Expom z misją gospodarczą w Iranie

Pod koniec września minister gospodarki Janusz Piechociński zabierze na misję gospodarczą do Iranu polskich przedsiębiorców – wśród nich znajdą się przedstawiciele Expom S.A., producenta żurawików, dźwigów offshore, onshore i innych skomplikowanych konstrukcji stalowych wraz z wyposażaniem.

Już 25 września odbędzie się rządowa misja gospodarcza w Iranie, której przewodniczyć będzie minister gospodarki Janusz Piechociński. Wśród grupy polskich przedsiębiorców, którzy będą mieli okazję uczestniczyć w rozmowach z irańskimi inwestorami, znajdzie się firma Expom S.A. – lider produkcji żurawików szalupowych według towarzystwa kwalifikacyjnego DNV.

Wraz z wicepremierem w misji udział weźmie 50-60 polskich przedsiębiorców. W tym roku głównie promowana będzie polska gospodarka i sztuka. Jak podkreśla w rozmowie z portalem money.pl Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podczas misji prowadzone będą dyskusje z irańskimi organizacjami biznesowymi, które mogą zaowocować zalążkami współpracy. Według pani prezes Iran jest krajem do rozpoznania, z którym do tej pory nie prowadzono szeroko zakrojonych kontaktów gospodarczych.

PDFwydrukujwyślij do...

Po targach w Aberdeen

Branża offshore sukcesywnie się rozwija i drzemie w niej olbrzymi potencjał – świadczy o tym niezwykłe zainteresowanie targami Offshore Europe w Aberdeen w Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło na nich przedstawicieli Expom, którzy tym razem wystąpili w roli odwiedzających targi.

Na targach w Aberdeen w dniach 8-11 września 2015 można było spotkać reprezentantów przedsiębiorstw z 44 krajów, co jest potwierdzeniem ogromnej skali wydarzenia. Targi odwiedziło łącznie ponad 55 tysięcy delegatów ze 104 krajów – w tym przedstawiciele Expom.

Nasi kierownicy ds. kluczowych klientów odwiedzili targi w celu nawiązania kontaktów biznesowych i podtrzymania pozytywnych relacji z potencjalnymi klientami. Wydarzenie to było również okazją do zweryfikowania działań firm konkurencyjnych dla Expom.

Organizatorzy podsumowując targi stwierdzili, że wydarzenie to potwierdziło pozytywne perspektywy dla rozwoju światowego przemysłu.

PDFwydrukujwyślij do...

Zwiększenie mocy produkcyjnych w Expom

Zgodnie z oczekiwaniami klientów park maszynowy Expom wzbogacił się o wielkogabarytową wytaczarkę. Nowe urządzenie posłuży do obróbki skrawaniem konstrukcji średniej wielkości.

Spółka Expom S.A. w III kwartale roku sfinalizowała zakup i montaż wielkogabarytowej wytaczarki TOS WHN 13.8 CNC, która pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych. Maszyna ta posłuży do obróbki skrawaniem konstrukcji średniej wielkości o wymiarach obróbczych 3500 x 2500 x 1250 oraz wagi detalu sięgającej aż 12 000 kg. Wytaczarka ta wpisuje się w plan ciągłej modernizacji parku maszynowego i pozwala na zwiększenie portfela zamówień. Jest to już kolejna z wielu inwestycji, dzięki której oferta usług Expom się powiększa.

PDFwydrukujwyślij do...

Dni Expom za nami!

To co miłe, zawsze szybko się kończy – dlatego niestety już za nami Dni Gminy Kurzętnik i Expom. Mimo upalnej pogody frekwencja była wysoka i Kurzętnik w ciągu dwóch dni odwiedziło wielu gości.

Dni Gminy Kurzętnik i Expom to największa impreza plenerowa w roku, która zawsze przyciąga tłumy mieszkańców. Strefa Expom cieszyła się dużą popularnością zwłaszcza wśród dzieci. Kącik malucha z animacjami dla najmłodszych, zabawami w grupach i konkurencjami wzbudzającymi zdrową rywalizację cały dzień rozbrzmiewał śmiechem małych piknikowiczów. Dzieci ambitnie rozwiązywały proponowane przez animatorów zadania i konkursy, a wykonane przez nie prace plastyczne pięknie przyozdobiły namiot spółki.

Nie zabrakło również pracowników Expom – aż 80 proc. kadry pojawiło się na pikniku spółki. Dorośli z chęcią korzystali z atrakcji jaką była fotobudka – dzięki nieograniczonej fantazji naszych gości powstało wiele niesamowitych fotografii, które dla wszystkich będą oryginalną pamiątką. Odwiedzający fotobudkę nie tylko wcielali się w rolę operatora obrabiarki CNC, ale wymyślali wiele własnych charakteryzacji.

Część z pracowników mimo niesprzyjającej pogody wzięła udział w biegu „Kogucia Dycha” w barwach Expomu. Wysoka temperatura nie ułatwiała biegu, a deszcz spadł na chwilę tuż przed samymi zawodami.

Rekord padł także w liczbie uczestników biegu na 10 km, w którym udział wzięło 180 osób. Na starcie marszu Nordic Walking pojawiło się 45 osób. Zwycięzcą biegu „Kogucia Dycha” został Bartosz Mazerski. Wśród kobiet po raz drugi wygrała Barbara Bączek-Motała. Spółkę reprezentowała grupa pracowników, prezes Domżalski oraz przedstawiciele klubu sportowego Zamek Expom Kurzętnik, którego firma jest sponsorem tytularnym.

Obchody Dni Gminy Kurzętnik i Expomu zakończyły się zabawą podczas koncertów zespołów muzycznych. Gwiazdą wieczoru był Mrozu, piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i R&B, a także producent muzyczny. Podczas koncertów zgromadziło się kilka tysięcy słuchaczy.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia, by przeżyć to jeszcze raz.

PDFwydrukujwyślij do...

Zapraszamy na piknik z okazji Dni Expom!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Gminy Kurzętnik i Dni Expomu (18-19.07), o których warto pamiętać podczas ustalania wakacyjnych planów. Jedną z atrakcji tego wydarzenia będzie Piknik Expom rozpoczynający się w sobotę. Na wydarzenie zapraszamy nie tylko pracowników firmy, ale także wszystkich mieszkańców i gości Gminy Kurzętnik.

W namiocie Expom będzie można wcielić się w rolę operatora nowoczesnej obrabiarki CNC i uwiecznić to na zdjęciu dzięki fotobudce. Takie fotografie stanowić będą później niecodzinną pamiątkę.

Moc atrakcji dla najmłodszych zapewni kącik malucha z animacjami, gdzie żaden brzdąc nie będzie się nudził. Oprócz licznych zabaw czekać będą na dzieci ciekawe konkursy z nagrodami.

Wszystkich pracowników spółki preferujących aktywny wypoczynek zapraszamy do dołączenia do Drużyny Expom, startującej w biegu „Kogucia Dycha”.

Każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nikogo nie może zabraknąć na Pikniku Expom!

PDFwydrukujwyślij do...

Dołącz do drużyny Expom w biegu „Kogucia Dycha”!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników spółki, preferujących aktywny wypoczynek, do dołączenia do drużyny startującej w III Ogólnopolskich Biegach Kurzętnickich „Kogucia Dycha” 18 lipca podczas Dni Expomu. Pokażmy, że drużyna Expom nie ma sobie równych, przy okazji świetnie się bawiąc!

Biuro zawodów rusza o godz. 10.00, natomiast start w biegu na 10 km i w 3-kilometrowym marszu nordic walking zaplanowano na godz. 14.00 z rynku. Każdy zawodnik samodzielnie rejestruje się w biurze zawodów. Opłatę startową dla drużyny Expom opłaca spółka.

Osoby, które zgłoszą chęć udziału do piątku 3.07 na adres: karolina.sieniawska@expom.pl lub tel.: 696 172 123 otrzymają sportową koszulkę funkcyjną z logo Expom.

Odważ się i podejmij wyzwanie razem z nami!

PDFwydrukujwyślij do...

Nowoczesna wytaczarka zasiliła fabrykę Expom

Dział produkcyjny w spółce Expom wzbogacił się o nowoczesną wytaczarkę stołową TOS WHN 13.8 CNC, która pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych. Maszyna ta posłuży do obróbki skrawaniem konstrukcji średniej wielkości o wymiarach obróbczych 3500 x 2500 x 1250 do masy detalu sięgającej aż 12 000 kg.

Wytaczarka wpisuje się w plan ciągłej modernizacji parku maszynowego i pozwala na zwiększenie portfela zamówień.

Mamy nadzieję, że nowy zakup spełni wysokie oczekiwania naszych klientów.

PDFwydrukujwyślij do...

Podsumowanie targów Subcontracting w Poznaniu

Do historii przeszły już Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting w Poznaniu (9-12 czerwca 2015). Expom podczas tego wydarzenia reprezentowali kierownicy ds. kluczowych klientów: Piotr Cichewicz i Wiesław Edling.

Targi w Poznaniu przyciągnęły przedsiębiorców posiadających potencjał pracowniczy i zasoby technologiczne, które mogą zaoferować swoim potencjalnym przyszłym klientom. Podczas zaaranżowanych spotkań kooperacyjnych Subcontracting Meetings przedstawiciele firm mieli okazję do znalezienia potencjalnych zleceniodawców z Polski i zagranicy.

Reprezentanci Expom, kierownicy ds. kluczowych klientów Piotr Cichewicz i Wiesław Edling, w ciągu kilku targowych dni przeprowadzili wiele obiecujących rozmów z osobami odwiedzającymi stanowisko spółki.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie na stoisko Expom i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona