Urządzenia dla przemysłu offshore i morskiego

W epoce dynamicznego rozwoju technologicznego rośnie zapotrzebowanie na zaawansowane urządzenia dla przemysłu offshore i morskiego.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oraz wykorzystując wieloletnie doświadczenie w budowie konstrukcji stalowych spółka Expom wyspecjalizowała się w produkcji żurawików szalupowych o budowie kompaktowej i maszynowej, ciężkich dźwigów na platformy wiertnicze czy żurawików obrotowych na morskie farmy wiatrowe. Zajmujemy się tą produkcją kompleksowo – od współprojektowania przez wykonanie zgodnie ze specyfikacją, na etapie testów kończąc.

Urządzenia dla przemysłu offshore i morskiego produkowane w Expomie stanowią wyposażenie statków morskich, morskich platform wydobywczych oraz innych urządzeń offshorowych. Największe z nich, jakie powstały w naszej fabryce, wyposażone były w wysięgniki o długości do 32 m i o udźwigu maksymalnie 12,5 tony.

Kluczowe dla naszej produkcji żurawiki i żurawie znacznie zwiększają możliwości przeładunkowe statków oraz bezpieczeństwo pracy odpowiadając za opuszczanie na wodę łodzi ratunkowych. Nasze żurawiki i żurawie spełniają parametry SWL (Safety Work Load), określające dopuszczalne obciążenie urządzenia zapewniające jego bezpieczną eksploatację. Expom zajmuje się produkcją żurawików szalupowych jednoramiennych o nośności od 1300-5000 kg SWL oraz żurawików dwuramiennych o nośności od 6000 kg, nawet do 23000 kg SWL.