Firma Expom S.A. wspiera: XIX Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble

W tegorocznej edycji mistrzostw, w Nowym Mieście Lubawskim, w dniach 8 – 9 października 2016 roku, wzięło udział 59 osób. To drugi najlepszy wynik frekwencji w historii rozgrywania tej imprezy. Poziom sportowy sobotnich potyczek był niezwykle wyrównany i pasjonujący. Tradycyjnie Expom S.A. wsparł wydarzenie finansowo i organizacyjnie.

Pierwszą atrakcją wieczoru był tradycyjnie już rozgrywany scrabble’owy tor przeszkód. Najlepszym „torowcem - przeszkodowcem” został Karol Wyrębkiewicz z Łodzi. W kategorii pań zwyciężczynią została Joanna Juszczak z Warszawy. Kolejną atrakcją były rozgrywane, po raz dwunasty, Mistrzostwa Futsalu. Rozegrano dwie 25-minutowe połowy, w których drużyna Miks 1 pokonała drużynę Miks 2 w stosunku 10:6. W finałowej walce o końcowy triumf zagrali Karol Wyrębkiewicz z Łodzi i Paweł Jackowski z Warszawy. Zwycięstwo Pawła Jackowskiego nad Karolem Wyrębkiewiczem 393:355 zapewniło mu tytuł mistrzowski. Potknięcie Karola Wyrębkiewicza (3 miejsce) wykorzystał Dawid Pikul z Poznania, który wygrywając w ostatniej rundzie z Joanną Juszczak 464:280, zapewnił sobie tytuł wicemistrzowski. Poza turniejem głównym zorganizowano szereg konkursów towarzyszących w trakcie trwania imprezy.

XIX Mistrzostwa WARMII i MAZUR oraz konkurs na ułożone słowo związane z tematyką branży stalowej sponsorowała firma EXPOM S.A.. Prezes firmy EXPOM S.A., Rafał Domżalski, po niełatwym wyborze, nagrodził słowo WTAPIANE, ułożone przez Andrzeja Kwiatkowskiego z Warszawy. Expom S.A. co roku wspiera to wydarzenie, ponieważ rozwój społeczności lokalnej wpływa także na pozytywne funkcjonowanie firmy. Działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wpisują się w strategię spółki i są konsekwentnie realizowane.

PDFwydrukujwyślij do...

Expom laureatem Top Pracodawca Polski Wschodniej 2016

22 września 2016 r. odbył się Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku. Po raz kolejny podczas wydarzenia przyznane zostały wyróżnienia „TOP Pracodawcy Polski Wschodniej”. Laureatem nagrody w województwie warmińsko-mazurskim został Expom S.A.!

Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie grupy dziesięciu wyjątkowych pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw Polski – które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy.

Expom otrzymał nagrodę jako jedna z dwóch firm z województwa warmińsko-mazurskiego. Drugą nagrodzoną firmą był Wipasz S.A. Spółka została doceniona za realizowane projekty socjalne, programy motywacyjne oraz działalność CSR. Nagrodę w imieniu spółki odebrała pani Monika Walczak, Dyrektor Presonalny Expom S.A. 

W gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach. Wśród kryteriów oceny ważną rolę zajęły wysokie standardy relacji między menedżerami, pracownikami i otoczeniem społecznym, w którym na co dzień przedsiębiorstwa działają.

Nominacji i wskazań dokonały władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w trakcie III Wschodniego Kongresu Gospodarczego 22 września 2016 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Fot. PTWP:

PDFwydrukujwyślij do...

Expom na Kongresie Asia Trade 2016 w Ostródzie

W dniach 22-24 września 2016 odbywa się Kongres Asia Trade w Ostródzie, podczas którego jednym z prelegentów był prezes spółki Expom, Rafał Domżalski, który podjął temat dobrych praktyk w handlu zagranicznym.

Celem Kongresu Asia Trade jest wskazanie nowych możliwości rozwoju dla polskich przedsiębiorstw oraz dostarczenie kompleksowej wiedzy i sprawdzonych rozwiązań w zakresie nawiązywania kontaktów handlowych z krajami azjatyckimi. Goście kongresu podczas spotkań z przedstawicielami ambasad oraz w trakcie paneli dyskusyjnych mogli zdobyć konkretne informacje na temat rynków poszczególnych krajów azjatyckich, ich stref ekonomicznych oraz sprawdzonych form nawiązywania współpracy biznesowej. Wśród wystąpień znalazła się prezentacja prezesa Expom S.A., Rafała Domżalskiego, zatytułowana „Dobre praktyki w handlu zagranicznym”. Specjalnymi gośćmi kongresu byli przedstawiciele ambasad m.in. Indii, Indonezji, Tajlandii i Iranu.

Asia Trade to jedyne w Polsce wydarzenie targowo-kongresowe, które tak kompleksowo podejmuje tematykę relacji biznesowych na linii Polska-Azja. Wśród zaproszonych gości znaleźli się liczni producenci z Polski oraz Azji, a także firmy usługowe. W części kongresowej udział wzięli eksperci rynków wschodnich. Asia Trade Know-How to znakomita okazja, aby poznać kraje wschodu pod kątem ich uwarunkowań gospodarczych, nawiązać kontakty biznesowe i nadać nowy kierunek rozwoju swojej firmie.

PDFwydrukujwyślij do...

Sukcesy zawodników Zamek Expom Kurzętnik!

Klub sportowy Zamek Expom Kurzętnik, którego jesteśmy sponsorem tytularnym, może poszczycić się międzynarodowym sukcesem – zawodnik Wiktor Wilkanowski został Wicemistrzem Świata w Kickboxingu!

Młody zawodnik Zamku Expom Kurzętnik przebywający z reprezentacją kraju na Mistrzostwach Świata w Irlandii w pięknym stylu wywalczył dla Polski srebrny medal, zostając Wicemistrzem Świata w Kickboxingu. Wiktor Wilkanowski startował w formule kick light, w kategorii wagowej do 57 kg. Był to absolutny debiut kickboxerski Wiktora na arenie międzynarodowej w największej Amatorskiej Federacji Kickboxingu na Świecie WAKO. Spółka Expom serdecznie gratuluje zawodnikowi oraz życzy dalszych sukcesów.

W Dublinie startowało ponad 1400 zawodników i zawodniczek z 47 krajów. Polacy zdobyli 58 medali w tym: 13 złotych, 16 srebrnych i 29 brązowych. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła 6 miejsce za Rosją, Irlandią, Włochami, Wielką Brytanią i Węgrami.

Dodatkowo w czasie wakacji w Zamku Expom Kurzętnik trwała akcja dla najmłodszych „Wakacje z Kickboxingiem”. Była to już IV edycja zabawy, która cały czas cieszy się dużym powodzeniem. Co środa na salce meldowało się kilkanaścioro dzieci, na które czekało sporo zabawy, ale i także trening stricte kickboxerski. Na zakończenie akcji dzieci otrzymały okolicznościowe medale i dyplomy, które sprawiły im i ich rodzicom wielką radość. Jeżeli ktoś chciałby dalej kontynuować przygodę z kickboxingiem, to treningi odbywają się w każdy czwartek w Kurzętniku o godzinie 17:00. Spółka Expom gorąco zachęca do aktywności fizycznej i w imieniu klubu zaprasza na treningi.

PDFwydrukujwyślij do...

Niezapomniane wrażenia po Dniach Gminy Kurzętnik i Expom

Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. po raz kolejny cieszyły się ogromną popularnością. Jest to największa impreza plenerowa w roku, która przyciąga tłumy mieszkańców. Nie brakuje na niej również pracowników Expom, którzy chętnie uczestniczą we wspólnej zabawie.

Impreza rozpoczęła się już tradycyjnie od biegu na 10 km oraz marszu nordic walking. W biegu wzięło udział 4 przedstawicieli spółki, którzy dumnie ją reprezentowali.

Pierwszym oficjalnym punktem zabawy było powitanie zebranych przez wójta Wojciecha Dereszewskiego oraz prezesa Expomu Rafała Domażalskiego.

Specjalna strefa Expom była strzałem w dziesiątkę i przyciągała tłumy zainteresowanych. Pracownicy chętnie brali udział w konkursach. Czekały na nich również talony pracownicze na poczęstunek, a także inne atrakcje. Dużą popularnością cieszyły się zabawy przygotowane specjalnie dla dzieci. Animacje dla najmłodszych oraz zabawa w grupach dawały maluchom wiele radości.

Coraz liczniej przybywająca publiczność mogła bawić się przy muzyce miejscowego zespołu, który po udziale w programie Must Be The Music zdobywa coraz większą popularność – Reggaeside. Wielu ludzi bawiło się również przy występie zespołu Zajefajni, który reprezentuje gatunek disco polo. Punktem kulminacyjnym imprezy był koncert zespołu Enej, którego występ porwał publiczność. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a towarzyszyło jej wiele atrakcji. Przy przebojach popularnego zespołu bawiło się nawet 10 tysięcy osób!

Nie zabrakło stoisk, na których uczestnicy zabawy mogli zaopatrzyć się w różnego rodzaju przekąski i słodkości. Goście mogli obejrzeć słońce dzięki największemu w Polsce mobilnemu teleskopowi oraz obserwować VI Turniej Rycerski.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

PDFwydrukujwyślij do...

Stalowy gigant opuści Expom

Spółka Expom z Kurzętnika sfinalizowała zamówienie na siedem najnowocześniejszych dźwigów w historii firmy. Jednym z nich jest dźwig typu Knuckleboom o masie samej konstrukcji wynoszącej 50 ton i posiadający zaawansowane rozwiązania technologiczne. 

Jest to największy dźwig, pod względem ilości obciążenia podczas testu, wyprodukowany do tej pory w spółce Expom. Dźwig typu Knuckleboom posiada charakterystyczną, dwuczęściową składaną budowę ramion. Żuraw tego typu wyposażony jest w dodatkowy siłownik hydrauliczny montowany pomiędzy ramieniem głównym a końcowym, co umożliwia wykonanie procesu składania i rozkładania ramion. Dzięki specyfice swojej budowy dźwig typu Knuckle posiada większe możliwości manewru, co znacznie usprawnia transport ładunków.

Maszyna została wyposażona w możliwość zdalnej obsługi przez Internet. Po podłączeniu sieci internetowej do sterownika dźwigu możliwe jest zdalne sterowanie jednostką w celach serwisowych nawet z drugiego końca świata. Dźwig wykorzystywany będzie do obsługi farm wiatrowych na morzu, więc taka możliwość jest niezwykle cenna. Urządzenie typu Knuckleboom stwarzało ambitne wymagania głównie ze względu na wielkości i średnice stosowanych materiałów. Zasięg podnoszonego ciężaru wynosi do 24 m, a udźwig nominalny to 24 ton na maksymalnym wychyle, co klasyfikuje konstrukcję jako największy dźwig wyprodukowany w ponad 60-letniej historii Expom S.A.

Sama konstrukcja wyposażonego dźwigu osiąga masę 50 ton, a do jego produkcji wykorzystano około 80 ton brutto stali. Do pokrycia farbą całej maszyny zużyto 300 litrów wysokiej jakości trójwarstwowej struktury chemicznej. Dźwig wyposażony został w kabinę dla poprawienia warunków prac operatora ze względu na przystosowanie jednostki do pracy ciągłej. Oprócz tego wyposażony został w kamerę z lampą na końcu ramienia oraz drugą kamerą monitorującą pracę bębna wciągarki, co znacznie ułatwia pracę operatora i zapewnia większe bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zadań. Dźwig posiada czujniki przeciążenia z wagami podnoszonego ciężaru, zabezpieczające konstrukcję przed przeciążeniami i potencjalnym uszkodzeniem.

Podczas testu dynamicznego konstrukcja badana była na przeciążenia i podnosiła ciężar ok. 30 ton na maksymalnym wysięgu. Dźwigi offshorowe, w przeciwieństwie do dźwigów budowlanych, nie posiadają przeciwwagi, co stanowi wyzwanie dla stanowiska prób. Ciężar ok. 30 ton oddalony od punktu mocowania dźwigu o 24 m wytwarza siły mogące wyrwać dotychczasowo zaprojektowaną konstrukcję stalową stanowiska testów wraz z betonowym fundamentem. W celu przeprowadzenia testu tego dźwigu należało więc dodatkowo wzmocnić dotychczasowe stanowisko prób w Expom przez jego zakotwienie. Wszystkie dźwigi od początkowych etapów były nadzorowane przez inspektora towarzystwa klasyfikującego DNV-GL – norweskiego okrętowego stowarzyszenia, które czuwa nad produkcją maszyn zgodnie ze światowymi standardami morskimi.

Ze względu na oddalenie siedziby firmy w Kurzętniku od morza sam transport stanowił nie lada wyzwanie. Dźwig został rozmontowany i transportem kołowym przewieziony jako ładunek ponadgabarytowy do portu w Gdańsku, skąd promem dostarczony został do Skandynawii. Tam wykorzystywany będzie do obsługi farm wiatrowych na morzu.

PDFwydrukujwyślij do...

Dzień bez Papierosa w Expom

Z okazji tegorocznego Dnia bez Papierosa w Expom S.A. odbyło się spotkanie ze specjalistami zwalczania uzależnień oraz bezpłatne badania płuc, w których udział wzięło około 60 pracowników.

Krótkie prelekcje na temat nałogów a także badania płuc odbyły się 16 czerwca 2016 r. w stołówce spółki. O negatywnym wpływie tytoniu na zdrowie człowieka opowiedziała Mirosława Paśko – Specjalista Medycyny Pracy, a o dopalaczach i innych substancjach psychoaktywnych Krystyna Obrębska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Wszyscy chętni pracownicy mogli zrobić bezpłatne badania spirometrii, czyli bezbolesne, nieinwazyjne badanie pozwalające ocenić pracę i pojemność płuc. Wielu pracowników skorzystało z tej okazji i poddało się diagnostyce, dzięki czemu poznali kondycję swoich płuc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział!

PDFwydrukujwyślij do...

4. Międzynarodowy Kongres Morski za nami!

Do udanych należy zaliczyć czwartą edycję Międzynarodowego Kongresu Morskiego, która miała miejsce w dniach 8-10 czerwca 2016 r. w Szczecinie. Z prezentacją podczas wydarzenia wystąpił prezes zarządu Expom, Rafał Domżalski.

Wydarzenie w Szczecinie odwiedziło ponad tysiąc osób, w tym przedstawiciele przedsiębiorstw związanych z branżą morską, offshore i żeglugi śródlądowej, a także reprezentanci rządu. Expom, jako producent wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla branży offshore także miał swój udział w wydarzeniu. Po raz pierwszy na tej konferencji wystąpił prezes zarządu Expom, Rafał Domżalski, z prezentacją „Szansa w offshore – czyli jak rozwijać współpracę międzynarodową z krajami skandynawskimi".

Skąd obecność Expom na 4. Międzynarodowym Kongresie Morskim? Choć spółka nie jest ulokowana nad morzem, to znaczna część jej wyrobów trafia do klientów z branży morskiej i offshore. Aż 98% jej produkcji jest przeznaczona na eksport, a 40% produktów trafia na rynek skandynawski. Expom podzielił się swoim doświadczeniem ze współpracy międzynarodowej z tym regionem. Podczas prelekcji prezes Domżalski opowiedział, jak rozwijać współpracę z klientami z branży morskiej mimo geograficznego oddalenia od morza.

Wykład inauguracyjny wygłosiła premier Beata Szydło. Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ocenił, że bardzo ważnym elementem Kongresu było podpisanie listu intencyjnego przez konsorcjum firm branżowych dotyczącego budowy dwóch promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej w obecności pani premier Beaty Szydło. Dodatkowo w trakcie trwania wydarzenia w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego i produkcji komplementarnej, która wejdzie w życie 1 stycznia przyszłego roku.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona