EXPOM S.A. produkuje dla rafinerii w Chinach

Ostatnie miesiące to intensywny czas pracy nad dużym projektem ram fundamentowych do przemysłowych agregatów pompowych. Na produkowanych przez Expom SA ramach fundamentowych zostanie zamontowana najwyższej klasy aparatura tłocząco – pompująca. Kompletnie wyposażona konstrukcja dostarczona została do rafinerii w Chinach.

PDFwydrukujwyślij do...

Nowe możliwości EXPOM S.A. - PN-EN 15085-1:2007


Dynamiczny rozwój światowej gospodarki jak i rosnące wymagania klientów skierowały firmę EXPOM S.A. na nowe tory... w znaczeniu dosłownym. Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy certyfikację na normę PN-EN 15085-1:2007 „Kolejnictwo – Spawanie pojazdów szynowych i ich części składowych”.  Zapewnienie odpowiedniej jakości produkcji jest niezmiernie ważne, zwłaszcza, gdy związane jest to z bezpieczeństwem użytkowników pojazdów szynowych.
To właśnie od jakości i zastosowanej technologii spawania pojazdów szynowych i ich części zależy bezpieczeństwo pasażerów. Spełnienie wyżej wymienionych wymogów to drobnostka dla EXPOM S.A. Nasza firma posiada blisko 70 letnie doświadczenie w produkcji skomplikowanych i wymagających konstrukcji stalowych, niejednokrotnie wykonując tak poważne i odpowiedzialne projekty. 
 

PDFwydrukujwyślij do...

Aktualności styczeń/ luty 2021

W ostatnich dniach w Expom odbyły się testy układacza kabli do nowo powstałej elektrowni wiatrowej SAINT-NAZAIRE we Francji. Testy przebiegły pomyślnie. Ze względu na nową inwestycję w budowę nowej hali produkcyjnej testy tak dużych konstrukcji można wykonywać już pod dachem. Biorąc pod uwagę obecne warunki atmosferyczne jest to bardzo pomocne i dobrze widziane przez klientów.

W tym samym czasie odbywały się również testy urządzenia do mieszania asfaltu. Expom wyposaża takie urządzenia w układy elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne. Gotowy wyrób jedzie bezpośrednio na plac budowy w najdalsze zakątki świata.

PDFwydrukujwyślij do...

EXPOM S.A. uruchamia zrobotyzowane stanowisko spawalnicze

Firma EXPOM S.A. z siedzibą w Kurzętniku (województwo warmińsko-mazurskie) zajmuje się wykonywaniem szerokiego asortymentu konstrukcji spawanych dla różnych branż, głównie na eksport do krajów Europy Zachodniej. Expom S.A. w ramach szeroko prowadzonych inwestycji technologicznych w latach 2018 – 2021 (m.in. 3 nowe kompletnie wyposażone hale produkcyjne), mających na celu rozwój posiadanych możliwości produkcyjnych, tj. zwiększenie mocy przerobowych, poprawę jakości produkcji oraz obniżenie kosztów produkcji, zainstaluje w jednej z nowych hal kompletnie wyposażone zrobotyzowane stanowisko spawalnicze z obrotnikiem mechanicznym (z dwoma pozycjonerami sterowanymi numerycznie) oraz robotem firmy FANUC poruszającym się po torowisku. Inwestycja zamknie się do końca pierwszego półrocza bieżącego roku.
 
Robot spawalniczy FANUC M710iC/12L o 6 osiach ruchu będzie przemieszczał się po torowisku o długości 18.000 mm (przesuw roboczy) i realizował proces spawania elementów o wadze 10 ton na obrotniku - na dwóch pozycjonerach jednoosiowych o średnicy obracania 2.000 mm, o maksymalnym zasięgu w poziomie 3.123 mm i powtarzalności pozycjonowania w osi +/- 0,08 mm oraz na promieniu +/- 0,05 mm.

Stanowisko wyposażone jest w ogrodzenie bezpieczeństwa zabezpieczone barierami fotoelektrycznymi od strony załadunku detalu. Cela spawalnicza wyposażona jest również w stację czyszczenia palnika oraz odcinania końcówki drutu.

Do najważniejszych zalet zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego należy możliwość podglądu wyrobu spawanego w czasie pracy w środowisku 3D bezpośrednio na konsoli – z możliwością zbliżania, oddalania i obrotu stanowiska.

Sfinalizowanie inwestycji i uruchomienie zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego w EXPOM S.A. pozwoli na rozszerzenie oferty produkowanych konstrukcji oraz umożliwi spełnienie coraz bardziej rosnących wymagań jakościowych klientów.

PDFwydrukujwyślij do...

Przyszli emeryci roku 2021

W grudniu 2020, tradycyjnie już spotkaliśmy się z pracownikami, którzy wybierają się niebawem na zasłużoną emeryturę. Jak co roku mogliśmy posłuchać ciekawych historii nt. firmy i wspomnień z nią związanych. Rok 2021 będzie dla nas rozstaniem z prawdziwymi fachowcami. Właśnie w 2021 roku odchodzą na emeryturę specjaliści, prawdziwi znawcy fachu, nauczyciele i mentorzy kolejnych pokoleń. Wielokrotnie udowodnili swoje zaangażowanie i oddanie firmie. Teraz drodzy Panowie czeka Was w pełni zasłużona emerytura. W związku z tym życzymy Wam abyście czas wolny od pracy i obowiązków zawodowych wykorzystali najlepiej jak potraficie. Żebyście poznali smak wspaniałych podróży, poczuli uroki wyjątkowych chwil w gronie najbliższych. Żyjcie długo i szczęśliwie i zawsze z uśmiechem na ustach wspominajcie życie zawodowe!

PDFwydrukujwyślij do...

EXPOM S.A – Inwestycje, które wzniosły firmę na nowy poziom produkcji

Ostatnie kwartały to bardzo intensywny czas w firmie EXPOM. Realizowana jest strategia rozbudowy firmy polegającą na zwiększeniu powierzchni produkcyjnej oraz unowocześnieniu procesów technologicznych poprzez inwestycje w nowoczesny park maszynowy.

Kilka kwartałów temu firma EXPOM ukończyła rozbudowę hali obróbki skrawaniem, doposażyła ją w udźwigowienie 70 ton oraz w pełni uruchomiła nowoczesne CENTRUM OBRÓBCZE CNC JUARISTI MP5 RAM  o wymiarach obrabianego detalu 17000mm x 5000mm x 2000mm.Na ukończeniu jest również kolejna inwestycja w nowo budowanej hali o powierzchni 2400 m2 polegająca na uruchomieniu nowoczesnej śrutownicy przelotowej o szerokości roboczej 2000mm oraz nowej wypalarki acetylenowo - plazmowej CNC Eckert o wymiarach stołu 3000mm x 12000mm.

Nie można również zapomnieć, że na początku tego roku została oddana do użytku nowa hala montażowo-spawalnicza z udźwigowieniem 60 ton, która doskonale sprawdza się przy produkcji przestrzennych, wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Dzięki nowo otwartym halom produkcyjnym przestrzeń do dyspozycji klienta pod dachem wzrosła do 20 000 m², tym samym zwiększając znacząco nasze moce przerobowe w produkcji obrobionych i pomalowanych wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.   

Inwestycje, które są prowadzone to efekt planu inwestycyjnego sporządzonego przez Zarząd Spółki EXPOM S.A w celu zwiększenia możliwości produkcji oraz obniżania jej kosztów.
Dalsze inwestycje są aktualnie wdrażane w życie, niebawem poinformujemy o kolejnych zmianach.

PDFwydrukujwyślij do...

EXPOM S.A. projekt budowy urządzenia osadzania na dnie morskim monopali do offshorowych farm wiatrowych

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na halach produkcyjnych EXPOM trwały wzmożone prace przy dużym projekcie dla klienta z branży morskiej energetyki wiatrowej, w którym w procesie produkcji udział brało kilkuset doświadczonych pracowników. W EXPOM wyprodukowano szereg skomplikowanych komponentów, które obecnie w jednej z holenderskich stoczni są składane w całość wielkogabarytowego urządzenia o wadze ok 1300 ton i wysokości ok 40m. Eksploatacja tego urządzenia przewidziana jest do wzniesienia farmy wiatrowej składającej się z 80 pojedynczych elektrowni wiatrowych. Będzie to pierwsza realizowana inwestycja morskiej farmy wiatrowej we Francji.

Wyprodukowanie największych i najcięższych detali w tym dwóch stalowych pierścieni, o wadze przekraczającej 20 ton i średnicy ponad 9,5 każdy, nie było by możliwe bez inwestycji realizowanych w EXPOM S.A. na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dynamiczny rozwój firmy pozwala na obsługę coraz bardziej wymagających i skomplikowanych projektów.

To właśnie w nowo otwartej, kolejnej już hali produkcyjnej o powierzchni ponad 1300m² i udźwigowieniu 60t odbywał się proces montażu i spawania tak dużych konstrukcji.

Kluczową maszyną do tego projektu okazała się też nowo zakupiona wytaczarka płytowa CNC Juaristi MP5 RAM z prowadnicami hydrostatycznymi, pozwalająca na precyzyjną i wydajną obróbkę konstrukcji wielkogabarytowych o powierzchni roboczej w osi X = 17000 mm Y = 5000 mm Z = 1200 mm W = 1000 mm V = 2000 mm. To właśnie dzięki tej nowej inwestycji możliwe było profesjonalne wykonanie wymagającej obróbki zgodnie z wytycznymi klienta.  

PDFwydrukujwyślij do...

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

Miniony weekend (16.10-18.10.2020) upłynął pod znakiem walk. Klube sportowy, którego jesteśmy sponsorem tytularnym tj. Zamek Expom Kurzętnik wraz z klubem Muks Olimpia NML zorganizował Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Wszystkie sobotnie walki odbyły się na Hali Widowiskowo- Sportowej w Nowym Mieście Lubawskim w formule pointfighting na dwóch matach senior oraz junior i masters. Po zakończeniu walk w tej formule formule przewidziano rywalizację light contact senior oraz junior i masters.

Firma Expom S.A. stara się wspierać ciekawe, lokalne inicjatywy, dlatego z przyjemnością zaangażowaliśmy się w organizację tegorocznych mistrzostw. Podczas tegorocznych zawodów mieliśmy też zaszczyt ufundować puchar dla najlepszego zawodnika Warmii i Mazur, który trafił do zawodnika Zamku Expom Kurzętnik Krystiana Rzepki. Krystian również został Mistrzem Polski seniorów w kategorii wagowej – 79 kg, czego serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni, że nasz klub tak prężnie się rozwija, a jego zawodnicy odnoszą zawsze duże sukcesy. 

Ze względu na ograniczenia w organizacji imprez związane z Covid-19, Mistrzostwa odbyły się bez udziału publiczności. Całe wydarzenie można było oglądać na żywo w TV Warmia – Sport na kanale You Tube i Facebooku oraz na stronach klubowych MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i Zamku Expom Kurzętnik.

PDFwydrukujwyślij do...
Następna strona