Układy hydrauliczne i elektryczne

Układy hydrauliczne i elektryczne są podstawą konstrukcji maszyn wykorzystywanych w przemyśle, ale i życiu codziennym. Ich niezawodność to klucz do sprawnego działania urządzeń często w warunkach ekstremalnych, jak np. brak dostępu do zasilania elektrycznego.
Specjalizując się w branży morskiej i offshore firma Expom montuje układy hydrauliczne i elektryczne w produkowanych żurawikach szalupowych oraz urządzeniach dźwigowych. Produkujemy i montujemy instalacje hydrauliczne w wykonaniu morskim, posiadamy także uprawnienia do zakuwania końcówek węży hydraulicznych.

Nasze układy hydrauliczne przystosowane są do ciśnienia o wysokości do 300 barów. Z kolei instalacje elektryczne są kompatybilne z różnymi rodzajami sieci zasilających: 3x440V, 3x230V, 3x690V oraz częstotliwościami: 50Hz i 60Hz.

Znaczną część instalacji elektrycznych produkowanych przez Expom stanowi osprzęt w wykonaniu przeciwwybuchowym. Innowacyjność w zakresie badań zapewnia stanowisko do testów produktów w ekstremalnych warunkach. By zapewnić niezawodność i maksymalny poziom bezpieczeństwa wykonane układy hydrauliczne i elektryczne, czyli tzw. outfitting, są testowane podczas odbioru gotowych wyrobów (tzw. FAT – Factory Acceptance Test) przez inspektorów z towarzystw klasyfikacyjnych, takich jak: DNV-GL, ABS, BV, RINA, RMRS.