EXPOM S.A. projekt budowy urządzenia osadzania na dnie morskim monopali do offshorowych farm wiatrowych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na halach produkcyjnych EXPOM trwały wzmożone prace przy dużym projekcie dla klienta z branży morskiej energetyki wiatrowej, w którym w procesie produkcji udział brało kilkuset doświadczonych pracowników. W EXPOM wyprodukowano szereg skomplikowanych komponentów, które obecnie w jednej z holenderskich stoczni są składane w całość wielkogabarytowego urządzenia o wadze ok 1300 ton i wysokości ok 40m. Eksploatacja tego urządzenia przewidziana jest do wzniesienia farmy wiatrowej składającej się z 80 pojedynczych elektrowni wiatrowych. Będzie to pierwsza realizowana inwestycja morskiej farmy wiatrowej we Francji.

Wyprodukowanie największych i najcięższych detali w tym dwóch stalowych pierścieni, o wadze przekraczającej 20 ton i średnicy ponad 9,5 każdy, nie było by możliwe bez inwestycji realizowanych w EXPOM S.A. na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dynamiczny rozwój firmy pozwala na obsługę coraz bardziej wymagających i skomplikowanych projektów.

To właśnie w nowo otwartej, kolejnej już hali produkcyjnej o powierzchni ponad 1300m² i udźwigowieniu 60t odbywał się proces montażu i spawania tak dużych konstrukcji.

Kluczową maszyną do tego projektu okazała się też nowo zakupiona wytaczarka płytowa CNC Juaristi MP5 RAM z prowadnicami hydrostatycznymi, pozwalająca na precyzyjną i wydajną obróbkę konstrukcji wielkogabarytowych o powierzchni roboczej w osi X = 17000 mm Y = 5000 mm Z = 1200 mm W = 1000 mm V = 2000 mm. To właśnie dzięki tej nowej inwestycji możliwe było profesjonalne wykonanie wymagającej obróbki zgodnie z wytycznymi klienta. 

PDFwydrukujwyślij do...

Rekordowy nabór do warsztatu szkolnego - od września 104 uczniów w EXPOM S.A.

Nasza firma od kilku miesięcy prowadziła nabór na kolejny rok szkolny, pomimo trudności jakie wywołała pandemia COVID-19 na praktyki w Expom zgłosiło się 31 uczniów, od września we wszystkich trzech klasach kształci się 104 chłopców w zawodach:

  • ślusarz
  • operator maszyn CNC
  • lakiernik samochodowy

Są to zawody deficytowe zarówno w powiecie nowomiejskim, jak i również w całym województwie. Z tego też powodu należy podkreślić celowość kształcenia w tychże zawodach, po ukończeniu których młodociani mają zagwarantowaną pracę w Grupie Expom. Potwierdzeniem tego jest fakt, że z końcem czerwca praktyczną naukę zawodu ukończyło pięciu absolwentów, którzy od lipca br. stali się pełnoprawnymi pracownikami naszej firmy.
Pierwszy raz w historii Spółki, naukę rozpoczęło dziesięciu uczniów w firmie Konter znajdującej się przy ulicy Dworcowej w Kurzętniku, wchodzi ona w skład Grupy Expom. Tam nauka odbywa się w zawodach:

  • ślusarz
  • operator maszyn CNC

Uczniowie, którzy zdecydowali się uczęszczać na praktyki w firmie Konter, mają możliwość spędzenia jeszcze więcej czasu niż dotychczas u boku pracownika. Od teraz Konter Sp. z o.o. jest również miejscem nauki dla uczniów chętnych zdobywania wiedzy praktycznej. Powstanie warsztatu szkolnego w zakładzie produkcyjnym Konter ma też historyczne znaczenie. Okazuje się bowiem, że ostatni raz naukę w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Konter prowadzono około 20 lat temu. Przez kolejne lata szkolenie uczniów zaniechano, dziś natomiast wracamy do tej aktywności. Konter jako nowa spółka w Grupie prężnie się rozwija o czym właśnie świadczy nowo powstały warsztat uczniowski.  Dodatkowo w związku z dynamicznym rozwojem Expom i realizacją kolejnych inwestycji, nowy rok szkolny rozpoczął się zmianą lokalizacji warsztatu szkolnego. Uczniowie mają teraz swój warsztat na hali nr 1, w miejscu obróbki lekkiej. To właśnie tam wykonują prace ślusarskie i spawalnicze przyswajając umiejętności i zdobywając doświadczenie.
Nowy warsztat uczniowski jest zatem zlokalizowany w centralnej części firmy, z dostępem do innych hal. Jest to świetna lokalizacja i jak się okazuje, powrót do miejsca, gdzie kilkadziesiąt lat temu prowadzono praktyczną naukę zawodu. Można zatem powiedzieć, że historia zatoczyła koło i dzisiaj warsztat uczniowski wraca w historyczne miejsce jednak w nowoczesnej odsłonie i z rekordową ilością uczniów. 

 

PDFwydrukujwyślij do...

Zawody wędkarskie o puchar Prezesa EXPOM S.A.

Tradycją już jest, że w okresie letnim pracownicy Expom S.A. biorą udział w zawodach wędkarskich organizowanych przez spółkę. W tym roku udział wzięło dziewięciu wędkarzy na łowisku w Nielbarku. Od wczesnych godzin porannych pracownicy Expom próbowali swoich sił w złowieniu największej wagowo ilości ryb oraz największego (rozmiarowo) okazu. Chwilę przed godziną 11:00 zawodnicy zakończyli połów, następnie odbyło się ważenie i mierzenie złowionych ryb.

Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce - Mikuczeński Kazimierz 
II miejsce - Hoppe Sebastian
III miejsce - Rywalski Dariusz

Puchar za największą rybę otrzymał Hoppe Sebastian 

Wszystkim Panom gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo!! Mamy nadzieję, że to nie wynik był najważniejszy a mile spędzony czas na łonie natury :) 

PDFwydrukujwyślij do...

Kulisy powstawania KONSTRUKCJI SŁUŻĄCEJ DO INSTALACJI MORSKICH FARM WIATROWYCH w Expom

Od poniedziałku na terenie naszej firmy spotkać można profesjonalną ekipę, która produkuje dla nas nowy film korporacyjny. Przez najbliższe trzy tygodnie kamerzyści będą pojawiali się w Expom aby uchwycić najlepsze momenty z naszej produkcji. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na efekty ich prac.. 

 

PDFwydrukujwyślij do...

Kajakiem po Drwęcy

W minioną niedzielę tj. 26.07.2020 zorganizowany został spływ kajakowy rzeką Drwęcą z Nowego Miasta Lubawskiego do Nielbarka. Podczas zbiórki okazało się, że w grupie Expom Team znalazło się kilka osób płynących po raz pierwszy. Trdycją kajakarską jest chrzest nowych człoków braci wodniackiej, dlatego przed wypłynięciem Komandor spływu oficjalnie przyjął wszystkich nowicjuszy do grona kajakarzy. Na twarzach zgromadzonych zauważyć można było małą niepewność ponieważ od samego rana pogoda nie sprzyjała, na szczęście po wystartowaniu wszystkich kajaków szybko okazało się, że reszta dnia pozostanie słoneczna. 

PDFwydrukujwyślij do...

OFERTA

Nasze Laboratorium oferuje szereg badań m.in:
Badania niszczące
Badania nieniszczące
Badania urządzeń transportu bliskiego
Badania z zakresu antykorozji
Badania geometrii
Pomiary elektryczne i BHP

Zapraszamy do kontaktu
(56) 47 242 58
790 378 827
laboratorium@expom.pl

PDFwydrukujwyślij do...

EXPOM LABORATORIUM

Wraz z dynamicznym rozwojem przemysłu spotykamy się na co dzień z coraz bardziej skomplikowanymi i zaawansowanymi technologicznie maszynami oraz urządzeniami. Pozwalają one w coraz prostszy sposób osiągać zamierzone cele oraz ułatwiać nam życie.  

W trakcie produkcji w Expom S.A. spotykamy się codziennie z różnego typu konstrukcjami, często wielkogabarytowymi, które muszą zostać wykonane w precyzyjny sposób. Do ich pomiaru nie wystarczają już tradycyjne, proste przyrządy pomiarowe jak miara, suwmiarka czy mikrometr. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów nasz dział kontroli jakości został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt pomiarowy Faro Laser Tracker oraz Faro Arm.

Jeśli też macie potrzebę wykonania takich pomiarów to zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w Expom.
E-mail: laboratorium@expom.pl
tel. (56) 47 422 43
#Laboratoriumexpom, #Faro, #FaroLaserTracker, #FaroArm, #pomiarygeometrii

PDFwydrukujwyślij do...

Zakończenie roku szkolnego w Expom

 Rok szkolny 2019/2020 był dla nas wszystkich czasem trudnym, pełnym wyzwań związanych z edukacją w trakcie występowania największego zagrożenia przez COVID-19. Ten rok był dla nas wyzwaniem nie tylko z powodu pandemii ale też pod względem rekordowego naboru na praktyczną naukę zawodu. W roku szkolnym 2019/2020 uczyliśmy zawodu aż 79 chłopców. Był to dla nas ogromny sukces dlatego tym bardziej musieliśmy skupić się na odpowiednim przekazywaniu wiedzy praktycznej i teoretycznej na zajęciach w naszej firmie. Jesteśmy pewni, że udało nam się wyszkolić bardzo dobrych pracowników. W tym roku szeregi Warsztatu uczniowskiego opuściło 5 uczniów klasy III. Warto wspomnieć, że cała piątka została już zatrudniona w Grupie Expom a tym samym weszła do grona fachowców pracujących w naszej Spółce.

Jak co roku w ramach programu Akademii Expom przygotowaliśmy nagrody rzeczowe dla chłopców, ktorzy wyróżniali się na tle swoich kolegów pod względem pomocy innym, zachowania, zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej i zaangażowania w życie firmy. 

Wyróżnieni zostali:

Kitłowski Michał (klasa III)

Januszewski Adam (klasa I)

Lewicki Sebastian (klasaII)

Gratulujemy Wam Panowie i życzymy dalszych sukcesów!!

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona