KONKURS PLASTYCZNY „Bezpieczne miejsce pracy”

Firma EXPOM po raz kolejny przyłączyła się do konkursu plastycznego organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oddział w Olsztynie, Urząd Dozoru Technicznego oddział w Olsztynie oraz Państwową Inspekcję Pracy OIP w Olsztynie. Popularyzacja wśród rodzin pracowników oraz społeczności lokalnej problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy to cel tegorocznego konkursu. Podobnie jak w ubiegłych latach konkurs był adresowany do pracowników i ich rodzin z rejonu województwa warmińsko – mazurskiego a hasłem przewodnim było „Bezpieczne miejsce pracy”. Natomiast zadaniem uczestników konkursu było plastyczne przedstawienie swojego wyobrażenia o bezpiecznym miejscu pracy, wolnym od działania szkodliwych czynników środowiska pracy oraz przedstawienie takich stanowisk pracy, przy których ograniczono lub wyeliminowano zagrożenia wypadkowe. 

Do Krzysztofa Wrzosek – głównego specjalisty ds. BHP w EXPOM wpłynęły prace wykonane przez dzieci w wieku 6-13 lat oraz przez samych pracowników. Wszyscy uczestnicy za zaangażowanie i pomysłowość w wykonaniu prac otrzymali dyplomy a także nagrody rzeczowe. Wśród nagród znalazł się sprzęt sportowy dla dzieci tj.: piłki do gry w „nogę” oraz koszykówkę, śpiwory, rakietki do badmintona. W ręce pracowników będących uczestnikami konkursu trafiły osobiste apteczki. Oby te ostatnie z nagród okazały się jedynie niezbędnym wyposażeniem rodziców podczas aktywnego spędzania czasu z dziećmi.

Nagrody zostały wręczone na stoisku firmy EXPOM podczas „Dni Gminy Kurzętnik oraz dni EXPOM”. Na tym zakończono pierwszy z etapów konkursu a prace przekazano do oceny jury konkursowego w Olsztynie.

PDFwydrukujwyślij do...