Expom z misją gospodarczą w Iranie

Pod koniec września minister gospodarki Janusz Piechociński zabierze na misję gospodarczą do Iranu polskich przedsiębiorców – wśród nich znajdą się przedstawiciele Expom S.A., producenta żurawików, dźwigów offshore, onshore i innych skomplikowanych konstrukcji stalowych wraz z wyposażaniem.

Już 25 września odbędzie się rządowa misja gospodarcza w Iranie, której przewodniczyć będzie minister gospodarki Janusz Piechociński. Wśród grupy polskich przedsiębiorców, którzy będą mieli okazję uczestniczyć w rozmowach z irańskimi inwestorami, znajdzie się firma Expom S.A. – lider produkcji żurawików szalupowych według towarzystwa kwalifikacyjnego DNV.

Wraz z wicepremierem w misji udział weźmie 50-60 polskich przedsiębiorców. W tym roku głównie promowana będzie polska gospodarka i sztuka. Jak podkreśla w rozmowie z portalem money.pl Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podczas misji prowadzone będą dyskusje z irańskimi organizacjami biznesowymi, które mogą zaowocować zalążkami współpracy. Według pani prezes Iran jest krajem do rozpoznania, z którym do tej pory nie prowadzono szeroko zakrojonych kontaktów gospodarczych.

PDFwydrukujwyślij do...