EXPOM po raz trzeci Gazelą Biznesu!

Już trzeci rok z rzędu EXPOM S.A. został wyróżniony w rankingu Gazel Biznesu, czyli zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. 08 lutego 2017 r. w Hotelu Warmińskim w Olsztynie wyróżnienie w imieniu firmy odebrał Prezes Expom, Rafał Domżalski.

Główną ideą przyznawania nagród jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Konkurs ma wyłonić szybko rozwijające się firmy, które notują stałą i niezależną od warunków gospodarczych poprawę warunków finansowych.

Ranking publikowany jest na łamach „Pulsu Biznesu”, a także na stronie gazele.pl, gdzie znajduje się pełna baza Gazel Biznesu, czyli wszystkich firm, które znalazły się na rankingowych listach, począwszy od roku 2000.

Za taką firmę został uznany EXPOM S.A, który lokując się w czołówce firm już po raz trzeci został nagrodzony statuetką, co jest wyjątkowym wydarzeniem dla całej organizacji.
Spółka z Kurzętnika to wiodący pracodawca w regionie. Obroty spółki za 2016 rok są rekordowe w historii, a równolegle do tego Firma rozwinęła szereg programów pracowniczych oraz zainwestowała w rozwój infrastruktury. Poprzez tak szeroki zakres działań to już kolejne wyróżnienie dla EXPOM  w 2016r. po WaMaBoss, Orłach Exportu czy Top Pracodawcy Polski Wschodniej.

Ale to dopiero początek zmian. W roku 2017 mamy zaplanowane kolejne inwestycje, jesteśmy nastawieni na rozwój oraz podnoszenie warunków pracy dla Naszej załogi – tłumaczy Prezes Zarządu Rafał Domżalski.

PDFwydrukujwyślij do...

Ucz się i pracuj w Expom

Trwa nabór do szkoły zawodowej. Expom S.A. kształci uczniów szkoły zawodowej w następujących zawodach:

 • ślusarz
 • operator obrabiarek skrawających (tokarz, frezer, wytaczarz)
 • lakiernik 

Zatrudniamy także osoby niepełnosprawne. Nauka zawodu trwa 3 lata. Zajęcia praktyczne odbywają się w nowocześnie wyposażonym warsztacie szkolnym oraz na halach produkcyjnych Expom. Po ukończeniu nauki oferujemy zatrudnienie na umowę o pracę.

Wymagane dokumenty rekrutacyjne:

 • CV, list motywacyjny (prosimy o podanie numeru PESEL oraz numeru telefonu)
 • Opinia ze szkoły (opinia wychowawcy)
 • Odpis ocen za I semestr wraz z oceną z zachowania i informacją o godzinach nieusprawiedliwionych

Kontakt w sprawie rekrutacji:

Krzysztof Kupniewski
krzysztof.kupniewski@expom.pl
tel. 56 472 42 56
​tel. kom. 519477076

Monika Walczak
monika.walczak@expom.pl
tel. 564724247
tel. kom. 662226082

Expom to dynamicznie rozwijająca się firma, o ugruntowanej pozycji na międzynarodowych rynkach, posiadająca ponad 60-letnie doświadczenie w branży metalowej. Wytwarzamy części, podzespoły i urządzenia dla przemysłu okrętowego, maszynowego, energetycznego, wydobywczego. Nasze usługi i produkty trafiają do renomowanych Klientów z całego globu.

program uczniowski

PDFwydrukujwyślij do...

Jak powstają nasze opakowania. Jak chronimy środowisko produkując bezpieczne opakowania.

Expom produkuje wyroby ze stali. Transport wielkogabarytowych konstrukcji stalowych wymaga odpowiedniej logistyki. Klienci oczekują od nas odpowiedniego zabezpieczenia naszych wyrobów, by były odpowiednio zabezpieczone w transporcie przed zniszczeniem. Przykładamy wielką wagę do stosowanych opakowań – optymalizujemy je zarówno pod kątem gabarytów, jak i stosowanych surowców, np. drewna. Opakowanie ma chronić towar, a nie utrudniać klientowi „dostanie się” do niego. W trosce o surowce i wygodę klienta stolarnia Expom każdorazowo produkuje opakowania dostosowane do wymagań konkretnego produktu.

Spółka Expom należy do grupy firm wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach. Jako taki podmiot jesteśmy zobowiązani ustawą o opakowaniach i odpadach opakowaniowych* do ograniczania ilości i negatywnego oddziaływania na środowisko substancji stosowanych do wytwarzania opakowań oraz wytwarzanych z nich odpadów opakowaniowych. Przykładamy dużą wagę do jakości produkowanych opakowań i dbamy, by nie zawierały one szkodliwych substancji w ilościach stwarzających zagrożenie dla produktu, środowiska lub zdrowia ludzi. Te szczególnie szkodliwe substancje, to między innymi metale ciężkie takie jak: ołów, kadm, rtęć i chrom sześciowartościowy. Ich maksymalna suma zawartości w opakowaniu nie może przekraczać 100 mg/kg. Choć normy te są bardzo wyśrubowane, szczególnie starannie spełniamy ten wymóg.

Wciąż modernizujemy nasze linie produkcyjne i szkolimy kadrę. Na co dzień spółka musi sprostać dwóm podstawowym wymaganiom – ograniczyć zużycie drewna oraz zawartość metali ciężkich w opakowaniach. Troska o środowisko jest jednym z priorytetów spółki. Na niej także, między innymi, oparta jest wdrożona w spółce strategia społecznej odpowiedzialności biznesu. Świadczą o tym chociażby wiatraki produkujące prąd na dachu naszej firmy czy programy edukacyjne dla pracowników spółki i ich dzieci.

Realizując każde z zamówień prowadzimy rozmowy z klientem dotyczące sposobu właściwego opakowania wyrobów, proponując mu bezpieczne i optymalne rozwiązania. Staramy się umożliwić mu w przyszłości wielokrotne wykorzystania i późniejszy recykling naszych opakowań, gdy już spełnią swoje zadanie i staną się odpadami opakowaniowymi. Stosujemy zasadę trzech kroków: dokładamy starań, by opakowanie mogło zostać wykorzystane wielokrotnie. Jeśli jest to niemożliwe, to powinien być możliwy ich recykling. A jeśli i to jest niemożliwe – powinien być możliwy jakikolwiek inny proces odzysku. Opakowania produkowane w Expom wytwarzane są z drewna, gdyż materiał ten umożliwia wielokrotne wykorzystanie, a  gdy stanie się odpadem opakowaniowym, to możliwy jest np. odzysk ciepła, poprzez spalenie we własnym piecu.

 
Nasze starania o jakość wytwarzanych opakowań pozwalają nam spełniać coraz ostrzejsze rygory ochrony środowiska. Wiemy, jakie to ważne, bo jesteśmy świadomi tego, że każdy powinien w aktywny sposób dbać o środowisko, ponieważ im bardziej jest ono naturalne, tym łatwiej każdemu z nas znaleźć w nim miejsce dla siebie.


* Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz. U. 2016 poz. 1863) tekst jednolity
** Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na potrzeby własne, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku (Dz. U. 2016 poz. 93)

PDFwydrukujwyślij do...

Spotkanie świąteczne w Expom S.A.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia już tradycyjnie w Expom odbyło się spotkanie świąteczne, na którym zarząd wspólnie z pracownikami mógł podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. W tym roku dodatkowo świętowano 25-lecie firmy.

23 grudnia odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe, z tradycyjnym wigilijnym poczęstunkiem, na które byli zaproszeni wszyscy pracownicy Expom S.A. oraz przedstawiciele Rady Nadzorczej. Po powitaniu przez prezesa zarządu, Rafała Domżalskiego, wszyscy zebrani mogli podziwiać występ artystyczny uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim. Później miała miejsce prezentacja podsumowująca ostatni rok oraz wspominająca 25-letnią historię spółki.

Ćwierć wieku to wyjątkowy jubileusz, dlatego pracownicy zostali poczęstowani tortem. Osoby, które pracują w spółce najdłużej, otrzymały podziękowanie za 25 lat pracy w Expom oraz drobny upominek, ponieważ zgrana i doświadczona załoga to klucz do sukcesu spółki.

W czasie spotkania wigilijnego miał miejsce pokaz filmu korporacyjnego, który bardzo podobał się pracownikom, a w jego realizację wszyscy włożyli dużo pracy i wysiłku. Zebrani mieli okazję obejrzeć również relację z seminarium samorozwoju, które odbyło się w Iławie 29 listopada.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność!

PDFwydrukujwyślij do...

Pracownicy Expom na seminarium samorozwoju

W dniu 29 listopada 2016 r. w ramach Akademii Expom pracownicy spółki zostali zaproszeni do udziału w Inspirującym Seminarium Skutecznego Samorozwoju zorganizowanym przez Personality Improvement Institiute w ramach Programu Rozwoju Kluczowych Kompetencji Miękkich PII. W kinie „Pasja” w Iławie spotkała się większość pracowników, a poza nimi obecni byli także akcjonariusze, zarząd i rada nadzorcza.

W pierwszej części spotkania odbyła się uroczysta premiera filmu korporacyjnego Expom S.A., który był efektem kilku miesięcy pracy całego zespołu. Emisja filmu na dużym ekranie zaowocowała wyjątkowym efektem wizualnym i film wywarł na wszystkich olbrzymie wrażenie.

Druga część spotkania poświęcona została na jego główny cel – Seminarium Skutecznego Samorozwoju. Było to blisko półtorej godziny spędzone na zgłębianiu wiedzy o sobie – swoich możliwościach i ograniczeniach w dążeniu do osiągnięcia pełni satysfakcji z życia zawodowego i osobistego. Prelegentami w trakcie kinowego seansu byli m.in. Danuta Stenka, Adam Ferency oraz Jerzy Stuhr.

Myślą przewodnią seminarium było stwierdzenie, że dzięki rozwojowi osobowości sprawiamy, że świat staje się lepszy. Sukces jest możliwy na wielu płaszczyznach, osobistej, rodzinnej i zawodowej, które zamiast ze sobą konkurować, mogą się uzupełniać i harmonijnie współgrać. Jakość życia ludzi zmienia się, kiedy przy pomocy skutecznych narzędzi następuje rozwój osobowości, dlatego w Expom tak istotne są szkolenia z rozwoju kompetencji miękkich. W ramach Akademii Expom szkolimy nie tylko konkretne specjalistyczne umiejętności, ale też właśnie zdolności interpersonalne czy pracę zespołową.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=ILKIVU33ftQ

PDFwydrukujwyślij do...

Konkurs WamaBoss 2016 rozstrzygnięty - Expom z nagrodą!

Miło nam poinformować, że Expom S.A. otrzymał wyróżnienie w kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss, które wdraża działania pro-pracownicze, wspiera społeczność lokalną, dba o środowisko naturalne, szanuje klientów, dostawców, podwykonawców czy kooperatorów. Firma zdobyła nagrodę drugi rok z rzędu.

Podczas gali rozdania nagród, która odbyła się 4 listopada 2016 roku, w olsztyńskim planetarium, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wręczył nagrody przedsiębiorcom, instytucjom i społecznikom z Warmii i Mazur za jakość, promocję gospodarczą regionu i rozwój lokalnych firm. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss, Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur, a także Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości. Po raz pierwszy symbolem wszystkich trzech wyróżnień były statuetki w kształcie żagla, którym nadano wspólną nazwę „Żagle Warmii i Mazur”.

- Żagle to symbol piękna, potęgi oraz prestiżu – mówił Gustaw Marek Brzezin podczas spotkania - Chcemy wyróżniać firmy czy przedsiębiorstwa, które stanowią wzór do naśladowania. I patrząc na listę laureatów, mamy ku temu przesłanki.

Od wiosny 2016 roku komisja konkursowa otrzymała dziesiątki zgłoszeń. Najlepszych wybrano spośród 70 finalistów.

PDFwydrukujwyślij do...

Zawodnik Zamek Expom Kurzętnik Mistrzem Europy!

W dniach 23–30 października 2016 roku w Maribor na Słowenii odbyły się Mistrzostwa Europy w kickboxingu. Tytuł Mistrza Europy zdobył Leszek Jobs – trener i zawodnik klubu Zamek Expom Kurzętnik, którego sponsorem jest Expom S.A.

Na turniej zgłosiło się 523 zawodników z 40 krajów. Polskę reprezentowało 34 zawodników w trzech formułach, w jakich był rozgrywany turniej: K-1 Ruls, Low Kick i light contact. Reprezentanci Polski zdobyli 19 medali, w tym 7 złotych. Jednym ze zdobywców złota i tytułu Mistrza Europy w kategorii Masters – 94 kg, został Leszek Jobs, trener, zawodnik i prezes KS Zamek Expom Kurzętnik. Leszek w walce o złoto pokonał bardzo wymagającego zawodnika z Włoch.

- Przeciwnik od początku walki ruszył na mnie bardzo agresywnie, ale praktycznie wszystkie ciosy i kopnięcia wyłapałem na szczelną gardę, później sam przeszedłem do kontrataku, ustawiając walkę pod swoją taktykę, jaką ustaliliśmy z trenerem przed walką. Jak widać po rezultacie pojedynku była bardzo trafna, bo pozwoliła wygrać walkę jednogłośnie na punkty u wszystkich sędziów, 3:0 – mówił Leszek Jobs. - Najpiękniejszym momentem była dekoracja, kiedy odbierałem piękny złoty medal i okazały puchar przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. Niezapomniane chwile, które zostaną w pamięci na całe życie.

W Maribor rywalizowała jeszcze dwójka podopiecznych Leszka Jobsa: Wojciech Wiśniewski i Monika Marchlewska. Niestety, w pojedynkach o strefę medalową, przegrali z późniejszymi Mistrzami Europy.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Jesteśmy dumni, że wspierając klub finansowo, możemy przyczyniać się do rozwijania pasji utalentowanych zawodników.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom Orłem Eksportu!

Spółka Expom zdobyła nagrodę Regionalnych Orłów Eksportu w kategorii „Innowacyjny produkt eksportowy”. Wyróżnienie w imieniu firmy podczas uroczystej gali 19 października 2016 w Olsztynie odebrał prezes zarządu Expom, Rafał Domżalski.

Nagrody w ramach Regionalnych Orłów Eksportu są przyznawane przez dziennik Rzeczpospolita i mają na celu wyłonienie liderów zbytu na rynki zagraniczne i promocję polskiego eksportu. W tym roku w kategorii „Innowacyjny produkt eksportowy”  nagrodę zdobyła spółka Expom, która na eksport przeznacza aż 98% całej produkcji.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia, które na pewno będzie motywacją i bodźcem do jeszcze intensywniejszego rozwoju. Cieszymy się, że nasza spółka jest dobrym przykładem na to, że nawet firmy z niedużych miejscowości mogą zdobywać międzynarodowe rynki – komentował Rafał Domżalski, prezes zarządu Expom.

W kategorii „Innowacyjny produkt eksportu” rywalizowały firmy posiadające w swojej ofercie produkt, który z powodu innowacji czy złożoności myśli technologicznej zasługuje na promocję w kraju. Mimo silnej konkurencji, to właśnie spółka Expom razem z trzema innymi laureatami zdobyła to wyróżnienie.

Po wręczeniu nagród odbyła się debata pod tytułem: „Biznes bez granic - poszukiwanie nowych rynków i instrumenty wsparcia polskich eksporterów. Jak zostać światowym Championem?”, w której udział wzięli zaproszeni goście – w tym prezes zarządu Expom S.A.

Lista nagrodzonych w konkursie Regionalne Orły Eksportu (woj. warmińsko-mazurskie) 2016:

 • Innowacyjny produkt eksportowy: Expom S.A. (Kurzętnik); PIPiH Obram sp. z o.o (Olsztyn); Zortrax SA (Olsztyn); Heinz Glas Działdowo sp. z o.o (Działdowo)
 • Najlepszy eksporter: Szynaka-Meble sp. z o.o (Lubawa); ZPU Prawda sp. z o.o (Olecko); Indykpol S.A. (Olsztyn)
 • Najdynamiczniejszy eksporter: Model Art. Sp z o.o (Ostróda); Pol-Foods sp. z o.o (Prostki); Sklejka-Pisz Paged SA (Pisz)
 • Eksportowy produkt: Lactima sp z o.o (Morąg); Impress Decor Polska sp. z o.o (Ełk)
 • Osobowość eksportu: Impress Decor Polski sp. z o.o (Ełk) – Dariusz Świątek; Indykpol SA (Olsztyn) – Piotr Kulikowski; Kaczkan Zakłady Produkcji Drzewnej sj (Klonowy Dwór) – Józef Waldemar Kaczkan; Pol-Foods sp. z o.o (Prostki) – Andrzej Zadrożny
 • Inne wyróżnienia: Dam-Rob; Falken Trade Polska, FLSmidth Maag Gear, FM Bravo, Michelin Polska, Oristo, Ostróda Yacht, Paged Sklejka, Amex, Eko Snails Garden, Ubojnia Drobiu Górni i Synowie
PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona