spółka Expom nakreśliła spójny plan inwestycyjny. Strategia ta zakładała przede wszystkim zwiększenie o połowę kubatury pomieszczeń oraz trzykrotny wzrost udźwigowienia. Zaplanowano ponadto zmianę technologii aplikacji powłok lakierniczych na bardziej wydajne, dobudowę kolejnej śrutownicy, jak również przeszkolenie załogi w zakresie obsługi projektów Frosio i Norsok. Wszystkie etapy firma realizuje konsekwentnie według założonego harmonogramu. Ostatnim elementem tego długofalowego programu rozwoju w tym obszarze jest budowa zautomatyzowanej, wysoko temperaturowej komory lakierniczej o kubaturze 500 metrów sześciennych. To innowacyjne urządzenie zostanie oddane do użytku już w sierpniu bieżącego roku i będzie zwieńczeniem tych inwestycji.

Łączny koszt poniesionych nakładów szacuje się na ponad 1 mln zł. Jest to największe przedsięwzięcie spółki Expom w ostatnich latach w zakresie rozwoju sekcji malarskiej.

Parametry malarni:

 • Metody do nanoszenia warstw lakierniczych metodą AIR COAT, AIRLESS; 
 • Wymiary hal:
  - hala 1 - 50 x 20 x 10 m
  - hala 2 - 30 x 15 X 6 m
  - hala 3 - 20 x 15 x 6 m;
 • Udźwig: 30 ton;
 • Dwie komory śrutownicze;
 • Nowoczesne systemy pomiaru parametrów otoczenia z cyfrową rejestracją danych historycznych;
 • Rozbudowany system pomiarów metodą jakościową (w trakcie malowania oraz po malowaniu), testy zasolenia;
 • Kadra:
  - 25 przeszkolonych malarzy/lakierników
  - 4 osoby z nadzoru z uprawnieniami inspektorów.
PDFwydrukujwyślij do...

Hannover Messe

W dniach 13-17 kwietnia 2015 Expom uczestniczy w Hannover Messe w Hannoverze w Niemczech. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na stanowisku 006 K38.

PDFwydrukujwyślij do...

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Ciepłych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy pełnych radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższych życzy Expom SA.

PDFwydrukujwyślij do...

Firma EXPOM S.A. prowadzi nabór uczniów w zawodach:

Firma EXPOM S.A. prowadzi nabór uczniów w zawodach:
- ślusarz 
- operator obrabiarek skrawających (tokarz, frezer, wytaczarz)     
- lakiernik - NOWOŚĆ!!!           

Zajęcia praktyczne odbywają  się na nowocześnie wyposażonym warsztacie szkolnym oraz halach produkcyjnych.

Naszym uczniom oferujemy dodatkowe świadczenia uzależnione od efektów kształcenia. Zapewniamy kompleksowy serwis odzieży, organizujemy wycieczki zawodoznawcze powiązane z kierunkami kształcenia.

PO UKOŃCZENIU NAUKI OFERUJEMY ZATRUDNIENIE NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ.

EXPOM S.A.
ul. Sienkiewicza 19, 13-306 Kurzętnik
tel. 56 / 47-242-47, 47-242-56
monika.ankowska@expom.pl, krzysztof.wrzosek@expom.pl
www.expom.pl

PDFwydrukujwyślij do...

Udany 2014 rok w Expomie

Spółka Expom rok 2014 może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Oprócz licznych inwestycji w park maszynowy, realizacje nowych zamówień, czy udział w targach, spotkało nas wiele miłych wydarzeń i wyróżnień, z powodu których rok ten możemy uznać za owocny.

Nowe inwestycje

Expom to spółka o dużej dynamice rozwoju, której 98 proc. produkcji przeznaczone jest na eksport. Z tego powodu sukcesywnie dokonywane są inwestycje w park maszynowy i modernizacje fabryki. Ubiegłoroczne zmiany w spółce są kontynuacją zapoczątkowanego w 2013 roku planu modernizacji firmy za kwotę blisko 1,5 mln EUR. W zeszłym roku zainwestowano m.in. w dwie suwnice o udźwigu 20 ton, które są największymi jak do tej pory urządzeniem transportu bliskiego, jakie zakupiono w historii spółki. Na wzrost produkcji znaczny wpływ miał zakup nowoczesnego Centrum Obróbczego HAAS EC-1600. Maszyna ta umożliwia szybkie i precyzyjne wykonanie skomplikowanych elementów stalowych. W naszej części Europy taki model obrabiarki jest bardzo unikatowy, co powoduje, że oferta firmy z Kurzętnika z 63-letnią tradycją jest bardzo profesjonalna.

Zadowoleni klienci

Rok 2014 to także wiele pozytywnych opinii ze strony naszych klientów na temat wykonanych zleceń. Zrealizowano wiele spektakularnych projektów, np. wielkogabarytowy dźwig morski HSC 700 o wadze 50 ton, o maksymalnym udźwigu roboczym blisko 20 ton i zasięgu 34 metrów, który w całości wykonany został w kurzętnickiej fabryce. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku wykonano dla jednego z głównych kontrahentów zagranicznych w Niemczech dwie, jak dotychczas w historii Expom S.A. największe i najcięższe, konstrukcje spawane o wadze ok. 50 ton każda oraz o wymiarach ok. 6,7 x 6,1 x 3,5 m. Na uwagę zasługuje także projekt przegubowego dźwigu offshorowego Knuckleboom o udźwigu 10 ton i ramieniu o długości 13 metrów i charakterystycznej dwuczęściowej budowie, który opuścił mury fabryki na zlecenie klientów z Skandynawii.

W ciągu 2014 roku dołączyło do Expom sześciu nowych klientów, co w ogólnym rozrachunku daje w sumie dwudziestu kontrahentów spółki. Różnorodny i stale powiększający się portfel zamówień jest dla zarządu spółki najlepszym dowodem na rosnącą rozpoznawalność marki na międzynarodowym rynku w tej branży.

Naszymi priorytetami są produkcja wysoko przetworzonego wyrobu finalnego, rozwój portfela klientów oraz konsekwentne inwestycje w załogę i infrastrukturę Expom S.A.

Odwiedziny Ministra Gospodarki

Wydarzeniem, obok którego nie sposób przejść obojętnie, była wizyta ministra gospodarki, Janusza Piechocińskiego, w siedzibie firmy w Kurzętniku. Celem wizyty było omówienie możliwości dalszej współpracy firmy z branżą morską oraz przyszłości rynku energetycznego w Polsce. Minister miał okazję obejrzeć nasz nowoczesny park maszynowy oraz właśnie wyprodukowany dźwig teleskopowy HSCT 350 o wadze 32 ton.

- Dziś Expom jest jedną z najnowocześniejszych firm w regionie, wykorzystującą najbardziej zaawansowane technologie, dzięki czemu blisko 100 proc produkcji trafia na eksport. Cieszę się, że firma ma swój udział w wielkiej dynamice handlu na tak wymagające zachodnie rynki – powiedział podczas spotkania wicepremier Janusz Piechociński i podkreślił znaczenie firmy dla budowania wizerunku Polski jako państwa innowacyjnego i posiadającego wartościowy kapitał eksportowy.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

W ciągu ubiegłego roku Expom nie zapomniał o wspieraniu lokalnej społeczności i ciekawych inicjatyw. Już na samym początku 2014 roku firma podpisała umowę sponsorską z lokalnym klubem sportowym Zamek Kurzętnik, dzięki czemu uzdolniona sportowo młodzież może nadal rozwijać swoje pasje. Wydarzeniem, które służyło integracji wszystkich mieszkańców Kurzętnika, były Dni Gminy Kurzętnik i Dni Expomu, podczas których wystąpiła Sylwia Grzeszczak. Podczas tej wakacyjnej imprezy bawiło się łącznie około 8 000 osób. Atrakcją był również "Naukowy Piknik pod Gwiazdami", w czasie którego można było podziwiać makietę układu słonecznego.

Wyróżnienia i nagrody

Expom S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw w regionie, dlatego nasze działania nie pozostają niezauważone. Miło nam, że ciężka praca wszystkich pracowników jest zauważana i nagradzana.

Podczas uroczystej ostatniej Sesji Rady Gminy Kurzętnik 7 listopada wręczono Brązowe Krzyże Zasługi. Tym zaszczytnym odznaczeniem państwowym został uhonorowany także Rafał Domżalski, prezes zarządu spółki Expom. Był to wielki zaszczyt dla całego zespołu firmy.

Expom S.A. został wyróżniony także w rankingu Gazel Biznesu, czyli zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Wyróżnienie to jest dowodem uznania i zaufania wobec spółki z Kurzętnika.

PDFwydrukujwyślij do...

Nagroda Ministra Sportu i Turystyki dla Prezesa Expomu

Miłe wyróżnienie spotkało Prezesa Expomu, Rafała Domżalskiego, podczas uroczystej Gali Sportu Gminy Kurzętnik (06.02.2015 r.). Wójt Gminy Kurzętnik w imieniu Ministra Sportu i Turystyki wręczył Prezesowi brązową odznakę "Za zasługi dla sportu".

Podczas Gali Sportu w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku miało miejsce podsumowanie minionego 2014 roku, a także nagrodzenie i wyróżnienie sportowców, trenerów i sponsorów, którzy przyczyniają się do rozwoju sportu w Gminie Kurzętnik.

W imieniu Ministra Sportu i Turystyki zostały wręczone brązowe odznaki "Za zasługi dla sportu" Panu Wiesławowi Gostkowskiemu i Panu Rafałowi Domżalskiemu. Goście wzięli udział w panelu dyskusyjnym o sporcie, a całe wydarzenie uświetnił występ solistek z Gminnego Centrum Kultury oraz orkiestry dętej. Prezes Domżalski wygłosił także prelekcję o społecznej odpowiedzialności biznesu w Expom. Po gali odbył się bal, na którym wspólnie bawili się sportowcy, trenerzy, działacze, sponsorzy i zaproszeni goście.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona