Staż nauczycieli

Dnia 20.08.2018 w firmie Expom rozpoczął się staż nauczycieli w zakresie projektowania 2D i 3D oraz obsługi maszyn CNC. Uczestnikami byli wyznaczeni przez Dyrektora pracownicy zespołu szkół w  Kurzętniku. Staż poprzedziło szereg spotkań pomiędzy Naszą firmą a Zespołem Szkół czego efektem jest harmonogram stworzony w oparciu programy dostarczone przez ZSZ dopasowane do specyfiki produkcji i procesu technologicznego firmy Expom. Naświetlone zostały zagadnienia z jakimi borykamy się na co dzień jako firma konstrukcyjno-produkcyjna. Największy nacisk w części otwierającej został położony na wskazanie powiązania aspektów zawartych w tematach przewodnich szkolenia z codziennym życiem w firmie produkcyjnej.

Podczas trwania szkolenia uczestnicy zostali podzielenia na grupę projektową oraz grupę obsługującą maszyny CNC. Osobą znajdującym się w sekcji obsługi CNC został udzielony instruktarz stanowiskowy przy obrabiarce HAAS. Operator stanowiska przedstawił w trakcie obrabiania specyfikę działań przy maszynie, zaprezentował program obsługujący dany temat oraz na bieżąco komentował poszczególne operacje w odniesieniu do kodu CNC.

Prace dla osób z sekcji projektowej zostały podzielone na dwie zasadnicze grupy: praca w środowisku 2D oraz 3D.

Zajęcia w ramach sekcji 2D oparto na podstawie rzeczywistej dokumentacji. Był to dobry przykład zobrazowania zagadnień związanych z tematyką sposobów wymiarowania, rodzajów symboli obróbczych czy rzutowania. W sekcji 3D zaś skupiono się na modelu 3D, na bazie którego przeprowadzono symulację obróbki w programie ESPRIT.

Podczas rozmowy i podsumowania dotychczasowych praktyk padło kilka ciekawych propozycji,  co do udoskonalenia procesu nauczania uczniów w przedmiotach technicznych.

Po wstępnych rozmowach ustalono, że pracownicy Expom będą uczestniczyć  w zajęciach lekcyjnych w ZSZ w Kurzętniku dotyczących czytania rysunku technicznego, programowania CNC i obsługi maszyn CNC.

Od września Expom podejmuje także innowacyjne działania mające na celu poprawę jakości nauczania praktycznej nauki zawodu. Od tego roku oprócz wyjazdów uczniów na kursy zawodowe organizowane w trakcie roku szkolnego Expom proponuje również cykl zajęć teoretycznych dotyczących zawodów, w których podjęli naukę. W związku z tym Nasi pracownicy Expom wraz z nauczycielami Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kurzętniku będą prowadzili cotygodniowe lekcje dla kasy II i III. - Zajęcia prowadzone będą w ciekawej innowacyjnej formie, co spowoduje, że nasi uczniowie po skończeniu Szkoły Zawodowej będą wykwalifikowanym fachowcami. Naszym wspólnym obowiązkiem jest to aby ich zachęcić do większej nauki. Chcemy spowodować by zajęcia jak też ich ilość czy to w Zespole Szkół czy w Expom były na tyle ciekawe i wyczerpujące by faktycznie Nasi uczniowie mieli szansę takimi fachowcami zostać.  Taka koncepcja jest w pełni spójna z programem „Akademii Expom”- dodaje Prezes Rafał Domżalski.

PDFwydrukujwyślij do...

REKORDOWY NABÓR UCZNIÓW W EXPOM S.A.

Właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. W naszej spółce jest on rekordowy pod względem naboru do klas pierwszych. W Expom praktyczna naukę zawodu rozpoczyna aż 21 uczniów, którzy będą się kształcić w trzech zawodach:

  • operator obrabiarek skrawających – dziewięć osób
  • ślusarz – jedenaście osób
  • lakiernik – jedna osoba

Tak rekordowy nabór jest skutkiem szeroko zakrojonych działań zespołu odpowiedzialnego za rekrutację, który rozpoczął swoje wizyty w szkołach już w październiku. Rok 2018 jest rokiem zmian dla warsztatu szkolnego, począwszy od zmian wizualnych poprzez udoskonalenie nauczania w Spółce oraz nawiązanie współpracy z gronem pedagogicznym z ZSZ w Kurzętniku.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny krok w stronę budowy laboratorium Expom

Już niebawem nastąpi otwarcie nowoczesnego laboratorium. Zakupiony sprzęt pozwalać będzie na przeprowadzenie badań niszczących – badania udarności młotem Charpy’ego, badań nieniszczących (MT,PT,UT,VT,RT) oraz badania geometrii za pomocą urządzeń Faro Arm i Faro Laser Tracker. Usługi te będą świadczone nie tylko dla potrzeb wewnętrznych, ale też dla firm zewnętrznych. Podobne możliwości posiada zaledwie kilka innych laboratoriów w Polsce.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni Expom

W minioną sobotę na Górze Zamkowej w Kurzętniku w ramach obchodów Dni Expom gościliśmy takie gwiazdy jak zespoły Weekend i Piersi. Jak co roku imprezę rozpoczęli sportowcy biegiem na 10 km i marszem nordic walking 3,5km. Tym razem mieliśmy 4 znakomitych biegaczy. Panowie dużo wcześniej rozpoczęli swoje przygotowywania do biegu, codziennie trenując i biorąc udział w innych zawodach poprzedzających „Kurzą dychę”. W marszu już tradycyjnie wzięły udział same kobiety. Tym razem z ramienia Expom wystartowały dwie Panie. Wszystkim należą się wielkie brawa za udział. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie, być może z jeszcze lepszymi wynikami.

Po zakończeniu części sportowej uczestnicy biegu zostali zaproszeni na Górę Zamkową, gdzie o godzinie 16:15 odbyło się oficjalne otwarcie Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. Już tradycją jest, ze podczas tej imprezy Expom nagradza swoich pracowników. Z tej okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim wyróżnionym w programach Innowacyjny Expom oraz Akademia Expom. Nie zabrakło także wędkarzy, którzy dwa tygodnie wcześniej wzięli udział w zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Expom, a podczas pikniku nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów. Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli konkursy, w których udział wzięło łącznie dwunastu pracowników w czterech konkurencjach. Konkursy przygotowane zostały w taki sposób aby połączyć siłę, spryt, zwinność i umiejętność logicznego myślenia. Dla trzech zwycięskich drużyn przewidziano ciekawe nagrody. Walka była zacięta, gratulujemy wszystkim drużynom sprawności, odwagi i dziękujemy za świetną zabawę.

Nowością była strefa zabaw zorganizowana wyłącznie dla dzieci pracowników Expom. Organizatorzy udostępnili im dwa dodatkowe dmuchańce. Pojawił się także namiot Expom, tym razem dedykowany największej inwestycji w firmie – budowie centrum badawczo rozwojowego. W  tym miejscu chcielibyśmy także podziękować naszym uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w promocji praktycznej nauki zawodu w Expom. 

PDFwydrukujwyślij do...

W dniu 14.07.2018r. odbędzie się wydarzenie dla osób wyłącznie o silnych nerwach

UWAGA!!!

W dniu 14.07.2018r. odbędzie się wydarzenie dla osób wyłącznie o silnych nerwach…

Słabeuszom wstęp wzbroniony :)

Expom S.A. ma przyjemność poinformować, że w dniu 14.07.2018r odbędą się rozgrywki PAINTBALL dla pracowników firmy w miejscowości Dziarnówko pod Iławą. Transport zapewnia firma – wyjazd godz. 15:00 (Expom – Dziarnówko - Expom). Po zakończonej zabawie zapraszamy uczestników na poczęstunek na łonie natury. Planowany powrót godz. 21:00.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny Piknik Expom S.A. przed nami

21 lipca br. na Górze Kurzętnickiej, w sąsiedztwie urokliwych ruin zamku po raz kolejny zagrają dla nas znakomite gwiazdy. Wraz z Urzędem Gminy Kurzętnik będziemy gościć zespół Weekend oraz Piersi. Jak co roku Piknik rozpocznie się biegiem na 10 km i marszem nordic walking (3 km). Oficjalne rozpoczęcie Pikniku planowane jest na godzinę 16:00. Organizatorzy Pikniku z ramienia Expom pragną zaprosić wszystkich pracowników do wzięcia udziału w tradycyjnych zawodach między drużynowych, na zwycięzców czekać będą fantastyczne nagrody. Już teraz serdecznie zachęcamy do utworzenia 4 osobowych drużyn. Tym razem postanowiliśmy postawić na sprawność fizyczną i umiejętność pracy zespołowej czyli to co Expom lubi najbardziej J Nieopodal strefy Expom powstanie namiot ukazujący, jak się okazało, trudny i skomplikowany proces przebudowy Hali nr 2 i związanych z tym wyzwań. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska podczas Pikniku.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny zakup wyposażenia centrum B+R w Expom

W poniedziałek dojechał do Expom ostatni transport z płytami pomiarowo traserskimi. Jest to jeden z elementów nowo powstającego centrum badawczo rozwojowego w Spółce. Przed nami widnieje perspektywa montażu płyt, co wiąże się z odpowiednim przygotowaniem podłoża i bardzo precyzyjnym wypoziomowaniem każdego elementu. Po zakończeniu prac montażowych w Expom na hali nr 2 znajdować się będzie profesjonalny stół pomiarowo traserski o rozmiarach 15m x 6m.

PDFwydrukujwyślij do...

Akademia Expom w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

W ubiegły piątek wszystkie szkoły w Polsce pożegnały stary rok szkolny, mając przed sobą piękną perspektywę wakacji. Expom również uczestniczył w tym jakże ważnym wydarzeniu dla każdego ucznia. Jako firma mająca patronat nad Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II oraz w ramach programu Akademia Expom nagrodziliśmy, naszym zdaniem najlepszych z najlepszych. Program, o którym mowa obejmuje wszystkie pokolenia. W ramach odpowiedzialności społecznej biznesu Expom bierze czynny udział w wydarzeniach dotyczących przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, uczniów praktycznej nauki zawodu w Expom, pracowników oraz emerytów. Na program składają się wszelkie działania mające związek z nauką i rozwojem osobistym.  Już w poprzednim roku Expom postanowił nagrodzić młodzież szczególnie wyróżniającą się w przedmiotach ścisłych, językach obcych i biorących udział w konkursach matematycznych. Tym razem mieliśmy możliwość nagrodzić osoby z najlepszymi wynikami w nauce w szczególności z przedmiotów takich jak fizyka, informatyka, matematyka i język nowożytny. Wyłonionych zostało sześcioro uczniów, przyznane zostały trzy miejsca w klasie szóstej i trzy miejsca w klasie siódmej. Dzieci otrzymały wartościowe nagrody rzeczowe oraz torbę pełną słodkości. Expom nie zapomniał też o uczniu wyłonionym przez Szkołę jako Lolek . Jest to wyróżnienie dla osoby wykazującej się dużą wiedzą i udziałem w konkursach, a z drugiej strony biorącej czynny udział w życiu szkoły i działaniach społecznych. Z tego względu nasz Lolek otrzymał znakomitą nagrodę zasponsorowaną przez Expom.

Pomimo pochmurnego dnia na twarzach wszystkich dzieci można było zauważyć uśmiech. Mamy nadzieję, że choć trochę wynagrodziliśmy im trud włożony w naukę w minionym roku szkolnym. Z pewnością nie byłoby to możliwe bez pomocy Dyrektora Szkoły i nauczycieli. To ważne, że są osoby, którym tak zależy na najmłodszych. Z całą pewnością dzieci te wyrosną na mądre osoby, a być może kiedyś w przyszłości spotkamy się z nimi w pracy w Expom.  Tego sobie życzymy gdyż już teraz wiemy, że młodzież ze Szkoły Podstawowej im. J. Pawła II wyróżnia się bardzo wysoką liczbą przodowników, co więcej w tym roku mieliśmy zaszczyt poznać i nagrodzić uczennicę z rekordową średnią 6,0. Gratulujemy i do zobaczenia za rok!!!

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona