Zawody wędkarskie o PUCHAR Prezesa Expom S.A.

W dniu 14.07.2019r. w godzinach od 05.30 do 10.00 na wyrobisku pożwirowym „Nielbark 2” w Nielbarku odbyły się kolejne już zawody wędkarskie spławikowe dla pracowników Grupy Expom o PUCHAR Prezesa Expom S.A.

Po zaciętej rywalizacji ustalono zwycięzców:

I miejsce w zawodach zajął  - Kazimierz Mikuczeński
II miejsce w zawodach zajął  -  Grzegorz Pawlak
III miejsce w zawodach zajął  -  Dariusz Rywalski

Rekordowa Ryba - Grzegorz Kłak

Za zajęcie czołowych miejsc prezes zarządu Rafał Domżalski składając gratulacje wręczył zawodnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe, uroczyste wręczenie pucharów odbędzie się podczas obchodów Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. w Kurzętniku. Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zasiedli wspólnie przy ognisku.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni gminy Kurzętnik i Expom S.A.

20 lipca br. na Górze Kurzętnickiej, w sąsiedztwie pięknych ruin zamku po raz kolejny zagrają dla nas znakomite gwiazdy. Wraz z Urzędem Gminy Kurzętnik będziemy gościć zespół Defis oraz Blue Cafee. Jak co roku Piknik rozpocznie się biegiem na 10 km i marszem nordic walking (3 km). Oficjalne rozpoczęcie Pikniku planowane jest na godzinę 16:00. Organizatorzy Pikniku z ramienia Expom pragną zaprosić wszystkich pracowników do wzięcia udziału w tradycyjnych zawodach między drużynowych, na zwycięzców czekać będą fantastyczne nagrody. Już
teraz serdecznie zachęcamy do utworzenia 4 osobowych drużyn. W trakcie zawodów rozdane zostaną talony. Nieopodal strefy Expom powstanie namiot odnoszący się do tematyki nowoczesnego laboratorium EXPOM, w którym zaprezentowane będzie kilka najciekawszych sprzętów, ich zastosowania oraz ciekawostki ich dotyczące. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska podczas Pikniku. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zgłaszanie się do Pani Joanny Pokojskiej oraz Anny Leszczyńskiej.

PDFwydrukujwyślij do...

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr.1

19 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr.1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 oraz pożegnanie absolwentów – 37 uczniów klas VIII. Na ceremonie przybyli zaproszeni goście: Wiceburmistrz Miasta Krzysztof Widźgowski, Radni Miejscy: Mieczysław Kubacki, Adam Kłosowski i Andrzej Jankowski, Prezes Zarządu EXPOM S.A. w Kurzętniku Rafał Domżalski, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik i jej zastępca Monika Szymańska. Na uroczystość przybyli licznie rodzice uczniów.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki w kilku słowach skierowanych do tegorocznych absolwentów i uczniów podsumował rok szkolny oraz życzył uczniom wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów.

EXPOM S.A. będący patronackim zakładem szkoły w ramach programu „Akademia EXPOM” ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z przedmiotów ścisłych oraz mających szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych. Nagrody otrzymali uczniowie klas VII: Zuzanna Anna Dąbrowska, Wiktor Grzywacz i Olivia Wiśniewska oraz uczniowie klas VIII: Paweł Kowalczyk, Katarzyna Polak i Jakub Figurski.

W dalszej części uroczystości odbyły się podziękowania oraz wyróżnienia kolejnych uczniów odznaczających się wybitnymi wynikami w nauce oraz 100% frekwencją obecności. Na uroczystości pożegnano odchodzącą na emeryturę Panią Annę Lendzion polonistkę, która przepracowała w placówce 33 lata.

Po części artystycznej zakończono uroczystość i uczniowie udali się na zasłużone wakacje.

PDFwydrukujwyślij do...

Delegacja przedstawicieli zaprzyjaźnionego samorządu z niemieckiego Oldenburg

W dniu 5 czerwca 2019 r. z wizytą w EXPOM S.A. przebywała delegacja przedstawicieli zaprzyjaźnionego samorządu z niemieckiego Oldenburg. W skład delegacji niemieckiej weszli Starosta Powiatu Oldenburg z siedzibą w Wildeshausen Carsten Harings oraz członkowie Rady Powiatu Oldenburg delegacji towarzyszył Starosta nowomiejski Andrzej Ochlak. Po prezentacji głównego zarysu działalności spółki Prezes Zarzadu Rafal Domżalski omówił działający w Expom S. A. program „Warsztat Szkolny EXPOM S.A.”, którego głównym celem jest praktyczne nauczanie zawodu młodzieży. Program ten realizowany jest we współpracy z Zespołem Szkol Zawodowych w Kurzętniku. Gościom zaprezentowano również hale produkcyjne oraz przedstawiono prezentację w nowocześnie wyposażonym laboratorium.

PDFwydrukujwyślij do...

Dzień dziecka z Expom

2 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka Expom S.A. zorganizował coroczny wyjazd dla dzieci pracowników, wraz z opiekunami. W tym roku miejscem docelowym był Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie. W wycieczce uczestniczyło ponad sto osób, w tym ponad pięćdziesięcioro dzieci w różnym wieku. Podobnie jak w poprzednich latach i tego dnia dopisała nam pogoda, świeciło piękne słońce a z nieba nie uroniła się ani jedna kropla deszczu. ZOO w Gdańsku jest miejscem bardzo szczególnym i charakterystycznym, bowiem na obszarze 136 hektarów mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów świata. Gdańskie ZOO jest obecnie największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Mogliśmy tu podziwiać płazy, gady, ptaki i ssaki. Prawdziwym rajem dla najmłodszych było Małe Zoo, gdzie dzieci mogły karmić i głaskać zwierzęta. Dodatkową atrakcją były vouchery, które uprawniały do bezpłatnego wejścia na park linowy, który był zlokalizowany bezpośrednio w Ogrodzie. Coroczną, nieodłączną atrakcją dla uczestników wyjazdu był przystanek w Mc Donald’s, gdzie każdy z uczestników mógł zakosztować dań serwowanych w restauracji. Dzień Dziecka z Expom S.A. jak corocznie był pełen wrażeń, po którym wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

PDFwydrukujwyślij do...

Szkoła podstawowa im. Jana Pawła II z wizytą w Expom

23 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej, której jesteśmy patronem odbyli lekcję fizyki na terenie Spółki. Były to pierwsze zajęcia z całego cyklu spotkań planowanych na kolejny rok szkolny. Uczniowie mieli okazję przekonać się jakie zastosowanie w praktyce mają zasady fizyki przedstawiane na zajęciach szkolnych. Firma Expom na co dzień styka się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. magnetyzmu, optyki, oddziaływania sił, elektryczności, energii siły i ruchu, zjawisk cieplnych, właściwości materii dlatego też nasi inżynierowie postanowili podzielić się swoją wiedzą na ten temat, zaprezentować fizykę w praktyce i zachęcić uczniów do dalszej nauki tego jakże ważnego i ciekawego przedmiotu.

PDFwydrukujwyślij do...

XVII Festyn Szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

W minioną sobotę odbył się XVII Festyn Szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.  W tym roku Expom S.A. również uczestniczył w owym wydarzeniu przedstawiając nowe możliwości Laboratorium. Pomimo porannej burzy pogoda dopisała, na festynie pojawili się także zaproszeni goście – Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski z radnymi, Prezes EXPOM S.A. Rafał Domżalski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik. Festyn otworzyło przemówienie Dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Jerzego Resickiego. Po części oficjalnej wszyscy zebrani goście zaproszeni zostali do skorzystania z atrakcji festynu m.in. pokazów tanecznych, kiermaszu ciast, malowania twarzy. Jedną z atrakcji, którą zaproponował Expom była „mobilna fotobudka”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia oraz zapraszamy do ich pobierania.

PDFwydrukujwyślij do...

Cała branża. W jednym punkcie.

Bauma w Monachium (8.04-12.04.2019r.)  to coś więcej niż wiodące na świecie targi maszyn budowlanych, materiałów budowlanych, maszyn górniczych, maszyn budowlanych i urządzeń – to serce branży.

Głównym celem tych targów jest zawsze skupiać się na kolejnym wyzwaniu. Jest to największe międzynarodowe miejsce spotkań. Powód: globalna sieć Bauma i zasięg docierający do całej branży na całym świecie, który przynosi korzyści zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym. Obecność na targach Bauma oznacza dostęp do wszystkich rynków, do wszystkich grup docelowych, do wszystkich decydentów. W związku z tym nie mogło w tym roku zabraknąć przedstawicieli EXPOM S.A. Na tegoroczne targi wyruszył bardzo mocny team składający się z kluczowych pracowników działu marketingu i handlu oraz Zarządu Expom. Przedstawiciele Spółki mieli duże wyzwanie ponieważ w tym roku czekała na nich powiększona przestrzeń wystawiennicza – aż 614 tysięcy m2.

Najważniejsze fakty o Bauma 2019:

 • 614 000 m² powierzchni wystawienniczej (powierzchnia trzykrotnie większa niż powierzchnia stadionu Allianz w Monachium, na którym mecze rozgrywa Bayern Monachium
 • Budowa hal C5 i C6 zwiększa powierzchnię hali o 20.000 m²
 • 3702 wystawców z ponad 50 krajów, w tym 66% wystawców zagranicznych
 • około 600 tysięcy odwiedzających z ponad 200 krajów
 • 18 hal wystawienniczych

Kluczowe sektory branżowe na tegorocznych targach:

 • maszyny i urządzenia dla budownictwa,
 • inżynierii lądowa i wodna,
 • budowy kanalizacji,
 • budowa dróg, kolei,
 • budowa tuneli,
 • urządzenia dźwigowe
 • maszyny budowlane i urządzenia górnicze
 • i wiele innych
PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona