Usługa firmy Expom nominowana do Godła „Teraz Polska”

Żurawiki szalupowe i ciężkie dźwigi morskie firmy Expom z Kurzętnika zostały nominowane do Godła „Teraz Polska”. Już od przeszło dwudziestu lat kapituła konkursowa wyłania grupę produktów i usług, które wyróżniają się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, użytkowym oraz technologicznym.

Żurawiki okrętowe to jeden z flagowych produktów Expomu. Stanowią one dla firmy szczególny powód do dumy, głównie ze względu na przeznaczenie – zamontowane na statkach oraz platformach wiertniczych służą do opuszczenia łodzi ratunkowych w czasie katastrofy morskiej. Żurawiki z Kurzętnika trafiają do stoczni na całym świecie m.in. w basenie Morza Północnego i Dubaju. Drugim nominowanym w konkursie „Teraz Polska” produktem spółki są ciężkie dźwigi morskie, które znajdują swoje zastosowanie na statkach, promach i platformach wiertniczych. Najmniejsze z nich są w stanie udźwignąć kilkaset kilogramów, zaś największe jednostki podnoszą ciężar sięgający kilkunastu ton. Dotychczas w firmowych halach Expomu powstało ponad 140 ciężkich dźwigów oraz kilkaset żurawików szalupowych. Eksport stanowi 98 proc. obrotu spółki.

Mając na uwadze skalę przedsięwzięcia i jakość oferowanych przez firmę Expom usług, nie dziwi fakt, że produkcja żurawików szalupowych i ciężkich dźwigów morskich znalazła się w gronie 16 najwyżej ocenionych usług w Polsce i otrzymała nominację do Godła „Teraz Polska”. Jak mówi prezes firmy Expom S.A. Rafał Domżalski – Jest to olbrzymi mandat zaufania na przyszłość i powód do dumy, gdyż rozpoznawalne przez wszystkich Polaków Godło „Teraz Polska” na przestrzeni lat stało się marką samą w sobie i stanowi potwierdzenie jakości naszych produktów.

W konkursie „Teraz Polska” od ponad dwudziestu lat wyłaniane są produkty, które cechuje najwyższy poziom wykonania oraz etyka biznesu. Jest to pierwszy niekomercyjny konkurs gospodarczy, który został stworzony, aby wyznaczać właściwe wzorce organizacji biznesu oraz wyróżniać wartościowe produkty polskie.

Doświadczenie kluczem do sukcesu

W siedzibie firmy Expom w Kurzętniku, na powierzchni 6500 m2, mieści się pięć hal produkcyjnych oraz park technologiczny. Firma zajmuje się produkcją zaawansowanych technologicznie urządzeń na potrzeby przemysłu energetycznego oraz branży morskiej. Spółka jest także jednym z największych pracodawców w regionie i zatrudnia około 200 osób, a w bliskiej współpracy – kolejnych 100. Na jakość produktów i usług spółki oddziałuje nie tylko długoletnie doświadczenie, ale także kompetencje pracowników. Dlatego też, czerpiąc z 60-letniego dorobku, spółka notuje obecnie dynamiczny rozwój i cieszy się zaufaniem klientów z całego świata. 

PDFwydrukujwyślij do...