Zawodnik Zamek Expom Kurzętnik Mistrzem Europy!

W dniach 23–30 października 2016 roku w Maribor na Słowenii odbyły się Mistrzostwa Europy w kickboxingu. Tytuł Mistrza Europy zdobył Leszek Jobs – trener i zawodnik klubu Zamek Expom Kurzętnik, którego sponsorem jest Expom S.A.

Na turniej zgłosiło się 523 zawodników z 40 krajów. Polskę reprezentowało 34 zawodników w trzech formułach, w jakich był rozgrywany turniej: K-1 Ruls, Low Kick i light contact. Reprezentanci Polski zdobyli 19 medali, w tym 7 złotych. Jednym ze zdobywców złota i tytułu Mistrza Europy w kategorii Masters – 94 kg, został Leszek Jobs, trener, zawodnik i prezes KS Zamek Expom Kurzętnik. Leszek w walce o złoto pokonał bardzo wymagającego zawodnika z Włoch.

- Przeciwnik od początku walki ruszył na mnie bardzo agresywnie, ale praktycznie wszystkie ciosy i kopnięcia wyłapałem na szczelną gardę, później sam przeszedłem do kontrataku, ustawiając walkę pod swoją taktykę, jaką ustaliliśmy z trenerem przed walką. Jak widać po rezultacie pojedynku była bardzo trafna, bo pozwoliła wygrać walkę jednogłośnie na punkty u wszystkich sędziów, 3:0 – mówił Leszek Jobs. - Najpiękniejszym momentem była dekoracja, kiedy odbierałem piękny złoty medal i okazały puchar przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. Niezapomniane chwile, które zostaną w pamięci na całe życie.

W Maribor rywalizowała jeszcze dwójka podopiecznych Leszka Jobsa: Wojciech Wiśniewski i Monika Marchlewska. Niestety, w pojedynkach o strefę medalową, przegrali z późniejszymi Mistrzami Europy.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Jesteśmy dumni, że wspierając klub finansowo, możemy przyczyniać się do rozwijania pasji utalentowanych zawodników.

PDFwydrukujwyślij do...