Udany 2014 rok w Expomie

Spółka Expom rok 2014 może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Oprócz licznych inwestycji w park maszynowy, realizacje nowych zamówień, czy udział w targach, spotkało nas wiele miłych wydarzeń i wyróżnień, z powodu których rok ten możemy uznać za owocny.

Nowe inwestycje

Expom to spółka o dużej dynamice rozwoju, której 98 proc. produkcji przeznaczone jest na eksport. Z tego powodu sukcesywnie dokonywane są inwestycje w park maszynowy i modernizacje fabryki. Ubiegłoroczne zmiany w spółce są kontynuacją zapoczątkowanego w 2013 roku planu modernizacji firmy za kwotę blisko 1,5 mln EUR. W zeszłym roku zainwestowano m.in. w dwie suwnice o udźwigu 20 ton, które są największymi jak do tej pory urządzeniem transportu bliskiego, jakie zakupiono w historii spółki. Na wzrost produkcji znaczny wpływ miał zakup nowoczesnego Centrum Obróbczego HAAS EC-1600. Maszyna ta umożliwia szybkie i precyzyjne wykonanie skomplikowanych elementów stalowych. W naszej części Europy taki model obrabiarki jest bardzo unikatowy, co powoduje, że oferta firmy z Kurzętnika z 63-letnią tradycją jest bardzo profesjonalna.

Zadowoleni klienci

Rok 2014 to także wiele pozytywnych opinii ze strony naszych klientów na temat wykonanych zleceń. Zrealizowano wiele spektakularnych projektów, np. wielkogabarytowy dźwig morski HSC 700 o wadze 50 ton, o maksymalnym udźwigu roboczym blisko 20 ton i zasięgu 34 metrów, który w całości wykonany został w kurzętnickiej fabryce. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku wykonano dla jednego z głównych kontrahentów zagranicznych w Niemczech dwie, jak dotychczas w historii Expom S.A. największe i najcięższe, konstrukcje spawane o wadze ok. 50 ton każda oraz o wymiarach ok. 6,7 x 6,1 x 3,5 m. Na uwagę zasługuje także projekt przegubowego dźwigu offshorowego Knuckleboom o udźwigu 10 ton i ramieniu o długości 13 metrów i charakterystycznej dwuczęściowej budowie, który opuścił mury fabryki na zlecenie klientów z Skandynawii.

W ciągu 2014 roku dołączyło do Expom sześciu nowych klientów, co w ogólnym rozrachunku daje w sumie dwudziestu kontrahentów spółki. Różnorodny i stale powiększający się portfel zamówień jest dla zarządu spółki najlepszym dowodem na rosnącą rozpoznawalność marki na międzynarodowym rynku w tej branży.

Naszymi priorytetami są produkcja wysoko przetworzonego wyrobu finalnego, rozwój portfela klientów oraz konsekwentne inwestycje w załogę i infrastrukturę Expom S.A.

Odwiedziny Ministra Gospodarki

Wydarzeniem, obok którego nie sposób przejść obojętnie, była wizyta ministra gospodarki, Janusza Piechocińskiego, w siedzibie firmy w Kurzętniku. Celem wizyty było omówienie możliwości dalszej współpracy firmy z branżą morską oraz przyszłości rynku energetycznego w Polsce. Minister miał okazję obejrzeć nasz nowoczesny park maszynowy oraz właśnie wyprodukowany dźwig teleskopowy HSCT 350 o wadze 32 ton.

- Dziś Expom jest jedną z najnowocześniejszych firm w regionie, wykorzystującą najbardziej zaawansowane technologie, dzięki czemu blisko 100 proc produkcji trafia na eksport. Cieszę się, że firma ma swój udział w wielkiej dynamice handlu na tak wymagające zachodnie rynki – powiedział podczas spotkania wicepremier Janusz Piechociński i podkreślił znaczenie firmy dla budowania wizerunku Polski jako państwa innowacyjnego i posiadającego wartościowy kapitał eksportowy.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

W ciągu ubiegłego roku Expom nie zapomniał o wspieraniu lokalnej społeczności i ciekawych inicjatyw. Już na samym początku 2014 roku firma podpisała umowę sponsorską z lokalnym klubem sportowym Zamek Kurzętnik, dzięki czemu uzdolniona sportowo młodzież może nadal rozwijać swoje pasje. Wydarzeniem, które służyło integracji wszystkich mieszkańców Kurzętnika, były Dni Gminy Kurzętnik i Dni Expomu, podczas których wystąpiła Sylwia Grzeszczak. Podczas tej wakacyjnej imprezy bawiło się łącznie około 8 000 osób. Atrakcją był również "Naukowy Piknik pod Gwiazdami", w czasie którego można było podziwiać makietę układu słonecznego.

Wyróżnienia i nagrody

Expom S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw w regionie, dlatego nasze działania nie pozostają niezauważone. Miło nam, że ciężka praca wszystkich pracowników jest zauważana i nagradzana.

Podczas uroczystej ostatniej Sesji Rady Gminy Kurzętnik 7 listopada wręczono Brązowe Krzyże Zasługi. Tym zaszczytnym odznaczeniem państwowym został uhonorowany także Rafał Domżalski, prezes zarządu spółki Expom. Był to wielki zaszczyt dla całego zespołu firmy.

Expom S.A. został wyróżniony także w rankingu Gazel Biznesu, czyli zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Wyróżnienie to jest dowodem uznania i zaufania wobec spółki z Kurzętnika.

PDFwydrukujwyślij do...