Expom SA zwiększa przepustowość produkcji

W produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych kluczową rolę odgrywa wydajność i czas realizacji. Expom SA z niewielkiego Kurzętnika podnosi możliwości produkcyjne fabryki za sprawą najnowszej inwestycji – nowoczesnego Centrum Obróbczego HAAS EC-1600.

Centrum Obróbcze HAAS EC-1600, nowoczesna obrabiarka sterowana numerycznie CNC, ma znacząco wspomóc wydajność produkcji. Jest to pierwsza maszyna CNC w historii Expomu z automatyczną biblioteką narzędzi. Zakupione centrum obróbcze umożliwi szybkie i precyzyjne wykonanie skomplikowanych elementów stalowych. Poziome centrum obróbcze wykorzystuje działanie grawitacji, pozwalając wiórom opadać z narzędzia. Dzięki temu zachowuje niemal idealnie czyste warunki skrawania. Redukcja zapychania się elementów wiórami dwukrotnie wydłuża żywotność maszyn. Obrabiarka ta sprawdza się przy dużych obciążeniach i wyposażona jest we wrzeciona o stożku ISO50 charakteryzujące się wysokim momentem obrotowym do usuwania metalu. Centrum obróbcze HAAS odciąży większe obrabiarki, dzięki czemu możliwe będzie wyeliminowanie opóźnień w produkcji. Jest to niezwykle innowacyjne i wydajne urządzenie, które jest kompatybilne z technologią projektowania 3D.

Dodatkowo inwestycja ta wpisuje się w obraną strategię zarządu Expom, którego celem jest ugruntowanie pozycji lidera w produkcji wysoko przetworzonych wyrobów finalnych. Dlatego też wcześniej zakupiono ramię pomiarowe Faro Arm produkcji amerykańskiej, które jest narzędziem kompatybilnym technologicznie do zakupionego ostatnio centrum, także ze Stanów Zjednoczonych. Komplet inwestycji uzupełnia zakup nowej suwnicy 20 ton pracującej w tej samej hali produkcyjnej. Do szkolenia dotyczącego pisania programów dla obróbki 3D zatrudniono specjalistę z Politechniki, który, tworząc pierwsze aplikacje dla tej maszyny, pomoże kurzętnickim inżynierom  wdrożyć innowacyjny proces technologiczny w Expom S.A.

- Inwestycja ta kosztowała nas ponad 250 000 euro. Dodatkowo w same narzędzia zainwestowaliśmy 100 000 zł. Jednak nie są to dla nas wydatki zaskakujące, tylko logiczna konsekwencja wprowadzanych sukcesywnie w Expomie zmian. Kolejne inwestycje to odpowiedź na wysokie wymagania naszych klientów, dla których stale podnosimy sobie poprzeczkę w zakresie produkcji dla branż offshore, energetycznej czy wydobywczej. Nie ma rozwoju bez odważnych i przemyślanych inwestycji – mówi Rafał Domżalski, prezes spółki Expom.

Zakup obrabiarki HAAS EC-1600 razem z niedawnym zakupem dwóch suwnic 20 t oraz nakładami w infrastrukturę to elementu szerokiego planu modernizacji spółki. W ramach rozwijania potencjału firmy wybrani pracownicy zostaną przeszkoleni do obsługi EC 1600. Już wkrótce zainteresowani klienci będą mogli w pełni wykorzystać możliwości Centrum Obróbczego.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom z nowym klientem zza oceanu

Spółka Expom S.A. specjalizująca się w produkcji wysoko przetworzonych produktów finalnych dla branży morskiej, offshore i energetycznej poszerza swe portfolio o nowego klienta z USA. Firma z niewielkiego Kurzętnika w woj. warmińsko-mazurskim wykona na potrzeby amerykańskiego zleceniodawcy wielkogabarytowe konstrukcje stalowe.

- Cieszymy się z nowych możliwości, jakie daje otwarcie na wymagający rynek Stanów Zjednoczonych. Liczymy, ż ta współpraca okaże się rozwojowa – mówi Prezes Zarządu Expom S.A Rafał Domżalski.

W produkcji firmy blisko 98 proc. stanowią produkty przygotowanie na zamówienie partnerów z zagranicy. Dotychczas produkty Expomu trafiały głównie do Krajów Skandynawskich, ale także do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Singapuru czy Australii. 

Expom ma na koncie liczne odważne projekty jak żurawiki szalupowe o budowie  kompaktowej czy ciężkie dźwigi na platformy wiertnicze – zaawansowane technologicznie, bo wyposażone w układy hydrauliki siłowej i elektryczne. Spod ręki kurzętnickich inżynierów wychodzą też urządzenia dla branży gazowo-naftowej i przemysłu energetycznego m.in. konstrukcje stojanów elektrycznych i generatorów prądotwórczych czy spalarnie do biomasy.

PDFwydrukujwyślij do...

Prezes Expomu wyróżniony : Krzyż Zasługi dla Rafała Domżalskiego

Podczas uroczystej ostatniej Sesji Rady Gminy Kurzętnik 7 listopada wręczono Brązowe Krzyże Zasługi osobom, które w sposób wyjątkowy przyczyniły się do rozwoju lokalnej społeczności – działaczom społecznym, sportowym i wspierającym przedsiębiorczość. Tym zaszczytnym odznaczeniem państwowym został uhonorowany także Rafał Domżalski, prezes zarządu spółki Expom.

Brązowe Krzyże Zasługi wręczał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski. Odznaczenie to jest przyznawane od 1923 roku obywatelom, którzy w znaczący sposób wyróżniali się w działalności społecznej, sportowej i promującej przedsiębiorczość. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał prezes zarządu Expomu, Rafał Domżalski, za jego wkład w promowanie przedsiębiorczości. W imieniu przedsiębiorców z Nowego Miasta Lubawskiego w krótkim wystąpieniu prezes Domżalski podkreślał znaczenie działań wspierających rozwój gospodarki. To niezwykłe wyróżnienie jest sukcesem nie tylko dla prezesa, ale także dla wszystkich pracowników spółki Expom.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom S.A. na Światowych Targach Podwykonawstwa i Kooperacji Przemysłowej MIDEST 2014

W dniach 4-7 listopada spółka Expom S.A. gościła na Światowych Targach Podwykonawstwa i Kooperacji Przemysłowej MIDEST 2014 w Paryżu. Podczas wydarzenia spółkę reprezentowali: prezes zarządu Rafał Domżalski, specjalista ds. marketingu Piotr Cichewicz oraz marketing manager Anna Ciesielska.

Targi Midest 2014 były strategicznie najważniejszym wydarzeniem dla spółki Expom w tym półroczu. Spotkanie to było niebywałą okazją zaprezentowania zwiedzającym możliwości produkcyjnych firmy w zakresie realizacji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Ekspozycja Expom cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Nasza obecność zaowocowała nawiązaniem nowych, ciekawych relacji biznesowych, a nawet zawarciem jednego kontraktu.

Część grupy reprezentującej firmę w Paryżu zaraz po targach MIDEST będzie gościła na targach Elmia Subcontractor w Jonköping w Szwecji.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom SA wysyła kolejny dźwig do Skandynawii

Expom SA z Kurzętnika nie zwalnia obrotów i sukcesywnie realizuje zamówienia z różnych zakątków świata. Najnowszym wyzwaniem, jakie stanęło przed kurzętnickimi inżynierami, jest budowa przegubowego dźwigu offshorowego Knuckleboom o udźwigu 10 ton na zamówienie klienta z Danii.

Szesnastotonowy dźwig Knuckleboom posiada ramię o długości 13 metrów o charakterystycznej  dwuczęściowej budowie. Dzięki temu ma większe możliwości manewru i może znacznie usprawnić transport ładunków. Żuraw jest wyposażony w układy elektryczne, elektroniczne i hydrauliczne, co zapewnia niezawodność pracy nawet w ekstremalnych warunkach.

Urządzenie zostało poddane specjalistycznym testom dynamicznym i statycznym według procedury odbiorowej i pod nadzorem okrętowego towarzystwa klasyfikacyjnego (DNV). Po uzyskaniu odpowiednich certyfikatów, dźwig trafi do klienta z pełną dokumentacją jakościową i odbiorową. W przyszłości będzie wykorzystywany przede wszystkim do przeładunku materiałów na statkach i platformach wiertniczych na całym świecie.

Spółka Expom specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, a jednym z flagowych produktów firmy są żurawiki szalupowe oraz dźwigi morskie wyposażone w układy hydrauliki siłowej i elektryczne. Firma realizuje zamówienia, których odbiorcą finalnym są klienci  z Singapuru, Australii, Chin, Holandii oraz krajów skandynawskich.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom S.A. zaprasza na Światowe Targi Podwykonawstwa i Kooperacji Przemysłowej MIDEST 2014.

W dniach 4-7 listopada polska spółka Expom S.A. działająca w branży morskiej, offshore, energetycznej oraz wielkogabarytowych konstrukcji stalowych zaprasza na Światowe Targi Podwykonawstwa i Kooperacji Przemysłowej MIDEST 2014. Eksperci firmy dostępni będą podczas wydarzenia na stoisku nr 104 w hali 6 T.

Firma Expom S.A., mieści się w północno-wschodniej Polsce, zatrudnia ponad 150 osób, kolejne 100 pracuje dla niej w ścisłej kooperacji. Na powierzchni 6500 m2 mieście się nowoczesny park maszynowy wyposażony w najnowocześniejsze na świecie urządzenia do projektowania, produkcji i testów wysoko przetworzonych produktów finalnych dla branży offshore, morskiej, energetycznej czy stalowej.

Podczas targów Expom SA zaprezentuje swoje możliwości produkcyjne w zakresie realizacji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych m.in. żurawików szalupowych o budowie kompaktowej, ciężkich dźwigów na platformy wiertnicze, konstrukcji stojanów elektrycznych i generatorów prądotwórczych czy urządzeń dla branży naftowo-gazowej.

 

Targi MIDEST  2014: 4-7 listopada, Paryż. Więcej: http://www.midest.com/

 

PDFwydrukujwyślij do...

Expom na targach Offshore Technology Days 2014

W dniach 15-16 października 2014 r. miały miejsce największe w Norwegii targi skierowane do przedstawicieli branży offshore i energetycznej - Offshore Technology Days w Bergen. Firmę reprezentował Prezes Zarządu Expom SA Rafał Domżalski. 

Wydarzenie było doskonałą okazją do spotkania z obecnymi partnerami Expomu oraz zaprezentowania naszej oferty najważniejszym przedstawicielom z branży w celu nawiązania współpracy w przyszłości. Tego typu spotkanie to niebywała okazja, aby zapoznać się z ofertą innych firm, poznać nowości produktowe na rynku i ciekawe rozwiązania technologiczne.

PDFwydrukujwyślij do...

NOWA INWESTYCJA W EXPOM – Suwnica 20t

Zakończyła się kolejna inwestycja w Expom, którą był zakup suwnicy 20t. Została ona zamontowana na hali H2 w sektorze obrabiarek. Urządzenie ma służyć do przemieszczania elementów obrabianych na obrabiarki, do transportu wewnętrznego. Czeka ja jeszcze odbiór techniczny, którego dokona UDT oraz kontrolerzy z firmy, która wykonała suwnicę.

Jest to największe urządzenie transportu bliskiego (UTB) zamontowane w 62 letniej historii spółki. Daje nam o wiele większe możliwości obsługi klientów, podnosi pojemność transportową na hali wielkogabarytowych obrabiarek do max udźwigu 30 t. – dodaje prezes zarządu Rafał Domżalski.

Jest to kolejny etap zapoczątkowanej w poprzednim roku modernizacji firmy i zarazem uzupełnienie inwestycji ciężką obróbką precyzyjną detali o wadze kilkadziesiąt ton. Inwestycja w suwnicę została w całości obsłużona ze środków własnych spółki.

W październiku 2014 roku zaplanowany jest następny etap pt. montaż suwnicy 20t na hali malarni.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona