Rafał Domżalski (Expom S.A.): Przedsiębiorcy w Iranie są niczym konie zamknięte w boksie i czekające na wystrzał startera

28 września 2015 r. zakończyła się rządowa misja gospodarcza w Iranie, na którą minister gospodarki Janusz Piechociński zabrał polskich przedsiębiorców. Branżę offshore i maszynową reprezentowała spółka Expom.

W misji uczestniczyli przede wszystkim przedstawiciele polskiego sektora spożywczego, branży energetycznej i rolnictwa. Spółka Expom, specjalizująca się w produkcji żurawików i dźwigów morskich oraz wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, była jedynym przedstawicielem przemysłu stoczniowego, urządzeń do transportu morskiego i branży maszynowej.

- Iran dziś to taka Polska przełomu lat 80-90. Widać to w gospodarce, infrastrukturze, motoryzacji czy przemyśle. Biznes z niecierpliwością czeka na zniesienie dotychczasowych sankcji i jest gotowy do współpracy międzynarodowej. Dla nas to najlepszy moment na rozpoznanie ich potrzeb, rozeznanie możliwości i utrudnień, nawiązywanie relacji czy prowadzenie rozmów, by móc właśnie w tym nowym otwarciu uczestniczyć – podsumowuje wizytę gospodarczą Prezes Zarządu Expom S.A., Rafał Domżalski.

Celem misji gospodarczej było nawiązanie z Iranem konstruktywnych kontaktów handlowych i gospodarczych. Minister Janusz Piechociński miał okazję rozmawiać m.in. z irańskim ministrem przemysłu, górnictwa i handlu czy też z ministrem gospodarki i finansów. W wyniku tych rozmów podpisana została umowa o współpracy gospodarczej.

- Podpisana umowa o współpracy gospodarczej pozwoli na bezpośrednie działania nie tylko na szczeblu rządowym, ale przede wszystkim przyczyni się do rozwoju współpracy handlowej pomiędzy naszymi krajami – powiedział w Teheranie wicepremier Janusz Piechociński podczas spotkania z ministrem gospodarki i finansów Iranu Alim Tayebnia.

Wspólnie z zaproszonymi z Polski przedsiębiorcami podczas rozmów z irańskimi politykami i przedstawicielami biznesu wicepremier poruszał tematy ważne dla różnorodnych gałęzi polskiej gospodarki.

- Wizyta była bardzo owocna, a spotkania B2B sprofilowano pod nasze potrzeby. Spotkałem się z kilkoma firmami irańskimi, które wyraziły zainteresowanie ofertą Expom i przyszły do nas już z konkretnymi pytaniami. Widzimy szansę rozpoczęcia współpracy w obszarze wyspecjalizowanych urządzeń oraz wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla przemysłu wydobywczego, dźwigowego oraz infrastruktury technicznej. Produkujemy głównie na eksport, wysyłaliśmy już wyprodukowane w Expom urządzenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Singapuru, teraz czas na Iran – ocenił Rafał Domżalski.

- Należy podkreślić, że rynek w Iranie jest mocno niedoinwestowany, ale ma olbrzymi potencjał. Dobrze rokują też podobieństwa społeczne między naszymi krajami. Rozwój gospodarki jest wstrzymywany centralnie, tak samo jak w Polsce w latach 80. Cenzura ogranicza dostęp do informacji czy do kultury. Jednak ludzie dość skutecznie nauczyli się te ograniczenia omijać. Mimo sankcji i licznych barier istnieją już w Iranie firmy działające na zasadach rynkowych i prowadzące handel zagraniczny. Za kilka miesięcy pojawią się jednak zupełnie nowe możliwości i Polska powinna je wykorzystać – dodaje Prezes Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom z misją gospodarczą w Iranie

Pod koniec września minister gospodarki Janusz Piechociński zabierze na misję gospodarczą do Iranu polskich przedsiębiorców – wśród nich znajdą się przedstawiciele Expom S.A., producenta żurawików, dźwigów offshore, onshore i innych skomplikowanych konstrukcji stalowych wraz z wyposażaniem.

Już 25 września odbędzie się rządowa misja gospodarcza w Iranie, której przewodniczyć będzie minister gospodarki Janusz Piechociński. Wśród grupy polskich przedsiębiorców, którzy będą mieli okazję uczestniczyć w rozmowach z irańskimi inwestorami, znajdzie się firma Expom S.A. – lider produkcji żurawików szalupowych według towarzystwa kwalifikacyjnego DNV.

Wraz z wicepremierem w misji udział weźmie 50-60 polskich przedsiębiorców. W tym roku głównie promowana będzie polska gospodarka i sztuka. Jak podkreśla w rozmowie z portalem money.pl Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podczas misji prowadzone będą dyskusje z irańskimi organizacjami biznesowymi, które mogą zaowocować zalążkami współpracy. Według pani prezes Iran jest krajem do rozpoznania, z którym do tej pory nie prowadzono szeroko zakrojonych kontaktów gospodarczych.

PDFwydrukujwyślij do...

Po targach w Aberdeen

Branża offshore sukcesywnie się rozwija i drzemie w niej olbrzymi potencjał – świadczy o tym niezwykłe zainteresowanie targami Offshore Europe w Aberdeen w Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło na nich przedstawicieli Expom, którzy tym razem wystąpili w roli odwiedzających targi.

Na targach w Aberdeen w dniach 8-11 września 2015 można było spotkać reprezentantów przedsiębiorstw z 44 krajów, co jest potwierdzeniem ogromnej skali wydarzenia. Targi odwiedziło łącznie ponad 55 tysięcy delegatów ze 104 krajów – w tym przedstawiciele Expom.

Nasi kierownicy ds. kluczowych klientów odwiedzili targi w celu nawiązania kontaktów biznesowych i podtrzymania pozytywnych relacji z potencjalnymi klientami. Wydarzenie to było również okazją do zweryfikowania działań firm konkurencyjnych dla Expom.

Organizatorzy podsumowując targi stwierdzili, że wydarzenie to potwierdziło pozytywne perspektywy dla rozwoju światowego przemysłu.

PDFwydrukujwyślij do...

Zwiększenie mocy produkcyjnych w Expom

Zgodnie z oczekiwaniami klientów park maszynowy Expom wzbogacił się o wielkogabarytową wytaczarkę. Nowe urządzenie posłuży do obróbki skrawaniem konstrukcji średniej wielkości.

Spółka Expom S.A. w III kwartale roku sfinalizowała zakup i montaż wielkogabarytowej wytaczarki TOS WHN 13.8 CNC, która pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych. Maszyna ta posłuży do obróbki skrawaniem konstrukcji średniej wielkości o wymiarach obróbczych 3500 x 2500 x 1250 oraz wagi detalu sięgającej aż 12 000 kg. Wytaczarka ta wpisuje się w plan ciągłej modernizacji parku maszynowego i pozwala na zwiększenie portfela zamówień. Jest to już kolejna z wielu inwestycji, dzięki której oferta usług Expom się powiększa.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni Expom za nami!

To co miłe, zawsze szybko się kończy – dlatego niestety już za nami Dni Gminy Kurzętnik i Expom. Mimo upalnej pogody frekwencja była wysoka i Kurzętnik w ciągu dwóch dni odwiedziło wielu gości.

Dni Gminy Kurzętnik i Expom to największa impreza plenerowa w roku, która zawsze przyciąga tłumy mieszkańców. Strefa Expom cieszyła się dużą popularnością zwłaszcza wśród dzieci. Kącik malucha z animacjami dla najmłodszych, zabawami w grupach i konkurencjami wzbudzającymi zdrową rywalizację cały dzień rozbrzmiewał śmiechem małych piknikowiczów. Dzieci ambitnie rozwiązywały proponowane przez animatorów zadania i konkursy, a wykonane przez nie prace plastyczne pięknie przyozdobiły namiot spółki.

Nie zabrakło również pracowników Expom – aż 80 proc. kadry pojawiło się na pikniku spółki. Dorośli z chęcią korzystali z atrakcji jaką była fotobudka – dzięki nieograniczonej fantazji naszych gości powstało wiele niesamowitych fotografii, które dla wszystkich będą oryginalną pamiątką. Odwiedzający fotobudkę nie tylko wcielali się w rolę operatora obrabiarki CNC, ale wymyślali wiele własnych charakteryzacji.

Część z pracowników mimo niesprzyjającej pogody wzięła udział w biegu „Kogucia Dycha” w barwach Expomu. Wysoka temperatura nie ułatwiała biegu, a deszcz spadł na chwilę tuż przed samymi zawodami.

Rekord padł także w liczbie uczestników biegu na 10 km, w którym udział wzięło 180 osób. Na starcie marszu Nordic Walking pojawiło się 45 osób. Zwycięzcą biegu „Kogucia Dycha” został Bartosz Mazerski. Wśród kobiet po raz drugi wygrała Barbara Bączek-Motała. Spółkę reprezentowała grupa pracowników, prezes Domżalski oraz przedstawiciele klubu sportowego Zamek Expom Kurzętnik, którego firma jest sponsorem tytularnym.

Obchody Dni Gminy Kurzętnik i Expomu zakończyły się zabawą podczas koncertów zespołów muzycznych. Gwiazdą wieczoru był Mrozu, piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i R&B, a także producent muzyczny. Podczas koncertów zgromadziło się kilka tysięcy słuchaczy.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia, by przeżyć to jeszcze raz.

PDFwydrukujwyślij do...

Zapraszamy na piknik z okazji Dni Expom!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Gminy Kurzętnik i Dni Expomu (18-19.07), o których warto pamiętać podczas ustalania wakacyjnych planów. Jedną z atrakcji tego wydarzenia będzie Piknik Expom rozpoczynający się w sobotę. Na wydarzenie zapraszamy nie tylko pracowników firmy, ale także wszystkich mieszkańców i gości Gminy Kurzętnik.

W namiocie Expom będzie można wcielić się w rolę operatora nowoczesnej obrabiarki CNC i uwiecznić to na zdjęciu dzięki fotobudce. Takie fotografie stanowić będą później niecodzinną pamiątkę.

Moc atrakcji dla najmłodszych zapewni kącik malucha z animacjami, gdzie żaden brzdąc nie będzie się nudził. Oprócz licznych zabaw czekać będą na dzieci ciekawe konkursy z nagrodami.

Wszystkich pracowników spółki preferujących aktywny wypoczynek zapraszamy do dołączenia do Drużyny Expom, startującej w biegu „Kogucia Dycha”.

Każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nikogo nie może zabraknąć na Pikniku Expom!

PDFwydrukujwyślij do...

Dołącz do drużyny Expom w biegu „Kogucia Dycha”!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników spółki, preferujących aktywny wypoczynek, do dołączenia do drużyny startującej w III Ogólnopolskich Biegach Kurzętnickich „Kogucia Dycha” 18 lipca podczas Dni Expomu. Pokażmy, że drużyna Expom nie ma sobie równych, przy okazji świetnie się bawiąc!

Biuro zawodów rusza o godz. 10.00, natomiast start w biegu na 10 km i w 3-kilometrowym marszu nordic walking zaplanowano na godz. 14.00 z rynku. Każdy zawodnik samodzielnie rejestruje się w biurze zawodów. Opłatę startową dla drużyny Expom opłaca spółka.

Osoby, które zgłoszą chęć udziału do piątku 3.07 na adres: karolina.sieniawska@expom.pl lub tel.: 696 172 123 otrzymają sportową koszulkę funkcyjną z logo Expom.

Odważ się i podejmij wyzwanie razem z nami!

PDFwydrukujwyślij do...

Nowoczesna wytaczarka zasiliła fabrykę Expom

Dział produkcyjny w spółce Expom wzbogacił się o nowoczesną wytaczarkę stołową TOS WHN 13.8 CNC, która pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych. Maszyna ta posłuży do obróbki skrawaniem konstrukcji średniej wielkości o wymiarach obróbczych 3500 x 2500 x 1250 do masy detalu sięgającej aż 12 000 kg.

Wytaczarka wpisuje się w plan ciągłej modernizacji parku maszynowego i pozwala na zwiększenie portfela zamówień.

Mamy nadzieję, że nowy zakup spełni wysokie oczekiwania naszych klientów.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona