Postępy prac przy budowie H5

Od kilku miesięcy trwają prace przy budowie nowej hali ślusarsko-spawalniczej, która będzie nosiła oznaczenie H5. Na dzień dzisiejszy hala jest obiektem w pełni zamkniętym wyposażonym w bramę wjazdową, posadzkę z kostki brukowej, komplet okien i świetlików oraz oświetlenie.

Już z końcem 2019 roku stan zaawansowania prac pozwolił aby w opisywanym obiekcie odbyła się wigilia zakładowa, w której uczestniczyła cała załoga. Przy okazji tejże uroczystości miało miejsce również uroczyste, symboliczne otwarcie budynku w obecności właścicieli, zarządu i zaproszonych gości.

Równolegle z pracami budowlanymi realizowano przygotowanie hali do jej finalnego przeznaczenia czyli obiektu ślusarsko-spawalniczego biorącego kluczowy udział w procesie produkcyjnym. Udało się między innymi:

  • zainstalować suwnicę 40T i 20T,
  • zakotwić w posadzce precyzyjnie obrobiony stół montażowy mający w przyszłości znacznie ułatwić i przyspieszyć prace związane z pozycjonowaniem, sczepianiem a także pomiarami,
  • przygotować w kostce brukowej miejsca pod tor szynowy wraz z obrotnicą służący do transportu materiałów i wyrobów – część owej instalacji, prowadząca od bramy wjazdowej, jest wykonana na gotowo.

 Prace w dalszym ciągu postępują bardzo dynamicznie, a następnym krokiem milowym w temacie uruchamiania H5 będzie uzbrojenie jej w maszyny i urządzenia dla niej dedykowane co stworzy z niej halę produkcyjną z prawdziwego zdarzenia, oferującą obszerną i przemyślaną przestrzeń pracy dysponującą najnowocześniejszym, ergonomicznym i bardzo wydajnym wyposażeniem.  

PDFwydrukujwyślij do...

8000 zwiedzających i 176 firm z 14 krajów – oto bilans największych targów odnawialnych źródeł energii ENEX

Liderzy branży Odnawialnych Źródeł Energii, w tym dystrybutorzy modułów, turbin wiatrowych, firmy montażowe, firmy zaopatrujące w stelaże do instalacji ale także producenci pojazdów i maszyn elektrycznych, znaleźli się na tegorocznych Targach EXPO w Kielcach. Nie mogło także zabraknąć przedstawicieli naszej firmy. Udział w Targach  jest możliwością zdobycia kontaktów a także okazją do nawiązania realnej współpracy z dystrybutorem. W naszym przypadku skupialiśmy się na pozyskaniu kontrahentów i kontaktów w szeroko rozumianej branży OZE. Zdecydowanie jest to idealna forma poznawania nowinek technologicznych. Trzeba wiedzieć, że branża OZE to nie tylko instalacje fotowoltaiczne, które na chwilę obecną stanowią znaczną część obszaru w jakim działamy. Trzeba natomiast być otwartym na nowości aby stawić czoło coraz to bardziej wygórowanym oczekiwaniom klienta. Osoby zainteresowane tematem odnawialnych źródeł energii zapraszamy na stronę https://oze.expom.pl/  tam znajdują się informacje dotyczące działalności Expom OZE jak i nasza obecna oferta

PDFwydrukujwyślij do...

Gazele Biznesu rozdane

To już piąte wyróżnienie dla firmy Expom S.A. z tytułu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm. Warto dodać, że tytuł Gazeli Biznesu to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm. Jego czytelne i niezmienne od lat kryteria sprawiają, że jest on wiarygodny – udział w nim jest bezpłatny, a o jego przyznaniu nie decyduje żadne jury, lecz wyniki finansowe przedsiębiorstwa z trzech ostatnich lat. 

PDFwydrukujwyślij do...

Wspomnienia wigilijne

W 2019 roku, podczas uroczystego spotkania Wigilijnego cała Grupa Expom zebrała się aby nie tylko zjeść wspólnie posiłek ale też podziękować i wyróżnić pracowników Spółki. Wszyscy obecni zostali zaproszeni na nowo wybudowaną halę H5, gdzie odbyła się część artystyczna i zostały wręczone nagrody. Spotkanie wigilijne, rozpoczęły jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, które nadały wyjątkowego uroku naszej uroczystości. Ta wigilia miała szczególny charakter. Jednym z powodów było właśnie to, że odbyła się na hali H5, gdzie świątecznego akcentu dodała nam piękna i pełna świateł, ponad 8 metrowa choinka. Prezes Rafał Domżalski wraz z zaproszonymi gośćmi, Panem Wojciechem Dereszewskim- Wójtem Gminy Kurzętnik, Andrzejem Ochlakiem- Starostą Powiatu oraz Panią Katarzyną Trzaskalską- Dyrektor ZSZ w Kurzętniku oraz z zasłużonymi pracownikami przecięli wstęgę symbolizującą oficjalne otwarcie hali. 
Nie obyło się również bez szampana, przy którym wzniesiono toast. Tego dnia oprócz świątecznej i wzniosłej atmosfery, towarzyszył wszystkim również uśmiech i wzruszenie. Podczas spotkania wigilijnego mieliśmy okazję w szczególny sposób podziękować i docenić trójkę naszych pracowników, którzy po wieloletniej pracy w Spółce udadzą się w tym roku na zasłużoną emeryturę. 

Całość zwieńczyło przemówienie Prezesa Rafała Domżalskiego oraz wręczenie upominków i pamiątkowych dyplomów w podziękowaniu za przepracowane lata w naszej firmie. Na sam koniec Panowie zostali również uhonorowani statuetką od Pana Starosty-Andrzeja Ochlaka.

PDFwydrukujwyślij do...

„100 lat niepodległości” Obchody rocznicy w Gminie Kurzętnik

Tegoroczne obchody 100 lat odzyskania niepodległości przez Gminę Kurzętnik odbywały się w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Podniosła atmosfera oraz uroczysty charakter spotkania nadały temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się np.: Senator Bogusława Orzechowska, Starosta Andrzej Ochlak, Paweł Warota – Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, Rafał Tesmer — Prezes Stowarzyszenia Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej, Adam Kopiczyński – Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej, Joanna Kowalska — Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Toruń czy Stanisława Bartycha — członkini Koła Związku Sybiraków w Brodnicy.

Najważniejszym jednak gościem była Pani Marianna Biedermann-Kowalewska ps. „Myszka”. Jest to uczestniczka Powstania Warszawskiego, która zebranym gościom na hali szkolnej opowiadała swoje przeżycia i wspomnienia za czasów okupacji, dostarczając przy tym wielu wzruszeń.

Podczas spotkania odbył się także pokaz umundurowania dla żołnierzy, który z biegiem lat zmieniał swój wygląd, zaprezentowała go Grupa Rekonstrukcyjna z Olsztyna.

Na końcu nagrodzono również uczestników konkursu plastycznego „Moja Mała Ojczyzna”. Dzieci z różnych grup wiekowych otrzymały upominki i dyplomy, których sponsorem była Spółka Expom.

PDFwydrukujwyślij do...

Wyróżnienie dla EXPOM S.A na Gali Żagle Warmii i Mazur

W piątek 10.11.2019 na uroczystej Gali - Żagle Warmii i Mazur. Nasza Firma otrzymała wyróżnienie w kategorii średnie przedsiębiorstwo. W gali uczestniczyła i tym samym reprezentowała naszą firmę Pani Dyrektor- Adrianna Kuhn. Głównym celem konkursu „Żagle Warmii i Mazur” jest wyłonienie najznamienitszych firm z regionu oraz ich promocja na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Nazwa konkursu „Żagle Warmii i Mazur” nawiązuje do tradycji naszego regionu znanego jako Kraina Tysiąca Jezior. Do tegorocznej edycji konkursu „Żagle Warmii i Mazur” 2019 zgłosiło się prawie 100 firm z naszego regionu. Członkowie poszczególnych komitetów zdani byli na wiedzę uzyskaną w czasie audytów w firmach biorących udział w konkursie. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach: 1. Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur, 2. Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss oraz 3. Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości. Podczas gali w kategorii Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur — wręczona została także statuetka Nagrody Publiczności.

PDFwydrukujwyślij do...

„Ślusarz prowadzący”

W minionym Tygodniu mieliśmy przyjemność uhonorować osoby biorące udział w szkoleniu prowadzonym przez naszą firmę Expom S.A: „Ślusarz prowadzący” .

Szkolenie było organizowane w terminie od 13 czerwca 2019 r. do 16 sierpnia 2019r w ramach Programu Akademia Expom. Łącznie na szkolenie poświęcono 18 godz. z zakresu teorii oraz 60 godz. praktycznych. Dla każdego pracownika z osobna było poświęcone po 18 godz. na część praktyczną. W szkoleniu uczestniczyło łącznie 27 osób.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom szkolenia i życzymy kolejnych sukcesów.

PDFwydrukujwyślij do...

Warsztat uczniowski-podsumowanie kampanii „Ucz się i pracuj w Expom” na rok szkolny 2019/2020

Nabór uczniów na rok szkolny 2019/2020 zakończyliśmy z wynikiem 47 uczniów, którzy już rozpoczęli naukę w Expom, w zawodach: ślusarz, operator obrabiarek skrawających i lakiernik samochodowy.

Podczas kampanii naszą firmę odwiedziło 20 wycieczek szkolnych, ale również i nasi pracownicy wyjeżdżali do szkół, aby spotykać się z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Zestaw inwestycji jakie Expom poczynił w modernizację hali H2, laboratorium, salę wykładową czy oddaną przed rozpoczęciem roku szkolnego, profesjonalnie wyglądającą szatnię , przyczyniły się do atrakcyjności naszej spółki, jako wiodącego pracodawcy w naszym regionie.

Spółka dołączyła do programu wspomagania uczniów w wyborze zawodu Laboratorium. Mój Profil, przez którą to platformę, w krótkim czasie, zgłosiło się do nas 8 szkół, które również przyjechały z wizytą.

Expom daje ogromne szanse rozwoju już młodemu pracownikowi zaczynającemu swoją ścieżkę zawodową, oferując mu bogaty pakiet uczniowski oraz pracowniczy.

Otwartość Expom na wizyty szkół oraz w szkołach na dniach doradztwa zawodowego, profesjonalne podejście całego zespołu projektowego, powołanego do rekrutacji uczniów, dało piękny wynik końcowy oraz zachętę do dalszego rozwoju i pracy w tym temacie.

OD WRZEŚNIA RUSZAMY Z NOWĄ KAMPANIĄ

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona