Dni Expom S.A. i Gminy Kurzętnik

W minioną sobotę na Górze Zamkowej w Kurzętniku w ramach obchodów Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. gościliśmy takie gwiazdy jak zespoły zaspół Bluszcz, Mitra, Defis oraz Blue Cafee. Jak co roku imprezę rozpoczął bieg przedszkolaka a następnie sportowcy wystartowali w biegu na 10km „Kurzą 10”, biegu „Małego Koguta” na dystans 3,5km i marszem nordic walking równie z na 3,5km. W tym roku mieliśmy 6 znakomitych biegaczy. Panowie dużo wcześniej rozpoczęli swoje przygotowywania do biegu, codziennie trenując i biorąc udział w innych zawodach poprzedzających „Kurzą dychę”. Najszybszym z biegaczy pośród pracowników  okazał się Pan Krzysztof Kaweczyński z czasem 39 min i 18 sec. W marszu nordic walking mieliśmy dwóch reprezentantów. Wszystkim należą się wielkie brawa za udział. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie, być może z jeszcze lepszymi wynikami. 

Po zakończeniu części sportowej uczestnicy biegu zostali zaproszeni na Górę Zamkową, gdzie o godzinie 16:15 odbyło się oficjalne otwarcie Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. Już tradycją jest, że podczas tej imprezy Expom nagradza swoich pracowników. Z tej okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim wyróżnionym w programach Innowacyjny Expom oraz Akademia Expom. Nie zabrakło także wędkarzy, którzy tydzień wcześniej wzięli udział w zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Expom, a podczas pikniku nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów. Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli konkursy, w których udział wzięła rekordowa ilość trzydziestu dwóch pracowników Grupy Expom w czterech konkurencjach. Konkursy przygotowane zostały w taki sposób aby połączyć siłę, spryt, zwinność i umiejętność logicznego myślenia. Dla trzech zwycięskich drużyn przewidziano ciekawe nagrody. Walka była zacięta, gratulujemy wszystkim drużynom sprawności, odwagi i dziękujemy za świetną zabawę.

Kontynuowaliśmy ubiegłoroczny pomysł zamkniętej strefy zabaw zorganizowanej wyłącznie dla dzieci pracowników Grupy Expom. Organizatorzy udostępnili im dwa dodatkowe dmuchańce. Pojawił się także namiot Expom, tym razem dedykowany laboratorium. W  tym miejscu chcielibyśmy także podziękować naszym pracownikom i uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w promocji laboratorium Expom. 

PDFwydrukujwyślij do...

Zawody wędkarskie o PUCHAR Prezesa Expom S.A.

W dniu 14.07.2019r. w godzinach od 05.30 do 10.00 na wyrobisku pożwirowym „Nielbark 2” w Nielbarku odbyły się kolejne już zawody wędkarskie spławikowe dla pracowników Grupy Expom o PUCHAR Prezesa Expom S.A.

Po zaciętej rywalizacji ustalono zwycięzców:

I miejsce w zawodach zajął  - Kazimierz Mikuczeński
II miejsce w zawodach zajął  -  Grzegorz Pawlak
III miejsce w zawodach zajął  -  Dariusz Rywalski

Rekordowa Ryba - Grzegorz Kłak

Za zajęcie czołowych miejsc prezes zarządu Rafał Domżalski składając gratulacje wręczył zawodnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe, uroczyste wręczenie pucharów odbędzie się podczas obchodów Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. w Kurzętniku. Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zasiedli wspólnie przy ognisku.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni gminy Kurzętnik i Expom S.A.

20 lipca br. na Górze Kurzętnickiej, w sąsiedztwie pięknych ruin zamku po raz kolejny zagrają dla nas znakomite gwiazdy. Wraz z Urzędem Gminy Kurzętnik będziemy gościć zespół Defis oraz Blue Cafee. Jak co roku Piknik rozpocznie się biegiem na 10 km i marszem nordic walking (3 km). Oficjalne rozpoczęcie Pikniku planowane jest na godzinę 16:00. Organizatorzy Pikniku z ramienia Expom pragną zaprosić wszystkich pracowników do wzięcia udziału w tradycyjnych zawodach między drużynowych, na zwycięzców czekać będą fantastyczne nagrody. Już
teraz serdecznie zachęcamy do utworzenia 4 osobowych drużyn. W trakcie zawodów rozdane zostaną talony. Nieopodal strefy Expom powstanie namiot odnoszący się do tematyki nowoczesnego laboratorium EXPOM, w którym zaprezentowane będzie kilka najciekawszych sprzętów, ich zastosowania oraz ciekawostki ich dotyczące. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska podczas Pikniku. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zgłaszanie się do Pani Joanny Pokojskiej oraz Anny Leszczyńskiej.

PDFwydrukujwyślij do...

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr.1

19 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr.1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 oraz pożegnanie absolwentów – 37 uczniów klas VIII. Na ceremonie przybyli zaproszeni goście: Wiceburmistrz Miasta Krzysztof Widźgowski, Radni Miejscy: Mieczysław Kubacki, Adam Kłosowski i Andrzej Jankowski, Prezes Zarządu EXPOM S.A. w Kurzętniku Rafał Domżalski, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik i jej zastępca Monika Szymańska. Na uroczystość przybyli licznie rodzice uczniów.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki w kilku słowach skierowanych do tegorocznych absolwentów i uczniów podsumował rok szkolny oraz życzył uczniom wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów.

EXPOM S.A. będący patronackim zakładem szkoły w ramach programu „Akademia EXPOM” ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z przedmiotów ścisłych oraz mających szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych. Nagrody otrzymali uczniowie klas VII: Zuzanna Anna Dąbrowska, Wiktor Grzywacz i Olivia Wiśniewska oraz uczniowie klas VIII: Paweł Kowalczyk, Katarzyna Polak i Jakub Figurski.

W dalszej części uroczystości odbyły się podziękowania oraz wyróżnienia kolejnych uczniów odznaczających się wybitnymi wynikami w nauce oraz 100% frekwencją obecności. Na uroczystości pożegnano odchodzącą na emeryturę Panią Annę Lendzion polonistkę, która przepracowała w placówce 33 lata.

Po części artystycznej zakończono uroczystość i uczniowie udali się na zasłużone wakacje.

PDFwydrukujwyślij do...

Delegacja przedstawicieli zaprzyjaźnionego samorządu z niemieckiego Oldenburg

W dniu 5 czerwca 2019 r. z wizytą w EXPOM S.A. przebywała delegacja przedstawicieli zaprzyjaźnionego samorządu z niemieckiego Oldenburg. W skład delegacji niemieckiej weszli Starosta Powiatu Oldenburg z siedzibą w Wildeshausen Carsten Harings oraz członkowie Rady Powiatu Oldenburg delegacji towarzyszył Starosta nowomiejski Andrzej Ochlak. Po prezentacji głównego zarysu działalności spółki Prezes Zarzadu Rafal Domżalski omówił działający w Expom S. A. program „Warsztat Szkolny EXPOM S.A.”, którego głównym celem jest praktyczne nauczanie zawodu młodzieży. Program ten realizowany jest we współpracy z Zespołem Szkol Zawodowych w Kurzętniku. Gościom zaprezentowano również hale produkcyjne oraz przedstawiono prezentację w nowocześnie wyposażonym laboratorium.

PDFwydrukujwyślij do...

Dzień dziecka z Expom

2 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka Expom S.A. zorganizował coroczny wyjazd dla dzieci pracowników, wraz z opiekunami. W tym roku miejscem docelowym był Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie. W wycieczce uczestniczyło ponad sto osób, w tym ponad pięćdziesięcioro dzieci w różnym wieku. Podobnie jak w poprzednich latach i tego dnia dopisała nam pogoda, świeciło piękne słońce a z nieba nie uroniła się ani jedna kropla deszczu. ZOO w Gdańsku jest miejscem bardzo szczególnym i charakterystycznym, bowiem na obszarze 136 hektarów mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów świata. Gdańskie ZOO jest obecnie największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Mogliśmy tu podziwiać płazy, gady, ptaki i ssaki. Prawdziwym rajem dla najmłodszych było Małe Zoo, gdzie dzieci mogły karmić i głaskać zwierzęta. Dodatkową atrakcją były vouchery, które uprawniały do bezpłatnego wejścia na park linowy, który był zlokalizowany bezpośrednio w Ogrodzie. Coroczną, nieodłączną atrakcją dla uczestników wyjazdu był przystanek w Mc Donald’s, gdzie każdy z uczestników mógł zakosztować dań serwowanych w restauracji. Dzień Dziecka z Expom S.A. jak corocznie był pełen wrażeń, po którym wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

PDFwydrukujwyślij do...

Szkoła podstawowa im. Jana Pawła II z wizytą w Expom

23 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej, której jesteśmy patronem odbyli lekcję fizyki na terenie Spółki. Były to pierwsze zajęcia z całego cyklu spotkań planowanych na kolejny rok szkolny. Uczniowie mieli okazję przekonać się jakie zastosowanie w praktyce mają zasady fizyki przedstawiane na zajęciach szkolnych. Firma Expom na co dzień styka się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. magnetyzmu, optyki, oddziaływania sił, elektryczności, energii siły i ruchu, zjawisk cieplnych, właściwości materii dlatego też nasi inżynierowie postanowili podzielić się swoją wiedzą na ten temat, zaprezentować fizykę w praktyce i zachęcić uczniów do dalszej nauki tego jakże ważnego i ciekawego przedmiotu.

PDFwydrukujwyślij do...

XVII Festyn Szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

W minioną sobotę odbył się XVII Festyn Szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.  W tym roku Expom S.A. również uczestniczył w owym wydarzeniu przedstawiając nowe możliwości Laboratorium. Pomimo porannej burzy pogoda dopisała, na festynie pojawili się także zaproszeni goście – Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski z radnymi, Prezes EXPOM S.A. Rafał Domżalski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik. Festyn otworzyło przemówienie Dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Jerzego Resickiego. Po części oficjalnej wszyscy zebrani goście zaproszeni zostali do skorzystania z atrakcji festynu m.in. pokazów tanecznych, kiermaszu ciast, malowania twarzy. Jedną z atrakcji, którą zaproponował Expom była „mobilna fotobudka”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia oraz zapraszamy do ich pobierania.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona