Delegacja przedstawicieli zaprzyjaźnionego samorządu z niemieckiego Oldenburg

W dniu 5 czerwca 2019 r. z wizytą w EXPOM S.A. przebywała delegacja przedstawicieli zaprzyjaźnionego samorządu z niemieckiego Oldenburg. W skład delegacji niemieckiej weszli Starosta Powiatu Oldenburg z siedzibą w Wildeshausen Carsten Harings oraz członkowie Rady Powiatu Oldenburg delegacji towarzyszył Starosta nowomiejski Andrzej Ochlak. Po prezentacji głównego zarysu działalności spółki Prezes Zarzadu Rafal Domżalski omówił działający w Expom S. A. program „Warsztat Szkolny EXPOM S.A.”, którego głównym celem jest praktyczne nauczanie zawodu młodzieży. Program ten realizowany jest we współpracy z Zespołem Szkol Zawodowych w Kurzętniku. Gościom zaprezentowano również hale produkcyjne oraz przedstawiono prezentację w nowocześnie wyposażonym laboratorium.

PDFwydrukujwyślij do...

Dzień dziecka z Expom

2 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka Expom S.A. zorganizował coroczny wyjazd dla dzieci pracowników, wraz z opiekunami. W tym roku miejscem docelowym był Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie. W wycieczce uczestniczyło ponad sto osób, w tym ponad pięćdziesięcioro dzieci w różnym wieku. Podobnie jak w poprzednich latach i tego dnia dopisała nam pogoda, świeciło piękne słońce a z nieba nie uroniła się ani jedna kropla deszczu. ZOO w Gdańsku jest miejscem bardzo szczególnym i charakterystycznym, bowiem na obszarze 136 hektarów mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów świata. Gdańskie ZOO jest obecnie największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Mogliśmy tu podziwiać płazy, gady, ptaki i ssaki. Prawdziwym rajem dla najmłodszych było Małe Zoo, gdzie dzieci mogły karmić i głaskać zwierzęta. Dodatkową atrakcją były vouchery, które uprawniały do bezpłatnego wejścia na park linowy, który był zlokalizowany bezpośrednio w Ogrodzie. Coroczną, nieodłączną atrakcją dla uczestników wyjazdu był przystanek w Mc Donald’s, gdzie każdy z uczestników mógł zakosztować dań serwowanych w restauracji. Dzień Dziecka z Expom S.A. jak corocznie był pełen wrażeń, po którym wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

PDFwydrukujwyślij do...

Szkoła podstawowa im. Jana Pawła II z wizytą w Expom

23 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej, której jesteśmy patronem odbyli lekcję fizyki na terenie Spółki. Były to pierwsze zajęcia z całego cyklu spotkań planowanych na kolejny rok szkolny. Uczniowie mieli okazję przekonać się jakie zastosowanie w praktyce mają zasady fizyki przedstawiane na zajęciach szkolnych. Firma Expom na co dzień styka się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. magnetyzmu, optyki, oddziaływania sił, elektryczności, energii siły i ruchu, zjawisk cieplnych, właściwości materii dlatego też nasi inżynierowie postanowili podzielić się swoją wiedzą na ten temat, zaprezentować fizykę w praktyce i zachęcić uczniów do dalszej nauki tego jakże ważnego i ciekawego przedmiotu.

PDFwydrukujwyślij do...

XVII Festyn Szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

W minioną sobotę odbył się XVII Festyn Szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.  W tym roku Expom S.A. również uczestniczył w owym wydarzeniu przedstawiając nowe możliwości Laboratorium. Pomimo porannej burzy pogoda dopisała, na festynie pojawili się także zaproszeni goście – Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski z radnymi, Prezes EXPOM S.A. Rafał Domżalski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik. Festyn otworzyło przemówienie Dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Jerzego Resickiego. Po części oficjalnej wszyscy zebrani goście zaproszeni zostali do skorzystania z atrakcji festynu m.in. pokazów tanecznych, kiermaszu ciast, malowania twarzy. Jedną z atrakcji, którą zaproponował Expom była „mobilna fotobudka”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia oraz zapraszamy do ich pobierania.

PDFwydrukujwyślij do...

Cała branża. W jednym punkcie.

Bauma w Monachium (8.04-12.04.2019r.)  to coś więcej niż wiodące na świecie targi maszyn budowlanych, materiałów budowlanych, maszyn górniczych, maszyn budowlanych i urządzeń – to serce branży.

Głównym celem tych targów jest zawsze skupiać się na kolejnym wyzwaniu. Jest to największe międzynarodowe miejsce spotkań. Powód: globalna sieć Bauma i zasięg docierający do całej branży na całym świecie, który przynosi korzyści zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym. Obecność na targach Bauma oznacza dostęp do wszystkich rynków, do wszystkich grup docelowych, do wszystkich decydentów. W związku z tym nie mogło w tym roku zabraknąć przedstawicieli EXPOM S.A. Na tegoroczne targi wyruszył bardzo mocny team składający się z kluczowych pracowników działu marketingu i handlu oraz Zarządu Expom. Przedstawiciele Spółki mieli duże wyzwanie ponieważ w tym roku czekała na nich powiększona przestrzeń wystawiennicza – aż 614 tysięcy m2.

Najważniejsze fakty o Bauma 2019:

 • 614 000 m² powierzchni wystawienniczej (powierzchnia trzykrotnie większa niż powierzchnia stadionu Allianz w Monachium, na którym mecze rozgrywa Bayern Monachium
 • Budowa hal C5 i C6 zwiększa powierzchnię hali o 20.000 m²
 • 3702 wystawców z ponad 50 krajów, w tym 66% wystawców zagranicznych
 • około 600 tysięcy odwiedzających z ponad 200 krajów
 • 18 hal wystawienniczych

Kluczowe sektory branżowe na tegorocznych targach:

 • maszyny i urządzenia dla budownictwa,
 • inżynierii lądowa i wodna,
 • budowy kanalizacji,
 • budowa dróg, kolei,
 • budowa tuneli,
 • urządzenia dźwigowe
 • maszyny budowlane i urządzenia górnicze
 • i wiele innych
PDFwydrukujwyślij do...

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”.

To już 17 edycja tego raportu, a jest to największy w Polsce przegląd CSR. W tegorocznej odsłonie publikacji padł kolejny rekord pod kątem liczby zgłoszonych praktyk, jak i liczby zgłoszonych firm.  Premiera raportu miała miejsce w dniu dzisiejszym tj. 28 marca br. w Warszawie. W tegorocznym wydaniu ukazała się informacja odnośnie 4 „dobrych praktyk” w Expom S.A. To dla nas duży sukces zwłaszcza, że z naszego regionu znalazły się tylko dwie firmy (w tym Expom). Startowaliśmy obok ogromnych korporacji i banków więc to tym bardziej miłe, że Spółka została zauważona a jej działania docenione i wyróżnione w raporcie.

Zapraszamy do lektury, informacje o Expom S.A. znajdują się na stronach raportu: 57, 61, 85, 174.

https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2018/

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejne wizyty Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Expom

W ciągu ubiegłych tygodni Expom prowadził intensywne działania mające na celu przedstawienie możliwości nauczania Praktycznej Nauki Zawodu w Spółce. W związku z tym zaprosiliśmy grono szkół na wycieczkę po terenie firmy. Spotkania te cieszą się dużą popularnością. Nie da się ukryć faktu, że owe wizyty odbywają się w coraz liczniejszych grupach. Oprócz wyżej omawianych spotkań Expom pojawia się także w Szkołach oraz na Dniach Zawodoznawczych. Dzięki dużemu zaangażowaniu naszych pracowników oraz dynamice rozwoju i modernizacji Spółki z roku na rok mamy wzrost ilości podań na Praktyczną Naukę Zawodu. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na kolejny rok. Wszelkie pytania prosimy kierować do Działu Kadr pod numerem telefonu +48 (56) 47 242 47 oraz mailowo na adres monika.walczak@expom.pl

PDFwydrukujwyślij do...

Zakończenie pierwszego semestru zajęć organizowanych przez Expom S.A. i Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

W minioną środę zakończył się pierwszy semestr zajęć organizowanych przez Expom S.A. i Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Przypomnijmy, że w wyniku nawiązanej współpracy z ZSZ zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia przygotowujące uczniów Warsztatu Szkolnego do pracy w wybranym zawodzie. Wspomniany pierwszy semestr to głównie zajęcia z rysunku technicznego hydraulicznego, elektrycznego,
oznaczeń spawalniczych, materiałoznawstwa i przyrządów pomiarowych. Niebawem rozpoczynamy kolejny semestr, gdzie nasi uczniowie zostaną podzieleni na grupy zawodowe tak aby maksymalnie wykorzystać przeznaczony dla nich czas. Zajęcia w głównej mierze odbywać się będą na halach produkcyjnych. Dzięki uprzejmości ZSZ w Kurzętniku możliwe również będzie skorzystanie z nowoczesnej sali informatycznej, gdzie uczniowie za pomocą komputerów sterować będą obrabiarką CNC i ćwiczyć swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym do tego celu programie. Podczas pierwszych zajęć informowaliśmy naszych uczniów, iż będą podlegać bieżącej ocenie a pierwszy semestru podsumowany zostanie na podstawie wystawionych przez nas ocen. Z tej okazji podczas ostatnich zajęć pierwszego semestru wyróżniliśmy cztery osoby, które w sposób szczególny angażowały się podczas prowadzonych lekcji. Mamy nadzieję, że w następnym półroczu będziemy mieli okazję wyróżnić kolejne osoby. Zachęcamy do dalszej nauki i dziękujemy za tak duże zaangażowanie zarówno naszym pracownikom, nauczycielkom ZSZ jak i uczniom Warsztatu Szkolnego Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona