Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

Tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa odbyły się 15 września w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku pod patronatem Expom S.A. Jesteśmy dumni że mogliśmy współorganizować tak znakomite wydarzenie. Całe wydarzenie otworzył pokaz grupy rekonstrukcyjnej 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza. Pokazowi towarzyszył pokaz broni, umundurowania oraz sposobów walki z okresu I wojny światowej.

Po prezentacji Pułku Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku pani Krystyna Wójcik – Wiśniewska wraz z Prezesem Rafałem Domżalskim, prezesem Expom S.A. przywitali przybyłych gości. Głos zabrała także pani Justyna Sobiesiak- Kierownik Referatu Oświaty Gminy Kurzętnik.

W trakcie uroczystości przeprowadzono konkurs plastyczny pt. Impresje plastyczne uczniów na temat 100-lecia Gminy Kurzętnik oraz konkurs zespołów śpiewaczych ze szkół Gminy Kurzętnik pt. „Pieśni, z którymi szliśmy do niepodległości”. Ogłoszono też wyniki zawodów sportowych pt. „Biegi dla Niepodległej”.

Zgromadzonym gościom czas umilały pokazy taneczne klas czwartych oraz grup przedszkolnych. W ich wykonaniu można było obejrzeć krakowiaka oraz zumby ludowe.

Podczas całej uroczystości obecni byli pracownicy Expom, którzy promowali naukę na warsztacie szkolnym, zachęcali oni do zapoznania się z bogatą ofertą dodatkowych świadczeń, które dedykowane są dla przyszłych uczniów szkoły zawodowej.

PDFwydrukujwyślij do...

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA Z EXPOM S.A.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”, nawiązującym do 100-lecia odzyskania niepodległości. Ideą inicjatywy jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej. Tegoroczne wydarzenie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach odbywać się będą w 24 miejscowościach, m.in. w Kurzętniku. To właśnie w Kurzętniku Expom wraz z Zespołem Szkół im. Władysława Jagiełły współuczestniczył w organizacji wydarzenia „Kurzętnik dla niepodległej”.

Wydarzenie zaplanowano na dzień 15 września 2018r. na godzinę 14:00.

W programie m.in. znajduje się:

 • Pokaz grupy rekonstrukcyjnej 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza
 • Krótki rys historyczny dotyczący EDD
 • Rota w wykonaniu zespołów śpiewaczych ze szkół Gminy Kurzętnik
 • Konkurs plastyczny pt. Impresje plastyczne uczniów na temat 100-lcia Gminy Kurzętnik
 • Zumby ludowe
 • Konkurs zespołów śpiewaczych ze szkół Gminy Kurzętnik pt. Pieśni, z którymi szliśmy do niepodległości
 • Prezentacja historii i działalności GRH 14 Pułk Strzelców syberyjskich
 • Krakowiak – występ taneczny

Zachęcamy wszystkich pracowników wraz z rodzinami oraz pozostałych mieszkańców powiatu nowomiejskiego  do wzięcia udziału w tej nietypowej lekcji historii i patriotyzmu.

PDFwydrukujwyślij do...

Staż nauczycieli

Dnia 20.08.2018 w firmie Expom rozpoczął się staż nauczycieli w zakresie projektowania 2D i 3D oraz obsługi maszyn CNC. Uczestnikami byli wyznaczeni przez Dyrektora pracownicy zespołu szkół w  Kurzętniku. Staż poprzedziło szereg spotkań pomiędzy Naszą firmą a Zespołem Szkół czego efektem jest harmonogram stworzony w oparciu programy dostarczone przez ZSZ dopasowane do specyfiki produkcji i procesu technologicznego firmy Expom. Naświetlone zostały zagadnienia z jakimi borykamy się na co dzień jako firma konstrukcyjno-produkcyjna. Największy nacisk w części otwierającej został położony na wskazanie powiązania aspektów zawartych w tematach przewodnich szkolenia z codziennym życiem w firmie produkcyjnej.

Podczas trwania szkolenia uczestnicy zostali podzielenia na grupę projektową oraz grupę obsługującą maszyny CNC. Osobą znajdującym się w sekcji obsługi CNC został udzielony instruktarz stanowiskowy przy obrabiarce HAAS. Operator stanowiska przedstawił w trakcie obrabiania specyfikę działań przy maszynie, zaprezentował program obsługujący dany temat oraz na bieżąco komentował poszczególne operacje w odniesieniu do kodu CNC.

Prace dla osób z sekcji projektowej zostały podzielone na dwie zasadnicze grupy: praca w środowisku 2D oraz 3D.

Zajęcia w ramach sekcji 2D oparto na podstawie rzeczywistej dokumentacji. Był to dobry przykład zobrazowania zagadnień związanych z tematyką sposobów wymiarowania, rodzajów symboli obróbczych czy rzutowania. W sekcji 3D zaś skupiono się na modelu 3D, na bazie którego przeprowadzono symulację obróbki w programie ESPRIT.

Podczas rozmowy i podsumowania dotychczasowych praktyk padło kilka ciekawych propozycji,  co do udoskonalenia procesu nauczania uczniów w przedmiotach technicznych.

Po wstępnych rozmowach ustalono, że pracownicy Expom będą uczestniczyć  w zajęciach lekcyjnych w ZSZ w Kurzętniku dotyczących czytania rysunku technicznego, programowania CNC i obsługi maszyn CNC.

Od września Expom podejmuje także innowacyjne działania mające na celu poprawę jakości nauczania praktycznej nauki zawodu. Od tego roku oprócz wyjazdów uczniów na kursy zawodowe organizowane w trakcie roku szkolnego Expom proponuje również cykl zajęć teoretycznych dotyczących zawodów, w których podjęli naukę. W związku z tym Nasi pracownicy Expom wraz z nauczycielami Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kurzętniku będą prowadzili cotygodniowe lekcje dla kasy II i III. - Zajęcia prowadzone będą w ciekawej innowacyjnej formie, co spowoduje, że nasi uczniowie po skończeniu Szkoły Zawodowej będą wykwalifikowanym fachowcami. Naszym wspólnym obowiązkiem jest to aby ich zachęcić do większej nauki. Chcemy spowodować by zajęcia jak też ich ilość czy to w Zespole Szkół czy w Expom były na tyle ciekawe i wyczerpujące by faktycznie Nasi uczniowie mieli szansę takimi fachowcami zostać.  Taka koncepcja jest w pełni spójna z programem „Akademii Expom”- dodaje Prezes Rafał Domżalski.

PDFwydrukujwyślij do...

REKORDOWY NABÓR UCZNIÓW W EXPOM S.A.

Właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. W naszej spółce jest on rekordowy pod względem naboru do klas pierwszych. W Expom praktyczna naukę zawodu rozpoczyna aż 21 uczniów, którzy będą się kształcić w trzech zawodach:

 • operator obrabiarek skrawających – dziewięć osób
 • ślusarz – jedenaście osób
 • lakiernik – jedna osoba

Tak rekordowy nabór jest skutkiem szeroko zakrojonych działań zespołu odpowiedzialnego za rekrutację, który rozpoczął swoje wizyty w szkołach już w październiku. Rok 2018 jest rokiem zmian dla warsztatu szkolnego, począwszy od zmian wizualnych poprzez udoskonalenie nauczania w Spółce oraz nawiązanie współpracy z gronem pedagogicznym z ZSZ w Kurzętniku.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny krok w stronę budowy laboratorium Expom

Już niebawem nastąpi otwarcie nowoczesnego laboratorium. Zakupiony sprzęt pozwalać będzie na przeprowadzenie badań niszczących – badania udarności młotem Charpy’ego, badań nieniszczących (MT,PT,UT,VT,RT) oraz badania geometrii za pomocą urządzeń Faro Arm i Faro Laser Tracker. Usługi te będą świadczone nie tylko dla potrzeb wewnętrznych, ale też dla firm zewnętrznych. Podobne możliwości posiada zaledwie kilka innych laboratoriów w Polsce.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni Expom

W minioną sobotę na Górze Zamkowej w Kurzętniku w ramach obchodów Dni Expom gościliśmy takie gwiazdy jak zespoły Weekend i Piersi. Jak co roku imprezę rozpoczęli sportowcy biegiem na 10 km i marszem nordic walking 3,5km. Tym razem mieliśmy 4 znakomitych biegaczy. Panowie dużo wcześniej rozpoczęli swoje przygotowywania do biegu, codziennie trenując i biorąc udział w innych zawodach poprzedzających „Kurzą dychę”. W marszu już tradycyjnie wzięły udział same kobiety. Tym razem z ramienia Expom wystartowały dwie Panie. Wszystkim należą się wielkie brawa za udział. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie, być może z jeszcze lepszymi wynikami.

Po zakończeniu części sportowej uczestnicy biegu zostali zaproszeni na Górę Zamkową, gdzie o godzinie 16:15 odbyło się oficjalne otwarcie Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. Już tradycją jest, ze podczas tej imprezy Expom nagradza swoich pracowników. Z tej okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim wyróżnionym w programach Innowacyjny Expom oraz Akademia Expom. Nie zabrakło także wędkarzy, którzy dwa tygodnie wcześniej wzięli udział w zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Expom, a podczas pikniku nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów. Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli konkursy, w których udział wzięło łącznie dwunastu pracowników w czterech konkurencjach. Konkursy przygotowane zostały w taki sposób aby połączyć siłę, spryt, zwinność i umiejętność logicznego myślenia. Dla trzech zwycięskich drużyn przewidziano ciekawe nagrody. Walka była zacięta, gratulujemy wszystkim drużynom sprawności, odwagi i dziękujemy za świetną zabawę.

Nowością była strefa zabaw zorganizowana wyłącznie dla dzieci pracowników Expom. Organizatorzy udostępnili im dwa dodatkowe dmuchańce. Pojawił się także namiot Expom, tym razem dedykowany największej inwestycji w firmie – budowie centrum badawczo rozwojowego. W  tym miejscu chcielibyśmy także podziękować naszym uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w promocji praktycznej nauki zawodu w Expom. 

PDFwydrukujwyślij do...

W dniu 14.07.2018r. odbędzie się wydarzenie dla osób wyłącznie o silnych nerwach

UWAGA!!!

W dniu 14.07.2018r. odbędzie się wydarzenie dla osób wyłącznie o silnych nerwach…

Słabeuszom wstęp wzbroniony :)

Expom S.A. ma przyjemność poinformować, że w dniu 14.07.2018r odbędą się rozgrywki PAINTBALL dla pracowników firmy w miejscowości Dziarnówko pod Iławą. Transport zapewnia firma – wyjazd godz. 15:00 (Expom – Dziarnówko - Expom). Po zakończonej zabawie zapraszamy uczestników na poczęstunek na łonie natury. Planowany powrót godz. 21:00.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny Piknik Expom S.A. przed nami

21 lipca br. na Górze Kurzętnickiej, w sąsiedztwie urokliwych ruin zamku po raz kolejny zagrają dla nas znakomite gwiazdy. Wraz z Urzędem Gminy Kurzętnik będziemy gościć zespół Weekend oraz Piersi. Jak co roku Piknik rozpocznie się biegiem na 10 km i marszem nordic walking (3 km). Oficjalne rozpoczęcie Pikniku planowane jest na godzinę 16:00. Organizatorzy Pikniku z ramienia Expom pragną zaprosić wszystkich pracowników do wzięcia udziału w tradycyjnych zawodach między drużynowych, na zwycięzców czekać będą fantastyczne nagrody. Już teraz serdecznie zachęcamy do utworzenia 4 osobowych drużyn. Tym razem postanowiliśmy postawić na sprawność fizyczną i umiejętność pracy zespołowej czyli to co Expom lubi najbardziej J Nieopodal strefy Expom powstanie namiot ukazujący, jak się okazało, trudny i skomplikowany proces przebudowy Hali nr 2 i związanych z tym wyzwań. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska podczas Pikniku.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona