Expom z nowym klientem zza oceanu

Spółka Expom S.A. specjalizująca się w produkcji wysoko przetworzonych produktów finalnych dla branży morskiej, offshore i energetycznej poszerza swe portfolio o nowego klienta z USA. Firma z niewielkiego Kurzętnika w woj. warmińsko-mazurskim wykona na potrzeby amerykańskiego zleceniodawcy wielkogabarytowe konstrukcje stalowe.

- Cieszymy się z nowych możliwości, jakie daje otwarcie na wymagający rynek Stanów Zjednoczonych. Liczymy, ż ta współpraca okaże się rozwojowa – mówi Prezes Zarządu Expom S.A Rafał Domżalski.

W produkcji firmy blisko 98 proc. stanowią produkty przygotowanie na zamówienie partnerów z zagranicy. Dotychczas produkty Expomu trafiały głównie do Krajów Skandynawskich, ale także do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Singapuru czy Australii. 

Expom ma na koncie liczne odważne projekty jak żurawiki szalupowe o budowie  kompaktowej czy ciężkie dźwigi na platformy wiertnicze – zaawansowane technologicznie, bo wyposażone w układy hydrauliki siłowej i elektryczne. Spod ręki kurzętnickich inżynierów wychodzą też urządzenia dla branży gazowo-naftowej i przemysłu energetycznego m.in. konstrukcje stojanów elektrycznych i generatorów prądotwórczych czy spalarnie do biomasy.

PDFwydrukujwyślij do...