Expom Orłem Eksportu!

Spółka Expom zdobyła nagrodę Regionalnych Orłów Eksportu w kategorii „Innowacyjny produkt eksportowy”. Wyróżnienie w imieniu firmy podczas uroczystej gali 19 października 2016 w Olsztynie odebrał prezes zarządu Expom, Rafał Domżalski.

Nagrody w ramach Regionalnych Orłów Eksportu są przyznawane przez dziennik Rzeczpospolita i mają na celu wyłonienie liderów zbytu na rynki zagraniczne i promocję polskiego eksportu. W tym roku w kategorii „Innowacyjny produkt eksportowy”  nagrodę zdobyła spółka Expom, która na eksport przeznacza aż 98% całej produkcji.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia, które na pewno będzie motywacją i bodźcem do jeszcze intensywniejszego rozwoju. Cieszymy się, że nasza spółka jest dobrym przykładem na to, że nawet firmy z niedużych miejscowości mogą zdobywać międzynarodowe rynki – komentował Rafał Domżalski, prezes zarządu Expom.

W kategorii „Innowacyjny produkt eksportu” rywalizowały firmy posiadające w swojej ofercie produkt, który z powodu innowacji czy złożoności myśli technologicznej zasługuje na promocję w kraju. Mimo silnej konkurencji, to właśnie spółka Expom razem z trzema innymi laureatami zdobyła to wyróżnienie.

Po wręczeniu nagród odbyła się debata pod tytułem: „Biznes bez granic - poszukiwanie nowych rynków i instrumenty wsparcia polskich eksporterów. Jak zostać światowym Championem?”, w której udział wzięli zaproszeni goście – w tym prezes zarządu Expom S.A.

Lista nagrodzonych w konkursie Regionalne Orły Eksportu (woj. warmińsko-mazurskie) 2016:

  • Innowacyjny produkt eksportowy: Expom S.A. (Kurzętnik); PIPiH Obram sp. z o.o (Olsztyn); Zortrax SA (Olsztyn); Heinz Glas Działdowo sp. z o.o (Działdowo)
  • Najlepszy eksporter: Szynaka-Meble sp. z o.o (Lubawa); ZPU Prawda sp. z o.o (Olecko); Indykpol S.A. (Olsztyn)
  • Najdynamiczniejszy eksporter: Model Art. Sp z o.o (Ostróda); Pol-Foods sp. z o.o (Prostki); Sklejka-Pisz Paged SA (Pisz)
  • Eksportowy produkt: Lactima sp z o.o (Morąg); Impress Decor Polska sp. z o.o (Ełk)
  • Osobowość eksportu: Impress Decor Polski sp. z o.o (Ełk) – Dariusz Świątek; Indykpol SA (Olsztyn) – Piotr Kulikowski; Kaczkan Zakłady Produkcji Drzewnej sj (Klonowy Dwór) – Józef Waldemar Kaczkan; Pol-Foods sp. z o.o (Prostki) – Andrzej Zadrożny
  • Inne wyróżnienia: Dam-Rob; Falken Trade Polska, FLSmidth Maag Gear, FM Bravo, Michelin Polska, Oristo, Ostróda Yacht, Paged Sklejka, Amex, Eko Snails Garden, Ubojnia Drobiu Górni i Synowie
PDFwydrukujwyślij do...