Expom SA wysyła kolejny dźwig do Skandynawii

Expom SA z Kurzętnika nie zwalnia obrotów i sukcesywnie realizuje zamówienia z różnych zakątków świata. Najnowszym wyzwaniem, jakie stanęło przed kurzętnickimi inżynierami, jest budowa przegubowego dźwigu offshorowego Knuckleboom o udźwigu 10 ton na zamówienie klienta z Danii.

Szesnastotonowy dźwig Knuckleboom posiada ramię o długości 13 metrów o charakterystycznej  dwuczęściowej budowie. Dzięki temu ma większe możliwości manewru i może znacznie usprawnić transport ładunków. Żuraw jest wyposażony w układy elektryczne, elektroniczne i hydrauliczne, co zapewnia niezawodność pracy nawet w ekstremalnych warunkach.

Urządzenie zostało poddane specjalistycznym testom dynamicznym i statycznym według procedury odbiorowej i pod nadzorem okrętowego towarzystwa klasyfikacyjnego (DNV). Po uzyskaniu odpowiednich certyfikatów, dźwig trafi do klienta z pełną dokumentacją jakościową i odbiorową. W przyszłości będzie wykorzystywany przede wszystkim do przeładunku materiałów na statkach i platformach wiertniczych na całym świecie.

Spółka Expom specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, a jednym z flagowych produktów firmy są żurawiki szalupowe oraz dźwigi morskie wyposażone w układy hydrauliki siłowej i elektryczne. Firma realizuje zamówienia, których odbiorcą finalnym są klienci  z Singapuru, Australii, Chin, Holandii oraz krajów skandynawskich.

PDFwydrukujwyślij do...