Cała branża. W jednym punkcie.

Bauma w Monachium (8.04-12.04.2019r.)  to coś więcej niż wiodące na świecie targi maszyn budowlanych, materiałów budowlanych, maszyn górniczych, maszyn budowlanych i urządzeń – to serce branży.

Głównym celem tych targów jest zawsze skupiać się na kolejnym wyzwaniu. Jest to największe międzynarodowe miejsce spotkań. Powód: globalna sieć Bauma i zasięg docierający do całej branży na całym świecie, który przynosi korzyści zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym. Obecność na targach Bauma oznacza dostęp do wszystkich rynków, do wszystkich grup docelowych, do wszystkich decydentów. W związku z tym nie mogło w tym roku zabraknąć przedstawicieli EXPOM S.A. Na tegoroczne targi wyruszył bardzo mocny team składający się z kluczowych pracowników działu marketingu i handlu oraz Zarządu Expom. Przedstawiciele Spółki mieli duże wyzwanie ponieważ w tym roku czekała na nich powiększona przestrzeń wystawiennicza – aż 614 tysięcy m2.

Najważniejsze fakty o Bauma 2019:

 • 614 000 m² powierzchni wystawienniczej (powierzchnia trzykrotnie większa niż powierzchnia stadionu Allianz w Monachium, na którym mecze rozgrywa Bayern Monachium
 • Budowa hal C5 i C6 zwiększa powierzchnię hali o 20.000 m²
 • 3702 wystawców z ponad 50 krajów, w tym 66% wystawców zagranicznych
 • około 600 tysięcy odwiedzających z ponad 200 krajów
 • 18 hal wystawienniczych

Kluczowe sektory branżowe na tegorocznych targach:

 • maszyny i urządzenia dla budownictwa,
 • inżynierii lądowa i wodna,
 • budowy kanalizacji,
 • budowa dróg, kolei,
 • budowa tuneli,
 • urządzenia dźwigowe
 • maszyny budowlane i urządzenia górnicze
 • i wiele innych
PDFwydrukujwyślij do...

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”.

To już 17 edycja tego raportu, a jest to największy w Polsce przegląd CSR. W tegorocznej odsłonie publikacji padł kolejny rekord pod kątem liczby zgłoszonych praktyk, jak i liczby zgłoszonych firm.  Premiera raportu miała miejsce w dniu dzisiejszym tj. 28 marca br. w Warszawie. W tegorocznym wydaniu ukazała się informacja odnośnie 4 „dobrych praktyk” w Expom S.A. To dla nas duży sukces zwłaszcza, że z naszego regionu znalazły się tylko dwie firmy (w tym Expom). Startowaliśmy obok ogromnych korporacji i banków więc to tym bardziej miłe, że Spółka została zauważona a jej działania docenione i wyróżnione w raporcie.

Zapraszamy do lektury, informacje o Expom S.A. znajdują się na stronach raportu: 57, 61, 85, 174.

https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2018/

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejne wizyty Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Expom

W ciągu ubiegłych tygodni Expom prowadził intensywne działania mające na celu przedstawienie możliwości nauczania Praktycznej Nauki Zawodu w Spółce. W związku z tym zaprosiliśmy grono szkół na wycieczkę po terenie firmy. Spotkania te cieszą się dużą popularnością. Nie da się ukryć faktu, że owe wizyty odbywają się w coraz liczniejszych grupach. Oprócz wyżej omawianych spotkań Expom pojawia się także w Szkołach oraz na Dniach Zawodoznawczych. Dzięki dużemu zaangażowaniu naszych pracowników oraz dynamice rozwoju i modernizacji Spółki z roku na rok mamy wzrost ilości podań na Praktyczną Naukę Zawodu. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na kolejny rok. Wszelkie pytania prosimy kierować do Działu Kadr pod numerem telefonu +48 (56) 47 242 47 oraz mailowo na adres monika.walczak@expom.pl

PDFwydrukujwyślij do...

Zakończenie pierwszego semestru zajęć organizowanych przez Expom S.A. i Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

W minioną środę zakończył się pierwszy semestr zajęć organizowanych przez Expom S.A. i Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Przypomnijmy, że w wyniku nawiązanej współpracy z ZSZ zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia przygotowujące uczniów Warsztatu Szkolnego do pracy w wybranym zawodzie. Wspomniany pierwszy semestr to głównie zajęcia z rysunku technicznego hydraulicznego, elektrycznego,
oznaczeń spawalniczych, materiałoznawstwa i przyrządów pomiarowych. Niebawem rozpoczynamy kolejny semestr, gdzie nasi uczniowie zostaną podzieleni na grupy zawodowe tak aby maksymalnie wykorzystać przeznaczony dla nich czas. Zajęcia w głównej mierze odbywać się będą na halach produkcyjnych. Dzięki uprzejmości ZSZ w Kurzętniku możliwe również będzie skorzystanie z nowoczesnej sali informatycznej, gdzie uczniowie za pomocą komputerów sterować będą obrabiarką CNC i ćwiczyć swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym do tego celu programie. Podczas pierwszych zajęć informowaliśmy naszych uczniów, iż będą podlegać bieżącej ocenie a pierwszy semestru podsumowany zostanie na podstawie wystawionych przez nas ocen. Z tej okazji podczas ostatnich zajęć pierwszego semestru wyróżniliśmy cztery osoby, które w sposób szczególny angażowały się podczas prowadzonych lekcji. Mamy nadzieję, że w następnym półroczu będziemy mieli okazję wyróżnić kolejne osoby. Zachęcamy do dalszej nauki i dziękujemy za tak duże zaangażowanie zarówno naszym pracownikom, nauczycielkom ZSZ jak i uczniom Warsztatu Szkolnego Expom S.A.

PDFwydrukujwyślij do...

Powiatowy Urząd Pracy z wizytą w Expom

W związku z prężnym rozwojem Spółki oraz utworzeniem nowych miejsc pracy w Expom nawiązaliśmy współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy z Nowego Miasta Lubawskiego. Mieliśmy też okazję gościć u siebie Zastępcę Dyrektora PUP, Pana Marcina Sobczaka. Jako, że działania Expom są ukierunkowane w coraz to większym stopniu na wsparcie lokalnej społeczności Spółka postanowiła wesprzeć osoby bezrobotne i umożliwić im pracę w Expom niekoniecznie w wyuczonym zawodzie. Jako firma jesteśmy samowystarczalni pod względem wyszkolenia przyszłych pracowników, nasza kadra inżynierów posiada szereg kwalifikacji pozwalających na przeprowadzanie szkoleń i egzaminów dla obecnych i nowo zatrudnionych pracowników. Przy współudziale PUP w Nowym Mieście Lubawskim możemy zatrudnić osoby nawet bez kwalifikacji w poszukiwanym zawodzie i umożliwić im bezpłatne przekwalifikowanie zgodne z potrzebami Spółki.

PDFwydrukujwyślij do...

Trzecia Kurzętnicka Gala Biznesu

W miniony weekend odbyła się po raz trzeci Kurzętnicka Gala Biznesu. To znamienite wydarzenie
rozpoczęło wystąpienie wójta Gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego wraz z marszałkiem woj. warmińsko-
mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem. Warto dodać, że w tym roku to właśnie Urząd Marszałkowski
objął tegoroczną galę swoim patronatem.

Podczas uroczystości, wręczone zostały statuetki przedstawicielom biznesu z terenu gminy Kurzętnik.
Mamy zaszczyt poinformować, że w tym roku Expom S.A. zdobył główną nagrodę w kategorii „firma roku”.
Wyboru laureatów dokonała powołana przez organizatorów kapituła. Wójt gminy Kurzętnik podziękował
również partnerom wydarzenia za współorganizację gali. Po części oficjalnej rozpoczął się bal z udziałem
zaproszonych gości.

PDFwydrukujwyślij do...

Uroczyste otwarcie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego

W poprzednim kwartale informowaliśmy o uruchomieniu nowoczesnego laboratorium w Expom S.A. jako element naszej najnowszej inwestycji. Natomiast w grudniu, podczas zakładowej wigilii w Expom nastąpiło uroczyste otwarcie nowego Centrum Badawczo- Rozwojowego.

Pod tą dumną nazwą kryje się rozległa inwestycja, a jej łączny koszt to blisko dziesięć milionów złotych. Inwestycja ma na celu wdrożenie do produkcji nowych rozwiązań technologicznych. W spotkaniu poza załogą Spółki, kooperacją, zarządem oraz akcjonariuszami brali udział Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku Mirosław Wodara oraz Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski.

— Realizacja projektu przyczyni się do uruchomienia innowacyjnych technologii w naszym powiecie, których efektem będzie wzrost eksportu polskiej gospodarki oraz poprawa konkurencyjności i innowacyjności Expom S.A. zarówno na arenie międzynarodowej ale też tu, lokalnie - komentował Wójt Gminy Kurzętnik.

— Na całą inwestycję składało się kilka etapów, m.in. budowa nowoczesnego laboratorium przemysłowego o którym wspominaliśmy wcześniej, zakup jednej z największych obrabiarek CNC w północnej Polsce oraz stołu pomiarowo– traserskiego, modernizacja istniejącej hali i udźwigowienia. Pierwszym etapem tak ogromnej inwestycji było wyposażenie laboratorium w nowoczesny sprzęt badawczy. Obecnie w laboratorium prowadzone są badania geometrii, badania niszczące i nieniszczące konstrukcji spawanych, badania i inspekcje dotyczące antykorozji, badania elektryczne i BHP. Należy dodać, że jest to jedyne takie laboratorium w naszej okolicy. Na sukces całego przedsięwzięcia pracowało wielu naszych pracowników i pomimo niezaplanowanych wydarzeń podczas realizacji tej inwestycji udało nam się osiągnąć zamierzony cel czego gratuluje i za co dziękuje całej załodze - dodaje Prezes Zarządu, Rafał Domżalski.

— Warto wspomnieć, że Expom od kilku lat sukcesywnie modernizuje przestrzeń produkcyjną, zapewniając dzięki temu bardzo atrakcyjne warunki pracy dla swojej załogi. Jesteśmy dumni z faktu, iż możemy zapewnić obecnym oraz potencjalnym pracownikom odpowiednie warunki pracy. Mówię tu o sprawach podstawowych jak rental odzieży, praca na w pełni wyposażonych stanowiskach przy projektach dla światowej klasy klientów kończąc na pracy na profesjonalnych maszynach wartych miliony złotych. Do tego dochodzą bogate świadczenia socjalne i programy pro pracownicze wraz z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Dzięki temu mamy w Kurzętniku zakład produkcyjny na poziomie europejskim. Patrząc wstecz widzimy jak bardzo zmieniła się Spółka w ostatnich kilku latach. Serce zakładu czyli przestrzeń produkcyjna jest wyposażona na bardzo wysokim poziomie. Świadczą o tym nasze inwestycje w modernizację hal produkcyjnych, biurowca, nowe maszyny oraz sprzęt taki jak innowacyjne laboratorium czy nowa obrabiarka o gabarytach siedemnaście metrów długości i wysokość pięciu metrów. To sprzęt światowej klasy, umożliwiający realizację dotychczas niemożliwych do wykonania przez nas projektów. Do tego dochodzi udźwigowienie wynoszące nawet do 70 ton- komentuje Prezes Zarządu.

Dynamiczny rozwój Expom jest efektem zapoczątkowanego w 2013 r. i trwającego do dziś programu modernizacji firmy. W tym okresie z lokalnej firmy Spółka stała się globalnym eksporterem. Zarząd Expom zdradza, że to nie koniec zmian i inwestycji. Dla lokalnej społeczności na uwagę zasługuje fakt, że tak nowoczesne możliwości technologiczne znajdują się w najbliższym sąsiedztwie mieszkańców, dosłownie w zasięgu ręki. Prężna rozbudowa zarówno nowoczesnego parku maszynowego jak i komfortowe warunki pracy oferują szerokie możliwości dla pracowników. Stwarzają solidne fundamenty pod to aby rozwijać się pracując w Expom.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona