REKORDOWY NABÓR UCZNIÓW W EXPOM S.A.

Właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. W naszej spółce jest on rekordowy pod względem naboru do klas pierwszych. W Expom praktyczna naukę zawodu rozpoczyna aż 21 uczniów, którzy będą się kształcić w trzech zawodach:

  • operator obrabiarek skrawających – dziewięć osób
  • ślusarz – jedenaście osób
  • lakiernik – jedna osoba

Tak rekordowy nabór jest skutkiem szeroko zakrojonych działań zespołu odpowiedzialnego za rekrutację, który rozpoczął swoje wizyty w szkołach już w październiku. Rok 2018 jest rokiem zmian dla warsztatu szkolnego, począwszy od zmian wizualnych poprzez udoskonalenie nauczania w Spółce oraz nawiązanie współpracy z gronem pedagogicznym z ZSZ w Kurzętniku.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny krok w stronę budowy laboratorium Expom

Już niebawem nastąpi otwarcie nowoczesnego laboratorium. Zakupiony sprzęt pozwalać będzie na przeprowadzenie badań niszczących – badania udarności młotem Charpy’ego, badań nieniszczących (MT,PT,UT,VT,RT) oraz badania geometrii za pomocą urządzeń Faro Arm i Faro Laser Tracker. Usługi te będą świadczone nie tylko dla potrzeb wewnętrznych, ale też dla firm zewnętrznych. Podobne możliwości posiada zaledwie kilka innych laboratoriów w Polsce.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni Expom

W minioną sobotę na Górze Zamkowej w Kurzętniku w ramach obchodów Dni Expom gościliśmy takie gwiazdy jak zespoły Weekend i Piersi. Jak co roku imprezę rozpoczęli sportowcy biegiem na 10 km i marszem nordic walking 3,5km. Tym razem mieliśmy 4 znakomitych biegaczy. Panowie dużo wcześniej rozpoczęli swoje przygotowywania do biegu, codziennie trenując i biorąc udział w innych zawodach poprzedzających „Kurzą dychę”. W marszu już tradycyjnie wzięły udział same kobiety. Tym razem z ramienia Expom wystartowały dwie Panie. Wszystkim należą się wielkie brawa za udział. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie, być może z jeszcze lepszymi wynikami.

Po zakończeniu części sportowej uczestnicy biegu zostali zaproszeni na Górę Zamkową, gdzie o godzinie 16:15 odbyło się oficjalne otwarcie Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. Już tradycją jest, ze podczas tej imprezy Expom nagradza swoich pracowników. Z tej okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim wyróżnionym w programach Innowacyjny Expom oraz Akademia Expom. Nie zabrakło także wędkarzy, którzy dwa tygodnie wcześniej wzięli udział w zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Expom, a podczas pikniku nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów. Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli konkursy, w których udział wzięło łącznie dwunastu pracowników w czterech konkurencjach. Konkursy przygotowane zostały w taki sposób aby połączyć siłę, spryt, zwinność i umiejętność logicznego myślenia. Dla trzech zwycięskich drużyn przewidziano ciekawe nagrody. Walka była zacięta, gratulujemy wszystkim drużynom sprawności, odwagi i dziękujemy za świetną zabawę.

Nowością była strefa zabaw zorganizowana wyłącznie dla dzieci pracowników Expom. Organizatorzy udostępnili im dwa dodatkowe dmuchańce. Pojawił się także namiot Expom, tym razem dedykowany największej inwestycji w firmie – budowie centrum badawczo rozwojowego. W  tym miejscu chcielibyśmy także podziękować naszym uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w promocji praktycznej nauki zawodu w Expom. 

PDFwydrukujwyślij do...

W dniu 14.07.2018r. odbędzie się wydarzenie dla osób wyłącznie o silnych nerwach

UWAGA!!!

W dniu 14.07.2018r. odbędzie się wydarzenie dla osób wyłącznie o silnych nerwach…

Słabeuszom wstęp wzbroniony :)

Expom S.A. ma przyjemność poinformować, że w dniu 14.07.2018r odbędą się rozgrywki PAINTBALL dla pracowników firmy w miejscowości Dziarnówko pod Iławą. Transport zapewnia firma – wyjazd godz. 15:00 (Expom – Dziarnówko - Expom). Po zakończonej zabawie zapraszamy uczestników na poczęstunek na łonie natury. Planowany powrót godz. 21:00.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny Piknik Expom S.A. przed nami

21 lipca br. na Górze Kurzętnickiej, w sąsiedztwie urokliwych ruin zamku po raz kolejny zagrają dla nas znakomite gwiazdy. Wraz z Urzędem Gminy Kurzętnik będziemy gościć zespół Weekend oraz Piersi. Jak co roku Piknik rozpocznie się biegiem na 10 km i marszem nordic walking (3 km). Oficjalne rozpoczęcie Pikniku planowane jest na godzinę 16:00. Organizatorzy Pikniku z ramienia Expom pragną zaprosić wszystkich pracowników do wzięcia udziału w tradycyjnych zawodach między drużynowych, na zwycięzców czekać będą fantastyczne nagrody. Już teraz serdecznie zachęcamy do utworzenia 4 osobowych drużyn. Tym razem postanowiliśmy postawić na sprawność fizyczną i umiejętność pracy zespołowej czyli to co Expom lubi najbardziej J Nieopodal strefy Expom powstanie namiot ukazujący, jak się okazało, trudny i skomplikowany proces przebudowy Hali nr 2 i związanych z tym wyzwań. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska podczas Pikniku.

PDFwydrukujwyślij do...

Kolejny zakup wyposażenia centrum B+R w Expom

W poniedziałek dojechał do Expom ostatni transport z płytami pomiarowo traserskimi. Jest to jeden z elementów nowo powstającego centrum badawczo rozwojowego w Spółce. Przed nami widnieje perspektywa montażu płyt, co wiąże się z odpowiednim przygotowaniem podłoża i bardzo precyzyjnym wypoziomowaniem każdego elementu. Po zakończeniu prac montażowych w Expom na hali nr 2 znajdować się będzie profesjonalny stół pomiarowo traserski o rozmiarach 15m x 6m.

PDFwydrukujwyślij do...

Akademia Expom w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

W ubiegły piątek wszystkie szkoły w Polsce pożegnały stary rok szkolny, mając przed sobą piękną perspektywę wakacji. Expom również uczestniczył w tym jakże ważnym wydarzeniu dla każdego ucznia. Jako firma mająca patronat nad Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II oraz w ramach programu Akademia Expom nagrodziliśmy, naszym zdaniem najlepszych z najlepszych. Program, o którym mowa obejmuje wszystkie pokolenia. W ramach odpowiedzialności społecznej biznesu Expom bierze czynny udział w wydarzeniach dotyczących przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, uczniów praktycznej nauki zawodu w Expom, pracowników oraz emerytów. Na program składają się wszelkie działania mające związek z nauką i rozwojem osobistym.  Już w poprzednim roku Expom postanowił nagrodzić młodzież szczególnie wyróżniającą się w przedmiotach ścisłych, językach obcych i biorących udział w konkursach matematycznych. Tym razem mieliśmy możliwość nagrodzić osoby z najlepszymi wynikami w nauce w szczególności z przedmiotów takich jak fizyka, informatyka, matematyka i język nowożytny. Wyłonionych zostało sześcioro uczniów, przyznane zostały trzy miejsca w klasie szóstej i trzy miejsca w klasie siódmej. Dzieci otrzymały wartościowe nagrody rzeczowe oraz torbę pełną słodkości. Expom nie zapomniał też o uczniu wyłonionym przez Szkołę jako Lolek . Jest to wyróżnienie dla osoby wykazującej się dużą wiedzą i udziałem w konkursach, a z drugiej strony biorącej czynny udział w życiu szkoły i działaniach społecznych. Z tego względu nasz Lolek otrzymał znakomitą nagrodę zasponsorowaną przez Expom.

Pomimo pochmurnego dnia na twarzach wszystkich dzieci można było zauważyć uśmiech. Mamy nadzieję, że choć trochę wynagrodziliśmy im trud włożony w naukę w minionym roku szkolnym. Z pewnością nie byłoby to możliwe bez pomocy Dyrektora Szkoły i nauczycieli. To ważne, że są osoby, którym tak zależy na najmłodszych. Z całą pewnością dzieci te wyrosną na mądre osoby, a być może kiedyś w przyszłości spotkamy się z nimi w pracy w Expom.  Tego sobie życzymy gdyż już teraz wiemy, że młodzież ze Szkoły Podstawowej im. J. Pawła II wyróżnia się bardzo wysoką liczbą przodowników, co więcej w tym roku mieliśmy zaszczyt poznać i nagrodzić uczennicę z rekordową średnią 6,0. Gratulujemy i do zobaczenia za rok!!!

PDFwydrukujwyślij do...

Centrum badawczo-rozwojowe nabiera kształtu

Prace budowlane w hali numer 2, gdzie powstanie nowe  centrum badawczo-rozwojowe zostały ukończone. Ściany zostały podwyższone  o 4 m, położono już dach i zalano fundament pod centrum obróbcze CNC. Dzięki sprawnej pracy, opóźnienia  związane z wysokim stanem wód gruntowych zostały nadrobione i zgodnie z planem prace budowlane na części gdzie znajduje się centrum badawczo-rozwojowe zostały zakończone 15 czerwca. W kolejnych miesiącach czeka nas jeszcze dalsza rozbudowa części hali nr  2, aby usprawnić pracę znajdujących się tam maszyn i suwnic.

Została już zamontowana i oddana do użytkowania przez Urząd Dozoru Technicznego suwnica 40 ton udźwigu i 16 m rozpiętości. Jest największą suwnicą pracującą w Expom do tej pory. Sam montaż wymagał niezwykłej precyzji  i zaangażowania wszystkich pracujących na budowie osób. Na szczęście pogoda nam sprzyjała i pomimo pracy na otwartej przestrzeni, udało się szybko dokonać montażu i zabezpieczenia suwnicy przez ewentualnymi zagrożeniami atmosferycznymi.

Zakończono również  proces przetargów i wyboru dostawców na sprzęt laboratoryjny.

Inwestycja ta jest działaniem priorytetowym na ten rok i stanowić będzie ogromny przełom w rozwoju firmy Expom.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona