EXPOM S.A. - REKORDOWE WYNIKI FINANSOWE I DOBRE PERSPEKTYWY NA PRZYSZŁOŚĆ

Expom S.A., firma z branży metalowej, osiągnęła rekordowe wyniki finansowe. We wrześniu spółka odnotowała zysk netto na poziomie 400 tys. zł, co udało się jej po raz pierwszy od ponad 22 lat działalności. Już teraz można założyć, że roczny zysk netto Expom S.A. będzie najwyższym w historii. Natomiast dwa podpisane niedawno kontrakty zapewnią firmie znaczące przychody również w roku następnym. Rezultat uzyskany we wrześniu jest najlepszym miesięcznym wynikiem odnotowanym od ponad 22 lat. Został on osiągnięty przy podobnym poziomie sprzedaży, co w poprzednich miesiącach. Tendencja wzrostowa, której od kilku miesięcy podlegają wyniki finansowe spółki pozwala spodziewać się satysfakcjonującego rezultatu finansowego również na koniec roku. 
W październiku spółka podpisała z jedna z europejskich, renomowanych firm kontrakt na wykonanie konstrukcji do portowych dźwigów kontenerowych opiewające na 1,6 mln EUR. W listopadzie firma podpisała kontrakt na wykonanie dwóch maszyn, które będą wykorzystane w projekcie badawczym prowadzonym przez rząd Niemiecki mającym na celu sprawdzenie do jakiej mocy turbiny mogą być montowane na wieżach elektrowni wiatrowych. Expom S.A. wykona 2 sztuki największych stojanów w historii ważące 51 ton. 

„Dobre rezultaty i nowe kontrakty zawdzięczany zmianie strategii, którą wprowadziliśmy na początku bieżącego roku.” – komentuje Rafał Domżalski, dyrektor generalny, techniczny i członek zarządu Expom S.A.– „Zredukowaliśmy niepotrzebne koszty, poczyniliśmy znaczące inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i zaczęliśmy w większej mierze korzystać z usług podwykonawców w przypadku mniej wymagających zleceń lub ich elementów. Dzięki temu możemy skupić się na pozyskiwaniu nowych zleceń w perspektywicznych i dochodowych branżach, na które postawiliśmy.” – dodaje Domżalski. 

PDFprintsend to...