Minister gospodarki: Expom ma swój wielki udział w dynamice eksportu na wymagający rynek zachodni

3 kwietnia 2014 r. minister gospodarki Janusz Piechociński odwiedził siedzibę firmy Expom, producenta urządzeń dla branży morskiej, offshore i przemysłu energetycznego. Podczas wizyty wicepremier podkreślił znaczenie firmy dla budowania wizerunku Polski jako państwa innowacyjnego i posiadającego wartościowy kapitał eksportowy.

Spółka Expom od lat cieszy się zaufaniem Ministerstwa Gospodarki, czego potwierdzeniem jest wieloletnia współpraca wyrażona wspólnymi międzynarodowymi spotkaniami targowymi i misjami gospodarczymi. Spotkanie z wicepremierem Januszem Piechocińskim miało na celu omówienie dalszych możliwości współpracy, szczególnie w kontekście branży offshore i energetycznej.

- Dziś Expom jest jedną z najnowocześniejszych firm w regionie, wykorzystującą najbardziej zaawansowane technologie, dzięki czemu blisko 100 proc produkcji trafia na eksport. Cieszę się, że firma ma swój udział w wielkiej dynamice handlu na tak wymagające zachodnie rynki – powiedział podczas spotkania wicepremier Janusz Piechociński

Minister gospodarki podkreślił, że liczy, iż podczas wizyty w gminie Kurzętnik będzie miał możliwość zaobserwować, w jaki sposób z wykorzystaniem doświadczenia miejscowych kadr można stworzyć firmę globalną, czyli taką, która nie tylko wytwarza specjalistyczne urządzenia, ale też zdobywa prestiżowe międzynarodowe certyfikaty.

- Dynamiczny rozwój spółki jest wynikiem licznych inwestycji w kadry i zaplecze technologiczne. W samym 2013 r. firma przeznaczyła na rozwój infrastruktury i parku maszynowego 3 mln. zł – powiedział Rafał Domżalski, prezes zarządu spółki.

W trakcie spotkania wicepremier wziął udział w prezentacji najnowszego urządzenia wyprodukowanego na zamówienie firmy z Danii. Dźwig teleskopowy HSCT 350 o wadze 32 ton, wykonany w wersji EX (explosion version) produkowany jest z przeznaczeniem na platformę wiertniczą. Dźwig ten jest certyfikowany przez DNV (Det Norske Veritas) prestiżowe norweskie towarzystwo klasyfikacyjne.

- Po raz pierwszy w historii spółki gościliśmy osobę o tak wysokiej randze jak wicepremier i minister gospodarki. Stanowi to dla nas potwierdzenie, że możemy być pełnoprawnym partnerem w rozmowach na wysokim szczeblu i możemy stanowić znaczący głos polskiego przemysłu, szczególnie przemysłu otwartego na rynki zagraniczne – dodał po wizycie prezes zarządu spółki Expom.

W spotkaniu uczestniczyli także wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski oraz wójt gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski.

PDFwydrukujwyślij do...