Temat z okładki: Expom S.A.

Miło nam poinformować, iż wywiad z Prezesem Zarządu Expom S.A., w którym mowa o przyszłości,
strategii i dalszym dynamicznym rozwoju Spółki jest czołowym tematem z okładki najnowszego wydania
magazynu „Polski Przemysł”.

Cały wywiad można zobaczyć w najnowszym wydaniu magazynu „Polski Przemysł” (strona 58). Link do pobrania
magazynu: http://polskiprzemysl.com.pl/download/w39/polski_przemysl_w39_prenumerata.pdf)

„Polski Przemysł” to czasopismo wydawane od 2009 roku, zarówno w formie drukowanej jak i elektronicznej,
podejmujące szerokie spektrum tematów, dotyczących najważniejszych sektorów przemysłu. „Polski Przemysł” to
pismo o ogólnopolskim zasięgu, skierowane bezpośrednio do kadry zarządzającej, menadżerów średniego
szczebla, specjalistów oraz kadry naukowej.

PDFwydrukujwyślij do...

Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim

W minioną sobotę odbył się coroczny Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim- Drwęcą- Wisłą. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Prywatnych Właścicieli Domków Wypoczynkowych przyciągnęła wielu zawodników jak i obserwatorów. Również pogoda, która w dzień spływu się poprawiła, wpłynęła na tak duże zainteresowanie.

Expom znalazł się w gronie organizatorów imprezy. Co ważne, każdego roku dajemy pracownikom możliwość wynajęcia domków nad jeziorem Wielkie Partęczyny, które współfinansujemy. Z tego powodu jest nam bardzo miło, iż mieliśmy możliwość wesprzeć organizatorów festynu, w którym mogli wziąć udział również przedstawiciele Expom.

PDFwydrukujwyślij do...

Tak się bawiliśmy

Piękna pogoda, moc atrakcji i dużo rozrywki na Dniach Gminy Kurzętnik i Expom S.A.

W ostatnią sobotę, podczas corocznych obchodów Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. dopisała nie tylko pogoda, ale również publiczność, która licznie przybyła na Górę Zamkową w Kurzętniku, aby świętować razem z nami.

Imprezę rozpoczęto bardzo aktywnie. Do południa odbył się spływ kajakowy, zawody wędkarskie oraz - co najważniejsze - ogólnopolskie zawody biegowe „Kogucia Dycha”, w których udział wzięło około 300 zawodników. Warto podkreślić, iż Expom miał swoich przedstawicieli w każdej z wyżej wymienionych dyscyplin.

Po godzinie 16-tej oficjalnego otwarcia dokonali: Rafał Domżalski, Prezes Zarządu Expom S.A. oraz Wójt Gminy Kurzętnik – Wojciech Dereszewski. Po części oficjalnej wręczono wyróżnienia pracownikom Spółki Expom za aktywny udział w wewnętrznych programach pracowniczych tj. Innowacyjny Expom, Akademia Expom, Expom Baby Team oraz Expom Dba o Zdrowie. Ta impreza była okazją do podziękowania pracownikom, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w sprawy Spółki oraz wręczenia nagród tym, którzy wygrali wewnętrzne konkursy prowadzone w ramach programów pracowniczych - podsumował Rafał Domżalski, Prezes Zarządu.

Pierwszym zaproszonym zespołem była kapela Bluszcz. Następnie na scenie pojawił się Eratox, który rozgrzał publikę i dobrze przygotował na moc dalszych atrakcji. Wieczorem na scenie zaprezentował się zespół Pectus, który mile zaskoczył swoich fanów i po skończonym koncercie rozdawał autografy.  

Dodatkowych atrakcji tego dnia zapewniono naszym najmłodszym, którzy mieli swoją strefę darmowych zabaw. Z kolei na scenie odbywały się równolegle konkursy dedykowane dla dorosłych. Warto zaznaczyć, iż w strefie Expom, dedykowanej dla pracowników Spółki i ich rodzin, również miały miejsce konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę!

PDFwydrukujwyślij do...

Expom wspiera swoich pracowników

W Expom działają programy, dzięki którym każdy pracownik może liczyć na wsparcie finansowe, jak i rzeczowe. Do najważniejszych i tych cieszących się największym zainteresowaniem należą:

Innowacyjny Expom

Inicjatywa, w ramach której pracownicy mogą zgłaszać swoje propozycje zmian i usprawnień w Firmie. Najciekawsze i wprowadzane w życie pomysły są nagradzane finansowo. Raz w roku organizowany jest  konkurs „Innowacje roku”,  gdzie, spośród wszystkich złożonych projektów, wyłonione i wyróżnione są te najciekawsze i te, których wprowadzenie w życie przyniosło najwięcej korzyści.

Akademia Expom

to działania zmierzające do podwyższenia kompetencji pracowników poprzez organizowanie szkoleń czy kursów ale również patronat nad Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim i aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, oraz prowadzenie warsztatu uczniowskiego (nauka zawodu w Expom).

Expom Baby team

Dotychczas wsparcie polegało na wręczeniu wyprawek dla noworodków, jednak od teraz, pracownicy będą otrzymywać vouchery na kwotę 500 zł na zakupy w wybranym sklepie dziecięcym. Warto podkreślić, iż obecnie aż 6 pracowników zostanie obdarowanych.

Expom dba o zdrowie

Projekt propagujący zdrowy tryb życia, dzięki któremu pracownicy ubiegają się o dofinansowanie do swoich pasji sportowych (na zakup stroju, sprzętu lub wejściówek na zawody).

Expom + rodzina

Program, w którym każdy zapisany pracownik i jeden członek rodziny otrzymują karty zniżkowe do partnerskich sklepów i punktów usługowych (ponad 20 miejsc z najbliższego otoczenia).

Wymienione programy to tylko namiastka działań pracowniczych, które oferujemy naszemu Zespołowi. Dni Gminy Kurzętnik i Expom S. A. były okazją do wyróżnienia pracowników, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w sprawy Spółki, oraz wręczenia nagród tym, którzy wygrali nasze wewnętrzne konkursy prowadzone w ramach programów pracowniczych- podsumował Rafał Domżalski, Prezes Zarządu.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni Kurzętnika i Expom

Po raz czwarty Expom S.A. ma zaszczyt zaprosić wszystkich pracowników wraz z rodzinami na Dni Kurzętnika i Expom, które odbędą się 22-23 lipca 2017r. Pierwszego dnia imprezy, tradycyjnie, odbędzie się bieg na 10 km oraz marsz nordic walking na 3 km. Oprócz tego planowany jest również spływ kajakowy na odcinku Kurzętnik – Nielbark oraz zawody wędkarskie na jeziorze Nielbark. Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 16:15. Od tej godziny Sektor Expom serdecznie zaprasza Pracowników Spółki wraz z rodzinami i chętnych Współpracowników. Wtedy zostaną rozdane firmowe talony na posiłki. Odbędą się również zawody wewnętrzne, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. W specjalnie wydzielonym na tę okazję namiocie Expom, będzie można oglądać innowacje zgłoszone przez Pracowników w ramach programu „Innowacyjny Expom”. Co ważne, najlepsze projekty zostaną tego dnia wyróżnione. Ponadto zostaną przyznane nagrody za udział w zawodach wędkarskich oraz za inne osiągniecia.

W związku z powyższym jeszcze raz prosimy o przybycie na godzinę 16:15 do amfiteatru w Kurzętniku.

Wieczór uświetni występ gwiazdy, zagra dla Nas zespół Pectus!

PDFwydrukujwyślij do...

Charytatywny turniej gry w piłkę nożną

W gorącą czerwcową niedzielę na nowomiejskim Orliku spotkali się pasjonaci gry w piłkę nożną na Turnieju Charytatywnym dla Firm. Drużyna z Expom również wzięła udział w turnieju, tym samym wspierając Dom Dziecka w Pacółtowie w ich staraniach o dokończenie budowy boiska. Konkurowaliśmy z firmami Tedi-Trans, NC+, Insektpol czy Oldboys, gdzie po trudach rozegranych meczy zajęliśmy 5 miejsce, ale odebraliśmy także nagrodę ‘Fair play’ dla naszego zespołu.

Bardzo dziękujemy pracownikom i uczniom reprezentującym Firmę EXPOM.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom S.A. wśród Diamentów Forbesa 2017

Expom S.A. znalazł się w gronie wyróżnionych laureatów w ramach rankingu Diamentów Forbesa 2017. W dniu 1 czerwca podczas uroczystej gali, wyróżnienie z tego tytułu, w imieniu Spółki, odebrał z rąk prowadzącego ceremonię Dyrektora Programowego Forbesa Romana Młodkowskiego - Prezes Zarządu Expom S.A. Rafał Domżalski.

Obecność w gronie wyróżnionych firm, oznacza, iż Spółka Expom znalazła się w elitarnej grupie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w kraju, w kategorii firm z przychodami do 50 mln PLN. Była to już dziesiąta edycja Diamentów, gdzie analitycy i eksperci Forbesa oraz Bisnode wyceniali firmy, stosując metodę szwajcarską, która łączy w sobie metodę majątkową i dochodową.

Wśród laureatów znalazły się jedynie 72 firmy z regionu Warmii i Mazur, w trzech kategoriach przychodowych (5-50 mln PLN przychodu; 50-250 mln PLN oraz przychody powyżej 250 mln PLN). Tym bardziej cieszy fakt uzyskania wyróżnienia przez Expom.

Po gali wręczenia nagród, skomentował to obecny również na gali, Tomasz Malicki, Członek Rady Nadzorczej Expom S.A.: - Cieszymy się z tego wyróżnienia, które jest dowodem na to, iż przyjęta przez Spółkę i odważnie realizowana oraz odpowiednio korygowana strategia długofalowa jest skuteczna.

- To miłe wyróżnienie, które dowodzi tego, iż codzienne starania i wysiłek, które podejmujemy jako Spółka, obsługując wymagające projekty z różnych zakątków świata, znajdują odzwierciedlenie w pozytywnej ocenie dokonanej przez ekspertów i analityków – podsumował po wydarzeniu Rafał Domżalski, Prezes Zarządu Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...

Intensywny pierwszy kwartał 2017 roku

Expom S.A. w pierwszym kwartale 2017 roku zwiększył własne moce przerobowe, poszerzając swoje zaplecze o dodatkową halę produkcyjną zlokalizowaną w niedalekiej odległości od głównego zakładu produkcyjnego Spółki. Nowa hala to możliwość obsługiwania nowych projektów i efekt ciągłego rozwoju działalności Expom S.A., zgodnie z przyjętą Strategią Długofalową Spółki na lata 2016-2021. Poza nową halą, która wpłynie na zwiększenie mocy przerobowych Expom, rozpoczęto także budowę połączenia pomiędzy komorą lakierniczą, a lakiernią pomocniczą.

Projekty zrealizowane przez Spółkę w pierwszym kwartale br. mają sumaryczną wartość blisko 3 milionów Euro. Aby efektywnie obsługiwać wymagające projekty o takim wolumenie, Spółka kontynuuje również rozpoczętą w ubiegłym roku modernizację infrastruktury zakładu produkcyjnego.

Aby jeszcze sprawniej realizować zlecenia, podjęliśmy szereg działań zwiększających naszą efektywność wewnętrzną – zarówno w postaci inwestycji w kadrę Expom, infrastrukturę, jak i w model zarządzania Spółką. Pozwala nam to na realizowanie ambitnych projektów dla naszych stałych Klientów, jak i nowych kontraktów, zapewniając ciągły rozwój Spółki – podkreśla Rafał Domżalski, Prezes Zarządu Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona